گیلانیان
چهارشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۱ Wednesday, 7 December , 2022
ژانویه 28, 2016 کد خبر : 45417 خبر ها

زائرانی که قصد سفر به سامرا را دارند، حتما بخوانند

زائرانی که قصد سفر به سامرا را دارند، حتما بخوانند

گیلانیان : رئیس سازمان حج و زیارت از زائران ایرانی خواست از سفر انفرادی و یا از طریق دفاتر غیر مجاز، به سامرا جهت زیارت حرمین عسکریین، خودداری کرده و برای تامین امنیت خود، تنها از طریق دفاتر مجاز و کاروان زیارتی زیر نظر سازمان حج و زیارت اقدام کنند.

سعید اوحدی تاکید کرد که بحث امنیت یکی از مهمترین عوامل مربوط به رفاه زائران در سفر به شهر سامراست که این مساله از نقطه شروع حرکت زمینی زوار مورد توجه ما قرار دارد. براساس برنامه جدید سازمان حج و زیارت زائران دو شب در کاظمین اقامت خواهند کرد و از آن جا به سامرا خواهند رفت، وعده ناهار را در امامزاده سید محمد بن هادی صرف می کنند و تعداد روزهای سفرشان ۶ روز خواهد بود.

وی گفت به همین منظور قراردادهای امنیتی با شرکت های حمل و نقل زائران و در خصوص هر اتوبوس حامل زائران به سامرا امضا کرده ایم تا به این ترتیب امنیت زائران دفاتر مجاز زیر نظر حج و زیارت، به طور کامل تامین شود.

اوحدی که هفته گذشته از موافقت شورای عالی امنیت ملی با اضافه شدن مسیر سامرا به بسته سفرهای عتبات عالیات در عراق خبر داده بود ، همچنین از قرار گرفتن سامرا در بسته نوروزی این سازمان برای سفر زائران به این شهر و زیارت مضجع شریف امامان دهم و یازدهم شیعیان خبر داد و گفت : در همین چارچوب، سفر رسمی کاروان های زیارتی به سامرا در بسته نوروزی عتبات عالیات ۹۵ پیش بینی شده است.

وی که به همراه دکتر علی لاریجانی از طرح های توسعه حرمین در کربلا بازدید کرده بود، گفت، پروژه های درحال اجرا در این دو شهر برای رفاه زائران است و مراحل تکمیلی آن بخوبی پیش می رود.

اوحدی، مسایل مربوط به تغذیه، حمل و نقل و امکانات اقامتی را سه موضوع اصلی در سفرهای زیارتی به عراق توصیف کرد و گفت: این موارد با توجه به مشکلات و نواقص زیرساختی در شهرهای زیارتی عراق هنوز به طور کامل حل نشده است.

رئیس سازمان حج و زیارت در خصوص اقدامات در دست اجرا برای افزایش ظرفیت های پذیرایی و رفاهی در شهرهای کربلا و نجف، گفت: پروژه ساخت آشپزخانه نجف اشرف با ظرفیت روزانه ۵۰هزار پرس غذا در نجف اشرف درحال اتمام است و تا پیش از اربعین سال آینده به بهره برداری می رسد.

پروژه ساخت هتل بزرگ نجف که بزرگترین از نوع خود در شهرهای زیارتی عراق است، به گفته اوحدی با سرعت خوبی در حال اجراست و در حال حاضر ۶۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و امیدواریم سال آینده شاهد افتتاح این پروژه باشیم.

پروژه ساخت این هتل به گفته رئیس سازمان حج و زیارت با سرمایه گذاری شرکت های عراقی و سازمان حج و زیارت و نیز بانک های طرف قرارداد در حال اجراست.

پیش از این هتل بلاد شمس در شهر نجف به بهره برداری رسیده و افتتاح شده است.

اوحدی، هتل تهران در کربلای معلا با ظرفیت ۵۰۰ اتاق را از دیگر پروژه های در دست اقدام معرفی کرد که هم اکنون در حال ساخت است و بزودی به بهره برداری می رسد.منبع : ایرنا

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی