گیلانیان
سه شنبه ۸ آذر ۱۴۰۱ Tuesday, 29 November , 2022
مارس 10, 2016 کد خبر : 46812 خبر ها

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران آستارا خبر داد

رونمایی از سردیس شهدای آستارا

رونمایی از سردیس شهدای آستارا

گیلانیان : رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران آستارا گفت: سردیس دو شهید گلگون کفن آستارا در گلزار شهدای این شهرستان در هفته بزرگداشت شهدا رونمایی شد.

ایرج غنی‌پور امروز در مراسم رونمایی از سردیس شهدای والامقام این شهرستان، با بیان اینکه هفته بزرگداشت مقام شامخ شهدا یکی از مناسب‌های ویژه سال است، اظهار داشت: برای پاسداشت یاد و خاطره شهدا و صیانت از آرمان‌های والای انقلاب و نظام باید تمام توان و ظرفیت‌های کشور را به خدمت گرفت.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران آستارا، این مراسم را در راستای تجدید میثاق با آرمان‌های شهدای والامقام اسلام خواند و تصریح کرد: هویت و استقلال ما در گرو خون‌های پاکی است که در راه آزادی و استقلال این مرز و بوم، گلگون است.

علی کوهی، با بیان اینکه از بین ۱۶ شهرستانی که برای برگزاری این طرح، اعلام آمادگی کرده بودند سهم هر شهرستان دو شهید بود، خاطر نشان کرد: همه ما وامدار خون شهدا هستیم و به شفاعت شهدا در آخرت نیاز داریم.

شهردار آستارا، هزینه این طرح را ۲۰۰ میلیون ریال برآورد کرد و افزود: شهدا در راه برپایی اسلام ناب محمدی و حفظ آرمان‌های والای امام راحل، جان خود را نثار انقلاب و ایران کردند و امیدوارم که با رونمایی از این سردیس‌ها بتوانیم، یاد شهدای این شهرستان را زنده نگه داریم.

کوهی، ضمن تقدیر از بنیاد شهید و امور ایثارگران و شورای تأمین شهرستان در برگزاری این آیین معنوی، اظهار کرد: سردیس شهیدان والامقام یوسف مرحبا و علیرضا محمدزاده رونمایی و در درب ورودی گلزار شهدای شهر نصب شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، در این آیین معنوی، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران آستارا به‌همراه مسئولان دستگاه‌های اداری و خانواده‌های معظم شهدا با قرائت فاتحه و غبارروبی گلزار شهدا، یاد و خاطره تمام شهیدان انقلاب و دوران هشت سال دفاع مقدس را گرامی داشتند.

شهرستان مرزی آستارا، در غربی‌ترین نقطه از استان گیلان ۱۶۰ شهید والامقام و ۶ شهید گمنام به نظام مقدس جمهوری اسلامی تقدیم کرد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد