گیلانیان
سه شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۸ Tuesday, 21 January , 2020
شهریور ۱۴, ۱۳۹۸ کد خبر : 74874 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان :

سرانه آموزشی در دانشگاه علوم پزشکی گیلان پایین است/ تحصیل ۵۸۰۰ دانشجو

سرانه آموزشی در دانشگاه علوم پزشکی گیلان پایین است/ تحصیل ۵۸۰۰ دانشجو

گیلانیان : ارسلان سالاری با اشاره به اینکه سرانه آموزشی در دانشگاه علوم پزشکی گیلان پایین است، گفت: این دانشگاه در حال حاضر ۴۵۰ عضو هیئت علمی و پنج هزار و ۸۰۰ دانشجو دارد.

سالاری امروز (پنج‌شنبه، ۱۴ شهریور) در جلسه دیدار مجمع نمایندگان گیلان با روسای دانشگاه‌های و مراکز علمی گیلان، گفت: سرانه آموزشی در دانشگاه علوم پزشکی گیلان پایین است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به سابقه ۴۰ ساله این دانشگاه تصریح کرد: این دانشگاه در حال حاضر ۴۵۰ عضو هیئت علمی و پنج هزار و ۸۰۰ دانشجو دارد.

وی افزود: هفت دانشکده پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، مامایی و پرستاری زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی گیلان هستند.

سالاری با اشاره به رشته‌های تحصیلی در دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: دانشجویان در ۱۶ رشته تخصصی، سه رشته فوق تخصصی و ۶ رشته تخصصی دندانپزشکی در گیلان مشغول تحصیل هستند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه خوابگاه‌ دولتی دانشگاه علوم پزشکی قدمت ۳۰ ساله داشته و کیفیت و استانداردهای لازم را ندارد، خاطرنشان کرد: متاسفانه برای بازسازی و ساخت در این حوزه بودجه مناسبی وجود ندارد.

وی بر تفکیک بودجه آموزشی از فرهنگی تاکید و خاطرنشان کرد: متأسفانه با توجه به کمبود بودجه در بخش آموزشی به ناچار از بودجه فرهنگی کاسته و در بخش آموزش هزینه می‌شود.

در ادامه «رسول شمشمادی» با اشاره به اینکه سرانه دانشجویان دانشکده‌های فنی و حرفه‌ای برای هر نفر ۱۰ هزار تومان است، گفت: هفت هزار و ۷۰۰ دانشجو در هفت دانشکده و آموزشکده فنی و حرفه‌ای گیلان مشغول تحصیل هستند.

رییس دانشگاه فنی و حرفه‌ای گیلان با تاکید بر اینکه ۶۰ درصد آموزش‌ها در دانشگاه فنی و حرفه‌ای مهارتی و کارگاه محور و ۴۰ درصد آموزش‌ها نظری است، تصریح کرد: دانشگاه فنی و حرفه‌ای گیلان ۲۳ عضو هیئت علمی دارد.

وی با بیان اینکه دانشگاه فنی و حرفه‌ای، هفت خوابگاه دانشجویی در گیلان دارد، اظهار کرد: دانشجویان دانشکده‌ و آموزشکده‌های فنی و حرفه‌ای در دوره کاردانی در ۵۵ کد رشته و دوره کارشناسی در ۳۳ کد رشته مشغول تحصیل هستند.

شمشادی با اشاره به اینکه حدود ۷۰ درصد پسران و ۲۰ درصد دختران هنرستانی جذب این آموزشکده می‌شوند، اذعان کرد: متاسفانه برای دختران فضای آموزشی مناسبی در دانشگاه فنی و حرفه‌ای گیلان وجود ندارد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

حمایت بنیاد برکت از باغداران و کشاورزان گیلانی

با خرید 20 هزار تن محصول صورت گرفت؛

حمایت بنیاد برکت از باغداران و کشاورزان گیلانی

کاهش فاصله بین «علم و صنعت» بهره‌وری را افزایش می‌دهد

معاون سازمان برنامه و بودجه در رشت:

کاهش فاصله بین «علم و صنعت» بهره‌وری را افزایش می‌دهد

با این ۱۰ راهکار، بدون کمک خارجی اقتصادایران را نجات دهید

نامه ۲۴ اقتصاددان کشور به رئیس‌جمهور:

با این ۱۰ راهکار، بدون کمک خارجی اقتصادایران را نجات دهید

ساز و کار بین المللی حل اختلافات برجام پذیرفتنی نیست

یک مقام وزارت امور خارجه روسیه :

ساز و کار بین المللی حل اختلافات برجام پذیرفتنی نیست

زندگی سردار سلیمانی

ار سلیمانی