گیلانیان
پنج شنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۱ Thursday, 6 October , 2022
آگوست 31, 2014 کد خبر : 29368 خبر ها

شهدی نژاد:‏

سال گذشته ۱۸ هزار بیمار در بیمارستان رسول اکرم(ص) رشت بستری شدند

سال گذشته ۱۸ هزار بیمار در بیمارستان رسول اکرم(ص) رشت بستری شدند

گیلانیان : مدیر درمان تامین اجتماعی گیلان گفت: سال گذشته ۱۸ هزار مورد بستری در بیمارستان رسول اکرم (ص) رشت انجام شد که از این تعداد۱۲ هزار مورد فقط عمل جراحی بوده است.

محمد حسین شهدی‌نژاد عصر شنبه در نشست با کارشناسان حوزه بهداشت و درمان افزود: برای تامین، تولید و هدایت نیازهای درمانی یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفر بیمه شده ای که در استان وجود دارد از سوی هزار و ۱۰۰ نفر پرسنل و ۱۳ مرکز درمانی انجام می شود.

وی همچنین اظهارداشت: تامین اجتماعی در گیلان بزرگترین خریدار خدمات درمانی و دومین تولید کننده درمان در این استان است.

مدیر درمان تامین اجتماعی گیلان گفت: پارسال در حوزه درمان مستقیم  ۶۸ میلیارد تومان در بخش درمان‌های ملکی سازمان برای بیمه شدگان هزینه شد.

وی افزود: سال گذشته در بخش درمان غیر مستقیم که از طریق عقد قرارداد با تمامی مراکز ارائه کننده خدمات درمانی در سطح استان که دو هزار و ۱۰۰ مرکز می‌شود، ۱۷۸ میلیارد تومان هزینه شده است.

شهدی نژاد به بیمارستان ۲۰۰ تختخوابی حضرت رسول اکرم(ص) رشت اشاره کرد و اظهارداشت:  پارسال به تنهایی ۱۸ هزار مورد بستری در این مرکز بیمارستانی انجام شد که از این تعداد ۱۲ هزار مورد فقط عمل جراحی بوده است.

وی تصریح کرد: پارسال در تمامی بیمارستان های استان اعم از خصوصی، دولتی و دانشگاهی  ۱۰۰ هزار بستری انجام گرفته که فقط یک پنجم تمامی این بیمارستان با ۱۲۰ نفر پزشک شاغل در بیمارستان حضرت رسول اکرم(ص) خدمات رسانی شد.

مدیر درمان تامین اجتماعی یادآورشد:  بیمارستان رسول اکرم(ص) رشت تنها بیمارستان ملکی تامین اجتماعی گیلان و جزء بیمارستان های برتر استان نیز است./منبع : مهر

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی