گیلانیان
دوشنبه ۴ مهر ۱۴۰۱ Monday, 26 September , 2022
ژوئن 30, 2014 کد خبر : 28131 خبر ها

مسرور:

سرمایه گذاری جدید بخش خصوصی در ۳ طرح صنعتی در منطقه آزاد انزلی

سرمایه گذاری جدید بخش خصوصی در ۳ طرح صنعتی در منطقه آزاد انزلی

گیلانیان : مدیر عامل سازمان منطقه آزاد انزلی از سرمایه گذاری جدید بخش خصوصی در ۳ طرح صنعتی با تکنولوژی پیشرفته در این منطقه خبرداد.

رضا مسرور از واگذاری زمین به سه طرح تولیدی با تکنولوژی پیشرفته در این منطقه خبر داد و افزود: این سه شرکت در حوزه های تولید مواد اولیه دارویی، تولید اُزن ژنراتور و دستگاه ماورای بنفش و تولید دستگاه های تصفیه شروع به کار خواهند نمود.

وی اظهارداشت: پس از انجام مطالعات پیش امکان سنجی طرح (PFS)، دریافت جواز تأسیس و طی نمودن مراحل قانونی در این منطقه، مراحل واگذاری زمین از سوی سازمان منطقه آزاد انزلی به شرکتهای سرمایه گذاری مزبور انجام شده و هم اکنون مراحل اجرای پروژه ها آغاز شده و این سه شرکت دانش بنیان در بخشهای مهمی از دانش بومی برای اجرای طرح استفاده می کنند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی درخصوص ویژگیهای این طرحهای تولیدی گفت: طرح تولیدی دارو، کشور را از واردات نوع خاصی از مواد اولیه دارو بی نیاز کرده و از خروج ارز از کشور جلوگیری می کند.

وی افزود: طرح تولید دستگاههای ماورای بنفش و اُزن ژنراتور نیز قابل استفاده در صنایع آب برای گندزدایی و تصفیه آب بوده که از دانش متخصصان داخل بهره مند شده و تولید دستگاه های تصفیه آب نیز جزو اختراعات متخصصان داخلی بوده و دارای پروانه اختراع است.

مسرور تصریح کرد: این پروژه های تولیدی با سرمایه گذاری بخش خصوصی ایرانی احداث شده و ظرف مدت یکسال به بهره برداری رسیده و با شروع به کار این شرکتهای در محدوده منطقه آزاد انزلی زمینه اشتغال مستقیم برای ۶۹ نفر فرآهم می شود.

وی یادآورشد: جذب صنایع High Tech مهمترین اولویت سازمان منطقه آزاد انزلی در مسیر جذب سرمایه گذاری است و ایجاد ارزش افزوده، صادرات و ارز آوری برای کشور، انتقال تکنولوژی و دانش فنی جدید بهمراه رعایت الزامات زیست محیطی در صنایع پیشرفته از جمله مهمترین دلایل اولویت جذب سرمایه گذاران این حوزه از سوی این سازمان است.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی