گیلانیان
شنبه ۹ مهر ۱۴۰۱ Saturday, 1 October , 2022
فوریه 23, 2014 کد خبر : 25032 خبر ها

سد شهر بیجار قبل از نوروز ۹۳ آبگیری می‌شود

سد شهر بیجار قبل از نوروز ۹۳ آبگیری می‌شود

گیلانیان : مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گیلان به پیشرفت فیزیکی ۹۸ درصدی سد شهر بیجار اشاره کرد و گفت: سد شهربیجار قبل از نوروز ۹۳ آبگیری می‌شود.

سیف‌الله آقابیگی بعد از ظهر امروز در جلسه شورای آب گیلان با اشاره به پیشرفت فیزیکی ۹۸ درصدی سد شهر بیجار اظهار کرد: سال ۹۳ پایداری آب شرب گیلان از سد شهر بیجار تامین می‌شود.

وی از آبگیری سد شهر بیجار قبل نوروز سال ۹۳ خبر داد و افزود: آب مورد نیاز تصفیه‌خانه سنگر از سد شهر بیجار تامین می‌شود و دغدغه تامین آب شرب نداریم.

آقابیگی، نیاز سالانه آب شرب گیلان را بین ۱۰۰ تا ۱۴۰ میلیون متر مکعب عنوان کرد.

*کشاورزان ارقام زودرس برنج را کشت کنند

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی گیلان نیز در جلسه مذکور به آماده‌سازی شالیزارها اشاره کرد و گفت: امسال ارقام دیررس برنج باید از کشت شالیکاران خارج شود.

ایرج بنیادی بر کشت ارقام زودرس برنج تاکید کرد و افزود: کشت ارقام زودرس برنج مدت ۱۰۰ روز نیاز به آب دارد.

وی زمان نشای برنج را از فروردین تا خرداد ماه دانست و بیان کرد: تمام روستاهای گیلان به منظور آبرسانی به شالیزارها شناسایی شدند.

بنیادی با بیان اینکه شخم زمستانه شالیزارها را می‌توان با هماهنگی تمام دستگاه‌ها به ۷۰ درصد رساند، خاطرنشان کرد: امسال ۳۱ میلیارد تومان تسهیلات برای مکانیزاسیون اراضی کشاورزی گیلان پرداخت شده است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی گیلان به فعالیت ۶ هزار و ۵۰۰ تراکتور در استان اشاره کرد و یادآور شد: ۵۰ هزار دستگاه تیلر در گیلان موجود است.

وی شخم ۲۳۰ هزار هکتار از شالیزارهای گیلان با به‌کارگیری تمام تراکتورها و تیلرهای موجود را نیازمند یک روز فعالیت خواند و تصریح کرد: گیلان مشکلی از نظر ماشین‌آلات کشاورزی ندارد.

بنیادی با بیان اینکه ۵۰ درصد شخم زمستانه در املش انجام شده است، اظهار کرد: ۲۹ درصد شالیزارهای رودسر شخم زمستانه زده شده است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی گیلان شخم زمستانه در رشت را چهار درصد عنوان کرد و افزود: شالیکاران رشتی به منظور صرفه‌جویی در آب شخم نخست و دوم را همزمان انجام می‌دهند./منبع : فارس

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی