گیلانیان
شنبه ۲ مهر ۱۴۰۱ Saturday, 24 September , 2022
ژانویه 22, 2014 کد خبر : 23995 خبر ها

سد معبر هتاک نباید اعمال قانون شود ؟!

سد معبر هتاک نباید اعمال قانون شود ؟!

اختصاصی گیلانیان : اوایل انقلاب برای انجام کاری با ماشین اداری عازم تهران شدم و برای ورود به اداره مورد نظر چون محل پارکی نیافتم به گمان اینکه در راستای حفظ اموال دولتی می توانم در پیاده رو پارک نمایم چنین کاری را انجام دادم ولی وقتی برگشتم با برگ جریمه ای به نام سد معبر مواجه شدم .

نمی دانم چرا این مورد قانونی به مرور زمان به فراموشی سپرده شده و کم و بیش شاهد این اتفاق در جای جای شهر هستیم که صاحبان خودرو به جای انتقال خودرو به پارکینگ در پیاده رو پارک می کنند و مخل آسایش و آرامش شهروندان می شوند .

نمونه این مورد اتفاقی است که ساعت حدود ۷ بعد از ظهر روز چهارشنبه در یکی از بلوارهای شهر رشت رخ داد که پارک یک خودرو در پیاده رو و ایجاد سد معبر بر سر راه عابرین پیاده بین دو جوان یقه گیری صورت گرفت و انکرالاصوات بود که به هوا بلند شده بود که جوان هتاک و رجز خوان در هر دو عکس قابل مشاهده است .

هیچیک از طرفین دعوا به فکر عابرین پیاده نبودند که آنان به جای استفاده از پیاده رو ناگزیر به استفاده از سواره رو خیابان در آم ترافیک سنگین بودند بلکه آن دو جوان یکی غم مغازه داشت و کسب و کار و دیگری ادعای مالکیت پیاده رو به دلیل وجود منزل مسکونی وی در آن مکان بود که پا در میانی معمتد راسته نیز نتوانست غائله را ختم به خیر نماید .

خبرنگار گیلانیان که به عنوان عابر پیاده رو که ناگزیر بود مثل سایر عابرین از سواره رو خیابان با توجه به ترافیک بود به عنوان ناظر زورگوئی های دو جوان بر آن شد عکسی از محل حادثه برای طرح سوژه بردارد که مورد فحاشی مالک خودرو قرار گرفت و سکوت پیشه کرد و مراتب مشاجره و یقه گیری را به ۱۱۰ گزارش کرد .

ماموران خدوم نیروی انتظامی به فاصله حدود ۵ دقیقه در محل حاضر شدند که پا درمیانی معتمد غائله را کمی تخفیف داده بود و ماموران نیز بدون توجه به سد معبر خودرو ، پشت همان خودرو توقف کرد و پس از کمی صحبت با یکی از افراد درگیر صحنه ترک کردند .

ظاهرا ماموریت ها تقسیم شده به نظر آمد و پارک خودرو در پیاده رو که عامل اختلاف بود در دستور کار نبود و کش و قوس همچنان ادامه داشت که خبرنگار گیلانیان مجددا با ۱۱۰ تماس گرفت و خواستار رفع سد معبر خودرو شد .

ظاهرا تلاش معتمد محل در این فاصله موثر افتاده و توانست قبل از رسیدن مجدد ماموران ، خود رو مورد مناقشه را به سواره رو خیابان که محل پارک زیادی نیز داشت منتقل نماید .

البته این اولین سد معبری نیست که که مشاهده شد در بعضی از خیابان های شهر حتی در خیابان های اصلی پارک خودرو در پیاده رو به چشم می خورد و در خیابان های فرعی بعض به جای انتقال خودرو به پارکینگ منزل خود به صورت دستجمعی در پیاده رو پارک می کنند که امیدواریم قبل از فراگیر شدن این بی قانونی یک اقدام بازدارنده ای در جهت رفاه شهروندان بعمل آید .

2

اخبار مرتبط

نظرات

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی