گیلانیان
شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷ Saturday, 23 February , 2019
مهر ۱۱, ۱۳۹۶ کد خبر : 62594 خبر ها

زیرساخت نامناسب جاده‌ای عامل ۴۰ درصد از سوانح رانندگی در استان گیلان است

زیرساخت نامناسب جاده‌ای عامل ۴۰ درصد از سوانح رانندگی در استان گیلان است

گیلانیان : فرمانده انتظامی استان گیلان گفت: ۴۰ درصد از سوانح رانندگی در استان گیلان به‌دلیل کمبود در سطح ایمنی خودروها و نامناسب بودن زیرساخت‌های جاده‌ای اتفاق می‌افتد.

سردار محمدرضا اسحاقی صبح امروز در نشست با اصحاب رسانه در رشت اظهار داشت: مردم استان گیلان در ایام دهه اول محرم با پلیس در موضوع روان‌سازی ترافیک و رعایت شئونات از سوی هیئت‌های عزاداری همکاری داشتند.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از هشدارهای لازم قبل از ایام‌ محرم با جلسات مشترکی که بین پلیس و عوامل برگزاری برنامه‌های دهه اول محرم انجام شد توسط روحانیان و مداحان به مردم منتقل شد گفت: جلسات‌ مشترکی در روزهای آینده در جهت تکرار نشدن مشکلات کوچکی که در برگزاری مراسم‌های ماه محرم در استان گیلان وجود داشت برگزار می‌شود.

سردار اسحاقی با بیان اینکه هفته ناجا از ۱۴ مهرماه آغاز می‌شود عنوان داشت: نیروی انتظامی با استفاده و بهره مندی از حلقه اتصال خبرنگاران با بدنه جامعه، برنامه و عملکرد خود را در این هفته به گوش آحاد جامعه می‌رساند.

فرمانده انتظامی استان گیلان با اعلام اینکه با توجه به مشغله‌های مختلفی که در کار پلیس وجود دارد هفته نیروی انتظامی به‌عنوان فرصتی مناسب برای ارتباط با مردم است بیان داشت: شعار امسال هفته ناجا که به‌عنوان رویکرد یکساله پلیس قرار می‌گیرد “پلیس برای امنیت و امنیت برای همه” است.

وی با اشاره به همزمان شدن هفته ناجا با ایام ماه محرم اعلام داشت: از ماه محرم می‌توان درس آزادگی، ایثار، گذشت و فداکاری گرفت و درس‌های ماه محرم در اقصی نقاط استان گیلان در دستور کار پلیس قرار گرفته و مبنای حرکت برای افزایش امنیت اجتماعی است.

فرمانده انتظامی استان گیلان با بیان اینکه پلیس در استان گیلان یار مهربان و مقتدر مردم این استان است اعلام داشت: پلیس در مقابله با گروه مجرمان که با اقدامات خود امنیت مردم را به مخاطره می‌اندازند اقتدار و شدت عمل دارد.

وی با بیان اینکه اهدافی که در برنامه‌هایی که در هفته ناجا پیش بینی شده در راستای افزایش امنیت اجتماعی و توسعه سطح مشارکت مردمی در تولید امنیت است گفت: ارتقاء سطح تعامل و مشارکت دستگاه‌های دولتی و نهادهای مردمی و استفاده از ظرفیت این دستگاه‌ها در تامین امنیت از دیگر اهداف پلیس است.

سردار اسحاقی با اشاره به اینکه تعامل بیشتر با رسانه‌های جمعی و استفاده از قدرت رسانه برای افزایش احساس امنیت و مشارکت همگانی صورت می‌گیرد خاطرنشان کرد: رسانه‌ها می‌توانند کمک وصف ناپذیری را در ارتقاء امنیت داشته باشند.

فرمانده انتظامی استان گیلان با اعلام اینکه معرفی اقتدار، کارآمدی و توانمندی پلیس در جامعه و افزایش امنیت با ارائه عملکرد و گزارش به مردم ارائه می‌شود اعلام داشت: معرفی قابلیت‌ها و توانمندی‌های پلیس در استان گیلان به بخش‌های مختلف جامعه یکی دیگر از رویکردهای پلیس در استان گیلان است.

وی با بیان اینکه روز جمعه ۱۴ مهرماه که آغاز هفته ناجا است “روز پلیس، حاکمیت ارزش‌های اسلامی، ولایت‌مداری و جامعه ایمانی” نام گرفته، افزود: برگزاری مسابقه دینی و قرآنی بین کارکنان پلیس، دیدار با خانواده‌های معظم شهدا، برپایی چادرهای امدادی و بهداشتی و مشاوره در مصلای نماز جمعه از برنامه‌های این روز است.

سردار اسحاقی روز شنبه دومین روز از هفته ناجا را روز اقتدار، کارآمدی و حرفه‌ای‌گرایی بیان کرد و گفت: در این روز آموزش به دانش آموزان در سطح مدارس با موضوعات پیشگیری از اعتیاد، حقوق شهروندی و مباحث ترافیکی داده می‌شود و نمایش‌های فرهنگی و رزمی در این روز برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه سومین روز از هفته ناجا روز “پلیس، هوشمندی، پاسخ‌گویی و مردم‌داری” است افزود: همایش طلایه‌داران فرهنگ ترافیک، تجلیل از همیاران پلیس، بازدید دانش آموزان از یگان‌های انتظامی و نشست و هم اندیشی پلیس با شورای معتمد پلیس که ساختاری مردمی جهت اتصال به بدنه جامعه دارند از برنامه‌های روز سوم هفته ناجا در استان گیلان است.

فرمانده انتظامی استان گیلان روز دوشنبه ۱۷ مهر را روز “پلیس، آموزش همگانی، مشارکت عمومی و پیشگیری اجتماعی” خواند و گفت: برنامه‌های پلیس گیلان در این روز در مساجد و مدارس و اماکن عمومی برای ارتقاء مشارکت همگانی در راستای افزایش امنیت در استان گیلان برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه پنجمین روز از هفته ناجا روز “پلیس، قانون‌گرایی، انضباط اجتماعی و امنیت پایدار” نام گرفته است عنوان داشت: خدمات مشاوره‌ای و قضایی و همایش امنیت اخلاق از برنامه‌های این روز است.

سردار اسحاقی با اشاره به اینکه چهارشنبه ۱۹ مهرماه روز “پلیس، دانش‌بنیانی، پژوهش‌محوری و توانمندی” نام گرفته است اعلام داشت: برگزاری نمایشگاه فضای مجازی در سطح مدارس استان گیلان در این روز انجام می‌شود.

فرمانده انتظامی استان گیلان روز پنجشنبه را روز پلیس، حماسه حسینی، فضایل اخلاقی، ایثار و شهادت بیان داشت و خاطرنشان کرد: تجلیل از خانواده معظم شهدا و جانبازان ناجا در استان گیلان و عطرافشانی مزارهای شهدا در سطح استان گیلان از برنامه‌های این روز است.

سردار اسحاقی با اعلام اینکه در ارزیابی عملکرد ۶ ماهه پلیس در استان گیلان اکثر شاخص‌هایی که هدف‌گذاری شده بود مثبت بودند بیان داشت: تلاش بیشتری در جهت خدمت‌گذاری بهتر به مردم استان گیلان صورت می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه در بحث کشفیات در مواد مخدر که به جوانان و نوجوانان بیش از ۴۵ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال گذشته صورت گرفته است اعلام داشت: در دستگیری اتباع بیگانه در استان گیلان نسبت به سال گذشته ۱۵ درصد افزایش صورت گرفته است.

سردار اسحاقی با بیان اینکه در حوزه پیشگیری از انواع سرقت که به‌صورت کلی ۱۱ عنوان است در استان گیلان در ۶ ماهه سال ۹۶ در ۹ عنوان کاهش وقوع سرقت صورت گرفته است گفت: امسال وقوع سرقت در استان گیلان ۱۱ درصد کاهش داشته است.

فرمانده انتظامی استان گیلان اظهار داشت: ۴۰ درصد از سوانح رانندگی در استان گیلان به‌دلیل کمبود در سطح ایمنی خودروها و نامناسب بودن زیرساخت‌های جاده‌ای اتفاق می‌افتد.

وی افزود: نقش عامل انسانی در تصادفات نزدیک به ۶۰ درصد است و پلیس در استان گیلان با گام نهادن در مسیر آموزش و یادآوری مستمر به همه آحاد جامعه به‌ویژه رانندگان در راستای کاهش عوامل انسانی در تصادفات گام برداشنه است.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

سند ارتقا وضعیت زنان و خانواده گیلان تدوین شد

معاون رییس جمهور در امور بانوان :

سند ارتقا وضعیت زنان و خانواده گیلان تدوین شد

ساخت آداپتور ۸ دستگاه بوشینگ پست ۶۳ کیلوولت لوشان

مدیر امور نظارت بر تعمیرات پستها و خطوط:

ساخت آداپتور ۸ دستگاه بوشینگ پست ۶۳ کیلوولت لوشان

۷۰ درصد قوانین حوزه کسب و کار مسکوت مانده است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس :

۷۰ درصد قوانین حوزه کسب و کار مسکوت مانده است

امریکا در حال ضعیف‌تر شدن است مسئولان مراقب خدعه اروپایی‌ها باشند

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از مردم استان آذربایجان شرقی:

امریکا در حال ضعیف‌تر شدن است مسئولان مراقب خدعه اروپایی‌ها باشند