گیلانیان
جمعه ۱۸ آذر ۱۴۰۱ Friday, 9 December , 2022
آوریل 15, 2016 کد خبر : 47810 خبر ها

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی مشارکت‌های مردمی

ساخت ۲ هزار مدرسه در کشور

ساخت ۲ هزار مدرسه در کشور

گیلانیان : معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی مشارکت‌های مردمی سازمان نوسازی مدارس از ساخت دو هزار مدرسه با ۱۲ هزار کلاس درس جدید در سال جاری خبر داد.

سیدباقر مسلمی ظهر امروز در مراسم کلنگ‌زنی مدرسه خیرساز پنج کلاسه روستای «پیش‌بیجار» بخش مرکزی این شهرستان، اظهار کرد: در دین مبین اسلام به مسئله آموزش و توسعه دانش در جامعه بسیار تأکید شده است.

وی با اشاره به اینکه توسعه علم تنها راه رسیدن کشور به توسعه پایدار برای تضمین سعادت، خوشبختی، رفاه، عزت و استقلال ملت است، افزود: استکبار با ایجاد موانع قصد دارد از پیشرفت علمی و خودکفایی کشور ما جلوگیری کند تا به‌راحتی بتواند بر ملت چیره شده و به غارت ثروت و اموال کشورمان بپردازد.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی مشارکت‌های مردمی سازمان نوسازی مدارس معلمان، دانش‌آموزان، فضا و تجهیزات آموزشی را لازمه توسعه علمی کشور دانست.

وی خاطرنشان کرد: توسعه فضای آموزشی و رساندن آن به استانداردهای لازم از ضروری‌ترین نیاز امروز کشور برای بروز و پرورش استعدادهای دانش‌آموزان است.

مسلمی با اشاره به مشکلات کشور و محدودیت‌های اعتباری، تصریح کرد: دولت به تنهایی پاسخگوی توسعه فضای آموزشی کشور نیست بنابراین خیران مدرسه‌ساز در کنار دولت به امر خداپسندانه توسعه فضای آموزشی و اعتلای نظام جمهوری اسلامی وارد عمل شدند.

وی با بیان اینکه قبل از انقلاب ۵۵ هزار مدرسه در کشور ساخته شده بود، افزود: امروز به برکت نظام جمهوری اسلامی ۱۱۰ هزار مدرسه در قالب ۵۵۰ هزار کلاس درس ساخته شده است.

این مسئول سرانه زیربنای هر کلاس در قبل از انقلاب را ۵۰ متر مربع عنوان کرد و گفت: این سرانه امروز به ۱۶۰ متر مربع ارتقا پیدا کرده است.

وی با تصریح بر اینکه قبل از انقلاب فضای آموزشی در قالب چند کلاس درس تعریف می‌شد، یادآور شد: امروز کلاس‌های تئوری در کنار فضای عملی و کاربردی مانند کارگاه، آزمایشگاه، ورزشگاه، رایانه و… آموزش داده می‌شود.

مسلمی با اشاره به اینکه در سال ۹۴ بالغ بر دو هزار مدرسه در قالب ۱۱ هزار کلاس درس تحویل داده شد، افزود: حدود ۲۰ درصد این مدارس توسط خیران ساخته شده است.

وی درباره ساخت مدارس جدید در کشور، گفت: تا سال جاری بیش از دو هزار مدرسه با ۱۲ هزار کلاس درس در کشور ساخته می‌شود.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی مشارکت‌های مردمی سازمان نوسازی مدارس با اشاره به اینکه در سال ۹۴ برای اجرای پروژه‌های عمرانی و تجهیز مدارس دو هزار میلیارد تومان اعتبار مصوب شد، افزود: تاکنون ۶۵ درصد آن محقق شده است.

وی افزود: امسال در لایحه بودجه دولت دو هزار میلیارد تومان اعتبار ملی و استانی برای پروژه‌های عمرانی و تجهیز مدارس پیش‌بینی شده که در حال بررسی است.

به گزارش فارس، با حضور مسئولان کشوری، استانی و شهرستانی کلنگ احداث یک مدرسه خیر ساز پنج کلاسه با زیربنای ۳۰۰ متر مربع در روستای «پیش‌بیجار» بخش مرکزی املش به زمین زده شد./ منبع : فارس

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی