گیلانیان
چهارشنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ Wednesday, 8 February , 2023
ژوئن 27, 2011 کد خبر : 1518 خبر ها

سایه روشن لاهیگ بر شایعات

سایه روشن لاهیگ بر شایعات

گیلانیان _ سایت خبری لاهیگ در مطلبی با عنوان وقایع نگاری “سایه روشن ” بر بوم “لاهیگ ” به برخی از موارد و شنیده ها اشاره کرده که خواندنش خالی از لطف نیست و بخشی از آن که در گیلانیان منتشر شده است برای مطالعه شما حامیان پیشرفت و توسعه گیلان منتشر می کنیم :

یکی از نویسندگان سایت تازه وارد “گیلانیان” (وبگاه حامیان پیشرفت و توسعه گیلان) در یادداشتی با عنوان “شایعات پرمعنا؟!” به بیان نکات قابل توجهی پرداخته است که خالی از لطف نیست: “هرچه به اسفند نزدیک می‌شویم، بازار شایعات در زمینه اعلام نامزدی افراد با گرایش‌های مختلف در انتخابات مجلس شورای اسلامی بیشتر می‌شود و گمانه‌زنی‌ها در مورد حضور و عدم حضور سرشناسان به شکل چشمگیری افزایش می‌یابد. در این بین، کانون و نقطه ثقل شایعات در رشت و مرکز استان وجود دارد. البته من در این نوشته قصد ندارم از افرادی که برای رشت مطرح هستند سخنی به زبان بیاورم، اما مطرح شدن نام سه نفر در محافل دوستانه و خصوصی برای من جالب بود.
اصل ماجرا این است که شنیده می‌شود یکی از نمایندگان فعلی که در شهری دیگری افتخار نمایندگی خانه ملت را به دوش می‌کشد، ستاره اقبالش در این شهر رو به افول است و قصد دارد وارد کارزار انتخاباتی رشت شود و حتی با اقبال بخشی از جریانات سیاسی و مردم نیز مواجه شده است.
شایعه دوم این‌که یکی از نمایندگان قبلی رشت که چندین دوره رأی اعتماد مردم را به‌دست آورده بود و چند سالی است که از این فضا دور شده، فیلش یاد هندوستان کرده و احتمال دارد که بازگشت دوباره‌ای داشته باشد. من در زمینه تأیید یا رد این شایعات داوری نمی‌کنم؛ به هر حال با آغاز نام‌نویسی‌ها، دروغ و راست شنیده‌ها و صحت و سقم تحلیل‌ها مشخص می‌گردد. اما چه شده که این شایعات مطرح می‌شود و دهان به دهان می‌چرخد؟ چرا فردی که در شهر خودش در دور قبل به سختی بالا آمد، قصد دارد رشت را برای مبارزه‌اش انتخاب کند؟ چرا این شایعات به صورت مداوم تکرار می‌شود؟ چرا فردی که چند دوره قبل به خاطر ترس از انتخاب نشدن، لقای نمایندگی را به عطایش بخشید، شایعه حضورش دوباره مطرح می‌شود؟ در کنار این شایعات، چرا درحالی که استاندار سابق گیلان در کسوت سفیر کبیری ایران خدمت می‌کند و باید برای حضور در انتخابات حداکثر تا ماه دیگر استعفا دهد، شایعه حضور  وی در انتخابات با استقبال افکار عمومی مواجه می‌شود و تب رقابت‌ها را تندتر می‌کند؟
آیا عملکرد نمایندگان فعلی رشت در گرم شدن این شایعات نقشی ندارد؟ وقتی دو تن از این آقایان در این سال‌ها پیگیری مطالبات اکثریت مردم را در فراهم کردن بسترهای رشد و توسعه گیلان رها کردند و با فرصت‌سوزی‌های متعدد تنها به دنبال تأمین خواسته‌های بخش محدودی از همفکران خاص خود، مدام به دنبال تغییرات در سطوح مدیریتی استان از بالا به پایین بودند و به‌جای پیگیری مطالبات به‌حق استان در تهران، اجرای طرح به اصطلاح پالایش مدیران در دولت همفکر با خود را مطرح می‌کردند و اصلاً به این تناقض توجه نداشتند که مگر می‌شود از دولتی تمام‌قد دفاع جانانه کرد و از آن طرف بیشتر نمایندگان منصوب این دولت در استان را ـ به‌ویژه در عالی‌ترین سطحش ـ به باد انتقاد و تخریب گرفت و فضای کاری را برای آنان ناامن کرد؟ و ما مانده بودیم که دم خروس را باور کنیم یا قسم حضرت عباس را؟! آیا این شایعات و استقبال از مطرح شدن نام‌های مختلف بدون توجه به صحت آن‌ها، نتیجه این تناقض رفتارها و به حاشیه راندن مسائل اصلی گیلان نیست؟ آیا عملکرد نماینده دیگر رشت نیز که خوشبختانه در مسیر ایجاد تنش حرکت نمی‌کند، اما حتی یک کار ماندگار از او در خاطر گیلانیان و مردم رشت نیست، سبب استقبال از چهره‌های جدید در بازار شایعات انتخابات نیست؟ واقعاً چرا از هر شایعه جدیدی درباره ورود چهره‌های جدید استقبال می‌شود؟ قضاوت با شما…”

www.lahig.ir

اخبار مرتبط

نظرات

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی