گیلانیان
چهارشنبه ۸ تیر ۱۴۰۱ Wednesday, 29 June , 2022
می 11, 2022 کد خبر : 83451 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی گمرک ایران

رویکرد گمرک در دولت سیزدهم مقابله با فساد است

رویکرد گمرک در دولت سیزدهم مقابله با فساد است

گیلانیان : معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی گمرک ایران گفت: رویکرد گمرک در دولت سیزدهم شفافیت، پویایی، کارآمدی و مقابله با فساد است.

محسن جلواتی ظهر چهارشنبه در آئین تودیع و معارفه ناظر گمرکات گیلان با تاکید بر ضرورت استفاده هرچه بهتر از ظرفیت‌های دبیرخانه اوراسیا در گیلان اظهار کرد: یکی از اهداف سیاسی دولت سیزدهم توسعه معاهدات منطقه‌ای با سایر کشورها است.

وی با اشاره به اهمیت کریدور شمال-جنوب و ضرورت فراهم سازی بسترهای لازم برای راه اندازی هرچه سریع‌تر این کریدور استراتژیک، افزود: در حال حاضر ایران به عنوان مسیر ترانزیتی استراتژیک صادرات کالاهای روسی از طریق دریای خزر و مسیر تجاری شمال – جنوب است و اگر زیر ساخت‌های لازم برای جذب این کالاها فراهم نشود ترکیه به عنوان رقیب این کالا را جذب می‌کند.

جلواتی با بیان اینکه اتصال راه آهن رشت به آستارا برای تکمیل کریدور شمال و جنوب و رشد اقتصادی منطقه از اهمیت ویژه ای برخوردار است، تصریح کرد: در حال حاضر بخاطر جنگ روسیه با اوکراین ۴۰۰ میلیارد دلار کالا در کشور روسیه وجود دارد که با راه اندازی کریدور شمال-جنوب می‌توان کالا را از مسیر آستارا به رشت و به جنوب منتقل کرد.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی گمرک ایران با اشاره به اینکه گمرک به عنوان مرزبان اقتصادی کشور محسوب می‌شود، گفت: برای تحقق اهداف عالیه اقتصادی باید همه دستگاه‌های اجرایی استان و کشور در کنار هم تعامل و همراهی داشته باشند.

جلواتی با بیان اینکه تکمیل راه آهن رشت به آستارا نیازمند همدلی استانی و ملی است، افزود: رویکرد گمرک در دولت سیزدهم، شفافیت، پویایی، کارآمدی و مقابله با فساد است و در صورت وجود شفافیت در هر مجموعه‌ای، فساد از بین می‌رود.

وی به لزوم تکمیل نیروی انسانی در گمرکات ایران اشاره و اضافه کرد: با توجه به بازنشستگی ۷۵۰ نفر از مدیران گمرک در سه سال آینده گمرک جمهوری اسلامی ایران به دنبال جذب هزار و ۵۰۰ نفر نیروی انسانی متخصص و متعهد به نظام برای رفع دغدغه‌های موجود است.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی