گیلانیان
یکشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱ Sunday, 4 December , 2022
اکتبر 18, 2012 کد خبر : 13632 خبر ها

معاون فرهنگی ستاد کل نیروهای مسلح:

سرمایه‌های نرم باید فرآیند تبدیل به قدرت نرم را طی کنند

سرمایه‌های نرم باید فرآیند تبدیل به قدرت نرم را طی کنند

گیلانیان : معاون فرهنگی ستاد کل نیروهای مسلح گفت: جامعه ما دارای سرمایه‌های نرم بسیاری است، فرهیختگان، دانشگاهیان و … باید کمک کنند تا سرمایه‌های نرم فرآیند تبدیل به قدرت نرم را به درستی طی کنند، در این صورت جامعه ما به موفقیت می‌رسد.

سردار سید مسعود جزایری در سفر خود به گیلان در جمع خبرنگاران استان اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران با سه هجمه و سه جنگ اساسی مواجه است.

وی ادامه داد: جنگ نرم که مربوط به هجمه گسترده و عمیق فرهنگی است، جنگ اقتصادی تمام عیار دشمن که زیربناهای اقتصادی ما یعنی دولت و مردم را تحت تاثیر قرار می‌دهد و جنگ علمی و فناوری که از طریق مراکز علمی و دانشگاه‌ها و همچنین مهار بازارهایی که مربوط به علم و فناوری به مقابله با ما می پردازد.

وی افزود: آنچه که در حال حاضر اتفاق می‌افتد و گسترده‌تر از عرصه‌های دیگر می‌باشد جنگ نرم است که به دنبال تصرف سرزمین نیست بلکه به دنبال تاثیر گذاشتن بر حکومت است، جنگ نرم به دنبال عبور از همه مرزهاست و اصلی‌ترین مرز انسانها یعنی مغز و دل را نشانه می‌گیرد.

سردار جزایری با اشاره به اینکه تاثیرات جنگ سخت هر چقدر طولانی و گسترده باشد، در حد جنگ‌های جهانی خواهد بود، گفت: ولی جنگ نرم بسیار گسترده است و تاثیرات آن دهها و هزاران میلیون نفر را در بر می‌گیرد. اگر بتوانیم تاثیرات جنگ سخت را طی ۴۰ یا ۵۰ سال ترمیم کنیم جنگ نرم نیازمند قرن‌ها زمان است.

وی گفت: دشمن صف طویلی دارد، آمریکا، اسرائیل و دنیای عرب دست به دست هم داده‌اند که مانع پیشرفت انقلاب اسلامی شوند و به آن خسارت وارد کنند. در گذشته براندازی نظام جمهوری اسلامی جزو استراتژی و راهبردهای دشمن بود این در حالیست که با توجه به اقتدار ایران چه در جنگ نرم و چه در جنگ سخت، نسبت به این راهبردهای اساسی تجدیدنظر کرد چون دشمن به این نتیجه رسید که قادر به دستیابی به این هدف نیست و اکنون سعی دارد با تغییر رفتار در مردم ایران به هدف خود دست یابد و برای این امر، در تلاش است تا افکار و ارزش‌های مردم ما را تحت تاثیر قرار دهد.

سردار جزایری با بیان اینکه قدرتی که مجموعه ایرانی اسلامی دارد مصداق این امر است، اضافه کرد: با وجود صف طویل دشمن در مقابل ما، جامعه ایرانی خصوصا جوانان با همه مشکلات موجود مقاومت می‌کنند و صبورانه ایستاده‌اند، دشمن نمی‌تواند ذره‌ای از خاک ایران را تصرف کند.

معاون فرهنگی ستاد کل نیروهای مسلح تصریح کرد: با همه این‌ها مقاومت جامعه ایران مثال زدنی است، اگر توجه کنیم می‌توانیم از این دوره به سلامت عبور کنیم، از یک طرف دشمنان ما در یک چالش اساسی بسر می‌برند زیرا وضعیت مالی و ناهنجاری‌های مالی و اقتصادی در اروپا و آمریکا با چالش مواجه است. کشورهای اروپایی در این چالش‌ها بسر می‌برند و از طرف دیگر ایران مراحل تکامل را طی می‌کند.

وی افزود: آمار در رشد و توسعه علم و فناوری ایران مثال‌زدنی است. خوشبختانه به مدد رهبری و جوانان تحصیلکرده و با وجود همه مشکلات حرکت ما رو جلو بوده است که این حرکت، اصلی‌ترین چالش دشمنان ما محسوب می‌شود.

معاون فرهنگی ستاد کل نیروهای مسلح ابراز امیدواری کرد: به یاری رسانه‌ها بتوانیم دشمن‌شناسی را در جامعه ترویج کنیم که در این برهه به شدت به شناخت خودمان و دشمنان نیاز داریم.

سردار جزایری خاطرنشان کرد: جامعه ما دارای سرمایه‌های نرم بسیاری است، سرمایه زمانی می‌تواند ارزش افزوده داشته باشد که به قدرت تبدیل شود، فرهیختگان، دانشگاهیان و … باید کمک کنند تا سرمایه‌های نرم فرآیند تبدیل به قدرت نرم را به درستی طی کنند، در این صورت جامعه ما به موفقیت می‌رسد.

منبع : ایسنا

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی