تبلیغ
پنج شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۷ Thursday, 18 October , 2018
مهر ۱۷, ۱۳۹۷ کد خبر : 69727 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

رونمایی از کارت ملی چندمنظوره بچه‌های مسجد/ کانون های مساجد شناسنامه دار می شوند

رونمایی از کارت ملی چندمنظوره بچه‌های مسجد/ کانون های مساجد شناسنامه دار می شوند

گیلانیان : معاون منابع انسانی و پشتیانی ستاد عالی کانون‌های مساجد تدوین سند توسعه و چشم انداز ستاد عالی را اقدامی ارزشمند در راستای تقویت جایگاه این کانون‌ها در سطح کشور دانست و گفت: با این اقدامات بعد از ۲۵ سال کانون‌های مساجد شناسنامه‌دار می‌شوند.

مهدی نصر اصفهانی، معاون منابع انسانی، مالی و پشتیانی ستاد عالی کانون‌های مساجد کشور امروز(دوشنبه، ۱۶ مهر) در دیدار با کارمندان دبیرخانه کانون‌های مساجد گیلان در رشت با اشاره به ۱۹ مهر، سالروز فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص کانون‌های مساجد و نصب العین قرار دادن فرمایشات معظم له در کانون‌ها گفت: بیانات مقام معظم رهبری چراغ راه کانون‌های مساجد است.

وی با تاکید بر ضرورت درک جایگاه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد در کشور تاکید کرد: کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد دارای ظرفیتی بزرگ و گستره‌ایی عظیم از مرزی‌ترین تا مرکزی‌ترین نقاط کشور است که در کمتر مجموعه‌ایی وجود دارد.

نصر اصفهانی با اشاره به فعالیت ۲۴ هزار کانون فرهنگی و هنری در مساجد کشور تصریح کرد: این تعداد کانون، نیروی انسانی ۲ میلیون نفری را برای مساجد ایجاد می‌کند.

 وی خواستار تغییر دیدگاه در دبیرخانه‌‌های مساجد برای بهره‌گیری بیشتر از ظرفیت کانون‌ها شد و بیان کرد: باید با پرهیز از روزمرگی، فعالیت‌های نو و خلاقانه را در کانون‌ها دنبال کنیم.

نصر اصفهانی تدوین سند توسعه و چشم انداز ستاد عالی و اساسنامه ستاد را اقدامی ارزشمند در راستای تقویت جایگاه این کانون‌ها در سطح کشور دانست و گفت: با این اقدامات بعد از ۲۵ سال کانون‌های مساجد شناسنامه‌دار می‌شوند.

وی تاکید کرد: باید کانون‌های مساجد در کشور شناخته شوند.

معاون منابع انسانی، مالی و پشتیانی ستاد عالی کانون‌های مساجد کشور بر بهره‌گیری از مشارکت‌های مردمی در حوزه کانون‌های مساجد تاکید کرد و افزود: کانون‌های مساجد دولتی نبوده و باید از ظرفیت خیرین در راستای فعالیت‌ این کانون‌ها بهره گیریم تا آنها را به عنوان محور فعالیت‌های فرهنگی و مذهبی مطرح کنیم.

وی در ادامه از رونمایی از کارت ملی چندمنظوره بچه‌های مسجد در تعامل با بانک ملی خبر داد و گفت: این کارت علاوه بر اینکه یک کارت عابربانک است امکان ارایه خدمات آنلاین در حوزه‌های خدماتی، رفاهی و فرهنگی را فراهم می‌کند.

نصر اصفهانی در ادامه با بیان اینکه تمام کانون‌های فرهنگی هنری مساجد باید به کارخانه‌های فرهنگی تبدیل شوند، افزود: اگر تولیدات فرهنگی و صنایع دستی این کانون‌ها به خوبی در جامعه عرضه و تبلیغ شوند در آینده نزدیک شاهد خودکفایی این کانون‌ها خواهیم بود.

وی با تاکید بر ایجاد درآمد پایدار در کانون‌های مساجد و استفاده از ظرفیت کانون‌ها در حوزه گردشگری و اکوتوریست تصریح کرد: باید کانون‌های الگو و ویژه را در حوزه گردشگری شناسایی و تقویت کنیم.

معاون منابع انسانی، مالی و پشتیانی ستاد عالی کانون‌های مساجد کشور بر ایجاد جذابیت در مساجد جهت جذب نسل جوان تاکید و خاطرنشان کرد: باید شیوه‌های جذب را فرا گرفته و با ابزار هنری چون شعر، فیلم و تئاتر جوانان را جذب این اماکن مقدس کنیم.

در ادامه این جلسه، حسن وحدتی‌پور، سرپرست دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد گیلان عملکرد کانون‌های مساجد استان در ۶ ماهه نخست سال را تشریح کرد./ منبع : شبستان

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

The comments are closed.

دفترچه بیمه تامین اجتماعی باطل شد !؟

قابل توجه بیمه شدگان تامین اجتماعی :

دفترچه بیمه تامین اجتماعی باطل شد !؟

بخش دوم : کشاورزی گیلان از حرف تا عمل

قابل توجه استاندار محترم:

بخش دوم : کشاورزی گیلان از حرف تا عمل

محور رودبار منجیل چالش ترافیکی گیلان

فرمانده پلیس راه گیلان :

محور رودبار منجیل چالش ترافیکی گیلان

برای حل مشکل نظام بانکی،نقدینگی،اشتغال وتورم تصمیم‌های جدی بگیرید

رهبر معظم انقلاب اسلامی در جلسه دو ساعت و نیمه با سران قوا درباره مسائل اقتصادی:

برای حل مشکل نظام بانکی،نقدینگی،اشتغال وتورم تصمیم‌های جدی بگیرید

بارگیری بیش از ۷۰ درصدی پستهای انتقال برق

مدیر عامل شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان:

بارگیری بیش از ۷۰ درصدی پستهای انتقال برق

ظریف تضمینی برای حل مشکلات با FATF نداد

سیاست خارجی در هفته‌ای که گذشت؛

ظریف تضمینی برای حل مشکلات با FATF نداد