گیلانیان
یکشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱ Sunday, 4 December , 2022
سپتامبر 28, 2012 کد خبر : 12833 خبر ها

تا پايان امسال

سد مخزن شهر بیجار آبگیری می شود.

سد مخزن شهر بیجار آبگیری می شود.

گیلانیان : علی اکبر محرابیان دستیار ویژه رئیس جمهور و رئیس ستاد مهرماندگار کشور روز گذشته به منظور بازدید از پروژه های مهرماندگار به گیلاان سفر کرده است و امروز هم این بازدیدها ادامه دارد.
محرابیان در سفر خود از ساخت سد مخزن شهر بیجار که از پروژه های مهم مهر ماندگار استان است، بازدید کرد.  در این بازدید محمد اکبرزاده معاون امور عمرانی استانداری گیلان گفت: پروژه سد مخزن شهر بیجار از سال ۸۴ در گیلان آغاز شده است و هم اکنون ۸۲ درصد پیشرفت کار دارد. وی افزود: تاکنون برای ساخت این سد ۱۰۲ میلیارد تومان هزینه شده است و سد مخزنی شهر بیجار با ظرفیت ذخیره ۶۵ میلیون مترمکعب، آب شرب ۱۲ شهرستان گیلان را تأمین خواهد کرد.

در ادامه سفر دو روزه دستیار ویژه رئیس جمهور از مراحل ساخت ۱۱ کیلومتر باقیمانده آزادراه رشت – قزوین بازدید کرد.

عملیات اجرایی این پروژه مهم اسفند ماه سال گذشته با حضور رئیس جمهور آغاز شد، برای تکمیل این پروژه به ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

در ادامه این سفر از طرح توسعه بیمارستان ولی عصر رودبار که از پروژه های مهرماندگار است، بازدید شد.

اکبرزاده معاون عمرانی استاندار گیلان گفت: برای اجرای فاز نخست این بیمارستان به وسعت دو هزار و ۶۰۰ مترمربع با ۹۵ درصد پیشرفت کار تاکنون ۳۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

وی افزود: برای تجهیز و تکمیل بیمارستان ولیعصر در ۳ فاز نیز در مجموع ۵۵ میلیارد ریال دیگر نیاز است که ۲۵ میلیارد ریال از این مبلغ برای خرید تجهیزات بهداشتی و درمانی است.

وی ادامه داد: تکمیل بیمارستان های املش، سیاهکل، آستارا، لنگرود و شفت هم از پروژه های مهر ماندگار است.

علی اکبر محرابیان رئیس ستاد مهرماندگار کشور در ادامه این سفر با خبرنگاران استان گفت و گو کرد و درخصوص پروژه راه آهن قزوین – رشت گفت: این راه آهن به عنوان قطعه مهم در کریدور شمال جنوب در حال اجراست که اجرای این پروژه امکان حمل و نقل کالا و مسافر از محور شمال و جنوب را تسهیل می کند.

وی با اشاره به اهمیت این پروژه گفت: به همین دلیل پروژه راه آهن قزوین به رشت توجهات بین المللی را به خود جلب کرده است.

محرابیان با اشاره به اینکه اجرای پروژه راه آهن رشت – قزوین پیشرفت قابل توجهی دارد، افزود: امیدواریم در سال ۱۳۹۲ شاهد بهره برد اری از این طرح مهم باشیم.

وی از پیش بینی ۹۰۵ طرح مهرماندگار در کشور خبر داد و افزود: پروژه های راه و شهرسازی، وزارت نفت و نیرو، از جمله طرح هایی هستند که از اولویت بالایی برخوردارند و امیدوار هستیم که با اجرای این طرح ها، تحولات عظیمی را در کشور شاهد باشیم.

به گزارش ایسنا، طرح ایجاد تأسیسات فاضلاب شهر لاهیجان با عملیات انجام شده احداث تصفیه خانه به ظرفیت ۲۶ هزار مترمکعب با پیشرفت ۹۹ درصد، احداث شبکه و خط انتقال به میزان ۵۹ کیلومتر، نصب ۵۰۰ فقره انشعاب فاضلاب بهداشتی با اعتبار هزینه شده ۲۵۱ میلیارد ریال تا پایان سال مالی ۹۰ و همچنین بیمارستان ۱۶۰ تختخوابی دکتر پیروز با پیشرفت فیزیکی ۴۹ درصد و اعتبار هزینه شده ۷ میلیارد تومان از جمله پروژه هایی بود که مهندس محرابیان در سفر خود به شهرستان لاهیجان از آن بازدید کرد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی