گیلانیان
شنبه ۹ مهر ۱۴۰۱ Saturday, 1 October , 2022
جولای 21, 2014 کد خبر : 28497 خبر ها

به گزارش گاردین

ساکنان ثروتمند بلندترین برج جهان دیرتر افطار می‌کنند

ساکنان ثروتمند بلندترین برج جهان دیرتر افطار می‌کنند

گیلانیان : مسلمانانی که در طبقات فوقانی برج خلیفه زندگی می کنند باید چند دقیقه دیرتر افطار کنند.

به گزارش گاردین، یکی از مقامات مذهبی در دوبی به مسلمانان ساکن برج خلیفه دوبی گفته که دیرتر افطار کنند. در واقع مسلمانانی که از بالاتر از طبقه هشتادم برج خلیفه ساکن هستند دیرتر شاهد غروب آفتاب خواهند بود و در نتیجه باید دو دقیقه دیرتر از دیگر ساکنان دوبی افطار کنند و افرادی که بالاتر از طبقه یک صد و پنجاهم برج خلیفه ساکن هستند نیز باید سه دقیقه بیشتر برای افطار صبر کنند.

برج خلیفه ۱۶۰ طبقه مسکونی دارد و با کمی بیش از ۸۰۰ متر ارتفاع یعنی نزدیک به دو برابر ارتفاع برج میلاد، بلندترین برج جهان محسوب می‌شود.

طی سال های اخیر ایرانیان بسیاری نیز در میان خریداران واحدهای این برج حضور داشته اند برای مثال ایرانیان طی ۶ ماه نخست سال ۲۰۱۲ میلادی، ۱۲۸ میلیون دلار در برج خلیفه سرمایه‌گذاری کرده‌اند که این سرمایه‌گذاری از طریق خرید واحدهای مسکونی و بخش‌های تجاری واقع در این برج صورت گرفته است.

برج خلیفه نه تنها بلندترین برج جهان محسوب می شود بلکه بهای واحدهای مسکونی آن نیز بسیار بالاست. در سال ۲۰۱۰ یعنی در زمان افتتاح این برج هر متر مربع از واحدهای مسکونی برج خلیفه به طور متوسط ۲۵ هزار دلار قیمت داشت اما بعدها افت بازار مسکن در دوبی باعث شد که بهای متوسط هر متر مربع از واحدهای مسکونی این برج حتی تا ۸ هزار دلار نیز کاهش یابد.

معمار برج خلیفه یک معمار آمریکایی به نام آدریان اسمیت است و هزینه ساخت این برج نیز ۱٫۵ میلیارد دلار بوده است.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی