گیلانیان
دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۹ Monday, 25 May , 2020
سپتامبر 18, 2019 کد خبر : 74983 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس :

دولت لایحه الحاقی تجارت الکترونیک را ارائه دهد

دولت لایحه الحاقی تجارت الکترونیک را ارائه دهد

گیلانیان : سخنگوی هیئت رئیسه مجلس گفت: ساز و کارهای تجارت الکترونیک در کشور هنوز فراهم نیست اما مجلس در صورت عزم دولت برای ارائه لایحه مرتبط در این زمینه، آمادگی بررسی و تصویب آن را دارد.

اسدالله عباسی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در رشت اظهار داشت: حرکت در مسیر تجارت‌های جدید و به‌روز نظیر تجارت الکترونیک عایدی زیادی را نصیب کشور می‌کند به شرط آنکه برای مشخص بودن نحوه فعالیت در این حوزه، سازوکارهای آن در قانون تجارت به صورت کامل و شفاف قید شود.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس با بیان اینکه مجلس برای رفع و حل و فصل مشکلات فعالان اقتصادی کشور آمادگی کامل دارد عنوان کرد: تجارت الکترونیک از دسته فعالیت‌های اقتصادی جدید و نوین محسوب می‌شود به همین علت در قانون تجارت فعلی در مورد آن هیچ اشاره‌ای نشده است.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس به روز بودن قوانین و دستورالعمل‌ها را گامی در راستای توسعه اقتصادی کشور دانست و تصریح کرد: قانون تجارت یکی از مواردی است که پس از ارائه لایحه آن توسط دولت به مجلس، کمیسیون‌های تخصصی اصلاح آن را در دستور کار خود قرار دادند.

عباسی فراهم‌آوردن زمینه‌ها و بسترهای لازم برای تحقق شعار رونق تولید را امری لازم و ضروری خواند و ابراز داشت: با توجه به اینکه جای خالی دستورالعمل‌های چگونگی فعالیت در حوزه تجارت الکترونیک در کشورمان به خوبی احساس می‌شود از دولت انتظار داریم لایحه الحاقی آن را به مجلس ارائه دهد.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس با بیان اینکه در صورت اراده دولت و ارسال لایحه الحاقی تجارت الکترونیک، مجلس بررسی آن را در اولویت قرار می‌دهد افزود: قانون تجارت فعلی با اینکه اصلاحات زیادی در آن انجام شده هنوز برای کسب و کارهای نوین و تجارت الکترونیک مناسب نیست.

وی حرکت اقتصادی کشور همزمان با تغییرات و فناوری‌های نوین را به عنوان یک ضرورت غیرقابل انکار مورد تأکید قرار داد و خاطرنشان کرد: شرایط اقتصادی امروز باید در قانون تجارت فعلی لحاظ شود به این معنی که مفاد این قانون نباید تنها به تجارت سنتی بسنده کرده و حوزه‌های جدید را نادیده بگیرد.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس با اشاره به اینکه موانعی که امروز در مسیر تولید وجود دارد ارتباط چندانی با قدیمی بودن قانون تجارت ندارد عنوان کرد: مجلس تا این لحظه برای رفع چالش‌های شعار رونق تولید همواره پیشقدم بوده و هست بنابراین تمام تلاش خود را جهت تحقق آن در حیطه قانونگذاری به کار می‌گیرد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

تولید ۸۴۰۰ تن چای خشک در کشور

رئیس سازمان چای کشور :

تولید ۸۴۰۰ تن چای خشک در کشور

توزیع ۵۵۹ قلم انواع تجهیزات پزشکی در گیلان

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان

توزیع ۵۵۹ قلم انواع تجهیزات پزشکی در گیلان

تولید دستگاه ضدکرونا توسط شرکت دانش‌بنیان گیلانی

رئیس پارک علم و فناوری شهرستان رودسر :

تولید دستگاه ضدکرونا توسط شرکت دانش‌بنیان گیلانی