گیلانیان
چهارشنبه ۶ مهر ۱۴۰۱ Wednesday, 28 September , 2022
جولای 13, 2014 کد خبر : 28400 خبر ها

(زباله) سلاح پیروز مناقشات !!

(زباله) سلاح پیروز مناقشات !!

اختصاصی گیلانیان : کارشناسان محیط زیست که از زباله بعنوان “طلای کثیف” نام می برند معتقدند بازیافت آن سه فایده مهم برای محیط زیست می تواند داشته باشد .

همین کارشناسان فایده اول زباله را صرفه جوئی در مصرف منابع طبیعی می دانند که انسان به جای استفاده از مواد خام برای تولید محصولات نو می تواند از مواد بازیافتی استفاده نماید .

دیگر فواید بازیافت را صرفه جویی در مصرف انرژی می دانند که برای بازیافت مواد زاید هم نیاز به مقداری انرژی است اما انرژی لازم برای بازیافت زباله خیلی کمتر از انرژی مورد نیاز برای تولید محصولات جدید از مواد خام است. برای مثال ساختن آلومینیوم از آلومینیوم بازیافت شده ۹۰ درصد انرژی کمتر از ساختن آن از سنگ معدن نیاز دارد. سومین فایده بازیافت نیاز به فضای کمتر برای دفن زباله هاست.

متاسفانه این کارشناسان از قدرت فهریه زباله به اطلاع هستند و و این مهم را حتی بعنوان فایده چهارم و در حقیقت اول درک نکردند گویا اطلاع ندارند که قدرت زباله در بروز مناقشه می تواند قدرت پیروز باشد و در صورت نیاز هر مقاومتی را بشکند .

بعنوان مثال اگر بین متولی زباله و اداره دیگر مناقشه ای بر سر منافعی ایجاد شود بدون شک دارنده پیروز غائله صاحب زباله خواهد بود زیرا تغییر محل چند ساعت تخلیه زباله می تواند هر خواسته ای ولو ناحق را تحمیل و طرف مقابل را وادار به پذیرش خواسته نماید .

شاهد این ادعا اتفاق نادری است که اخیرا در شهر رشت رخ داد و این طلای کثیف توانست در کوتاه ترین زمان ممکن غائله را به نفع صاحب خود فیصله دهد و ذینفعان برای حفظ ظاهر با تاخیر ۴۸ ساعته اطلاع رسانی کردند .

بهر تقدیر امیدواریم استفاده از این ابزار کارآمد در جهت استفاده غیر قانونی از اموال عمومی (انفال) نشود و استفاده کنندگان آن واعظ غیر متعظ نباشند و خود در عین قانون گریزی از دیگران انتظار قانون پذیری نداشته باشند !!

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی