تبلیغ
دوشنبه ۲ مهر ۱۳۹۷ Monday, 24 September , 2018
اسفند ۵, ۱۳۹۶ کد خبر : 65672 خبر ها

ستاد سلول های بنیادی استان گیلان راه اندازی شد

ستاد سلول های بنیادی استان گیلان راه اندازی شد

گیلانیان : ستاد سلول های بنیادی گیلان به همت معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی استان در مرکز رشد و فناوری سلامت این دانشگاه راه اندازی شد.

بعدازظهر شنبه با حضور مسئولان علوم پزشکی ستاد سلول های بنیادی گیلان در مرکز رشد و فناوری سلامت این دانشگاه افتتاح شد.

دبیر شورای توسعه علوم و فناوری سلولهای بنیادی و پزشکی بازساختی گیلان در این مراسم اظهار کرد: اهداف این ستاد پیشبرد تحقیقات و ایجاد فناوری های نوین در مورد سلول های بنیادی است که به منظور افزایش سطح ارتقای سلامت جامعه صورت می گیرد.

مهریار حبیبی افزود: در حال حاضر ۲۱ استان با تشکیل مراکز توسعه این فناوری در کشور مشغول به فعالیت هستند و استان گیلان نوزدهمین استان در پیوستن به این حرکت ملی است.

وی شناسایی پتانسیل های بالقوه استان به لحاظ نیروی انسانی و توان تحقیقاتی را از مهم ترین رسالت توسعه علوم و فناوری سلول های بنیادی و پزشکی عنوان کرد .

حبیبی گفت: در این مسیر با نظارت مستقیم معاونت علمی نهاد ریاست جمهوری و ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی کشور، از تمام امکانات برای رسیدن به تشخیص، پیشگیری درمان موثر و کارآمد بیماری ها ، تولید محصولات و فناوری های مرتبط با سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی استفاده می کنیم.

دبیر شورای توسعه علوم و فناوری سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در ادامه تصریح کرد: شناسایی فعالان حوزه سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی استان و برگزاری جلسات هم اندیشی جهت تبادل اطلاعات، تسهیل جریان خبری علم و فناوری و نوآوری مربوط به گیلان در حوزه سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی، کمک به فرهنگ سازی در استان در حوزه سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی از طریق کارگاه های دانش آموزی و دانشجویی و تشویق دانش آموختگان به سمت ایجاد شرکت های دانش بنیان خصوصی و تعاونی از مهم ترین اهداف این ستاد است.

افتتاح کارگروه ژنتیک و بیماری ها در دانشگاه علوم پزشکی گیلان

در ادامه این مراسم مسئول کارگروه ژنتیک و بیماری های دانشگاه علوم پزشکی گیلان در زمینه راه اندازی این ستاد اظهار کرد: با توجه به گستردگی بیماری های ژنتیک ونقش ژنتیک در بیماری های مختلف با همکاری و مساعدت ریاست دانشگاه علوم پزشکی گیلان تصمیم گرفته شد کارگروه بیماری ها و ژنتیک را در دانشگاه علوم پزشکی گیلان راه اندازی کنیم.

ستیلا دلیلی افزود: رویکرد کلی پژوهش های اخیر در حوزه پزشکی به سمت ادغام تحقیقات گسترده بالینی و ژنتیکی است.

وی برقراری ارتباط میان علوم پایه و بالین، کمک به فرآیند آموزش، پژوهش و تحقیقات، کمک به بیماران مبتلا به بیماری های ژنتیک و متابولیسم، ذخیره اطلاعات بیماران، همکاری با مراکز ژنتیک و اجرای فرآیند های تحقیقاتی گسترده از اهداف اصلی راه اندازی کارگروه ژنتیک و بیماری ها اعلام کرد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

دفترچه بیمه تامین اجتماعی باطل شد !؟

قابل توجه بیمه شدگان تامین اجتماعی :

دفترچه بیمه تامین اجتماعی باطل شد !؟

بخش دوم : کشاورزی گیلان از حرف تا عمل

قابل توجه استاندار محترم:

بخش دوم : کشاورزی گیلان از حرف تا عمل

بخش اول : وضعیت بنزین و طراح شایعه کمبود؟

سخنی با استاندار گیلان:

بخش اول : وضعیت بنزین و طراح شایعه کمبود؟

قانونی که در یک سالگی‌اش «تغییر» کرد، ولی «مبهم» ماند!

تأملی موشکافانه بر تغییرات «قانون ممنوعیت به‌کارگیری بازنشستگان»؛

قانونی که در یک سالگی‌اش «تغییر» کرد، ولی «مبهم» ماند!