گیلانیان
سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹ Tuesday, 22 September , 2020
می 19, 2020 کد خبر : 78556 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

استاندار گیلان :

سرمایه های اجتماعی با تمکین به قانون، حفظ می شود

سرمایه های اجتماعی با تمکین به قانون، حفظ می شود

گیلانیان : استاندار گیلان با تأکید بر اینکه سرمایه های اجتماعی با تمکین به قانون حفظ می شود، گفت: عملکرد نهادهایی همچون دیوان محاسبت به عنوان دستگاه های نظارتی، در تقویت اعتماد عمومی اثربخش است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری گیلان؛ دکتر ارسلان زارع پیش از ظهر امروز (سه شنبه) در دیدار معاون حقوقی، مجلس و تفریغ بودجه دیوان محاسبات کشور ، این دیوان را نهادی برآمده از قانون ، نگهبان قانون و کمک کننده به مدیریت اجرایی کشور عنوان و اظهار کرد: کارها از مجرای این نهاد، به طور قطع قانون مند تر انجام می پذیرد.

وی اعتماد عمومی را از مهمترین سرمایه های اجتماعی و موجب ارتباط بیشتر مردم با نظام اسلامی دانست و افزود: معتقدم باید دامنه پوشش نظارت ها و مراقبت ها به لحاظ کیفی افزایش یابد تا اثربخشی فعالیت ها بیشتر شود.

وی به نقش آموزش در حوزه پیشگیری نیز اشاره و خاطرنشان کرد: این مهم که سیاستی راهبردی محسوب می شود، به درستی در گیلان اجرا شده و نتایج مثبتی به همراه داشته است.

استاندار گیلان یادآور شد: امروز نیاز قطعی کشور، حمایت از سرمایه گذاران در راستای توسعه فضای کسب و کار برای ایجاد اشتغال پایدار است و پیوسته تصریح کرده ام که حمایت های قضایی و حقوقی از جریان تولید، به تحقق شعار سال تحت عنوان “جهش تولید” کمک می کند.

دکتر زارع ابهام زدایی از قوانین را یکی از مصادیق حمایت  خواند و افزود: بر این اساس؛ ضرورت آشنایی با جدیدترین مقررات، هم از بروز تخلفات احتمالی ناشی از ناآگاهی جلوگیری می کند و هم، مسیر را برای ورود سرمایه گذاران در جهت توسعه استان هموار می سازد.

** معاون دیوان محاسبات: مدیران، سرمایه های اصلی کشور هستند

معاون حقوقی ، مجلس و تفریغ بودجه دیوان محاسبات کشور نیز در سخنانی اظهار داشت: سیاست دیوان محاسبات، آموزش، پیشگیری و تعامل بین دستگاهی است و در راستای تحقق این ارکان مهم، اقدامات موثری را به اجرا رسانده است.

محسن عمرانی افزود: دیوان محاسبات در مسیر پیشگیری از تخلفات گام بر می دارد و منتظر بروز تخلف و مچ گیری نیست.

وی به برگزاری دوره های آموزشی برای دستگاه های اجرایی در راستای بهتر انجام شدن امور بویژه در حوزه عملیات مالی اشاره و اضافه کرد: مدیران کشور، سرمایه های اصلی بیت المال هستند و اگر مدیران‌مان را حفظ کنیم؛ بیت المال هم مورد صیانت قرار می گیرد.

در پایان این دیدار محمدرضا کردلو به عنوان مدیرکل جدید دیوان محاسبات گیلان معرفی شد و از زحمات احمد پری پور مدیرکل سابق استان تقدیر به عمل آمد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

یادداشت شریعتمداری :

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

سید عبدالله میرحسینی مقدم، مشاور فنی صندوق چای کشور

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

رشت- علی کشت پرور بین کلایی

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

ابعاد فرماندهی بی‌نظیر امام خمینی و دفاع عقلانی، مردمی و سرمایه‌ساز ملت ایران

رهبر انقلاب اسلامی در ارتباط تصویری با مراسم تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس تبیین کردند؛

ابعاد فرماندهی بی‌نظیر امام خمینی و دفاع عقلانی، مردمی و سرمایه‌ساز ملت ایران