گیلانیان
پنج شنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۱ Thursday, 6 October , 2022
جولای 31, 2014 کد خبر : 28680 خبر ها

سازمان جهاد کشاورزی گیلان نرخ خدمات کارخانجات شالیکوبی را اعلام کرد

سازمان جهاد کشاورزی گیلان نرخ خدمات کارخانجات شالیکوبی را اعلام کرد

گیلانیان : مدیر روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی گیلان از اعلام نرخ خدمات کارخانجات شالیکوبی استان خبر داد.

ˈرضا مودب شعارˈ افزود : نرخ ریالی خدمات کارخانجات شالیکوبی استان به ازای تبدیل هر کیلو شلتوک به برنج سفید، یک هزار و ۹۰۰ ریال می باشد.

وی ادامه داد: نرخ جنسی نیز به ازای تبدیل هر یکصد کیلو شلتوک به برنج سفید، ۳/۳ کیلوگرم برنج سفید است.

مدیر روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی گیلان با بیان اینکه کارخانجات موظفند نسبت به نصب آگهی نرخ در سر درب کارخانه اقدام کنند، گفت: کارخانجات همچنین موطف هستند شلتوک کشاورزان را در برابر حوادث بیمه کنند.

مودب شعار خاطرنشان کرد: برابر قانون مالیات بر ارزش افزوده علاوه بر نرخ پیش گفته، هشت درصد مالیات باید توسط کارخانه دار اخذ و به حساب اداره دارایی و امور اقتصادی واریز شود.

وی اظهار کرد: کرایه حمل شلتوک با برنج در خارج از کارخانه به صورت نقدی و بر اساس عرف کرایه محل دریافت می شود و کارخانه دار حق ندارد این مبلغ را به نرخ تبدیل اضافه کند.

مدیر روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی گیلان عنوان کرد: کارخانجات موظفند در هنگام تحویل شلتوک، آن را وزن کرده و نسبت به ارائه فاکتور رسمی با درج مقدار وزن شلتوک به کشاورزان اقدام کنند.

وی افزود: همچنین کارخانجات موظفند در هنگام تحویل برنج سفید به کشاورزان نسبت به ارائه فاکتور رسمی با درج مقادیر برنج سالم، نیمدانه و دانه مرغی و نیز میزان نرخ دریافت شده و مالیات بر ارزش افزوده اقدام کنند.

مودب شعار اضافه کرد: نرخ تبدیل باید صرفا بر اساس وزن شلتوک تعیین و دریافت شود و کارخانجات مجاز نیستند مزد خود را بر مبنای مقدار برنج سفید دریافت کنند.

وی با بیان اینکه محصولات جانبی شامل فل، سبوس، نیمدانه، دانه مرغی و … متعلق به کشاورزان می باشد، از شالیکاران خواست در صورت مشاهده تخلف، مراتب را به شرکت تعاونی شالیکوبان، ادارات بازرسی و تعزیرات شهرستان و یا به مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان اطلاع دهند.

گیلان ۲۳۸ هزار هکتار شالیزار دارد و سالانه ۷۰۰ هزار تن برنج در این استان تولید می شود.

این مقدار برابر با ۳۵ درصد از برنج مورد نیاز کشور و به عبارتی تامین کننده نیاز برنج ۲۰ میلیون نفر از جمعیت ایران است./منبع : ایرنا

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی