گیلانیان
دوشنبه ۴ مهر ۱۴۰۱ Monday, 26 September , 2022
اکتبر 11, 2014 کد خبر : 30448 خبر ها

سرمایه گذاری در موقوفات مهمترین رویکرد اوقاف گیلان است

سرمایه گذاری در موقوفات مهمترین رویکرد اوقاف گیلان است

گیلانیان : مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان سرمایه گذاری در موقوفات را مهمترین رویکرد این اداره کل در استان اعلام کرد.

حجت الاسلام ولی عادلی ظهر شنبه در جلسه اوقاف استان افزود: جذب سرمایه گذار برای فعالیت عمرانی و افزایش بهره وری در موقوفات یکی از مهمترین رویکردهای این مجموعه در سال جاری است.

وی اظهارداشت: در سال‌ های اخیر با تلاش رسانه‌ ها نگاه مردم به حوزه وقف تغییر کرده و اصحاب رسانه‌ در استان باید بیشتر در این زمینه کوشا باشند تا مردم با فلسفه‌ و اهمیت وقف آشنا شوند و این بسیار مهم است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان خواستار تبیین مولفه‌های وقف و لزوم پرداختن به این مهم در جامعه شد و گفت: با بسیج عمومی امکانات و توانمندی‌های استان باید در زمینه گسترش فرهنگ وقف در جامعه تلاش کرد.

وی همچنین با بیان اینکه در وقف باید نیات واقف در نظر گرفته شود، تصریح کرد: اعتماد سازی و تبلیغ برای گسترش فرهنگ وقف در جامعه در گرو انجام نیات واقفان است.

عادلی صدقه جاریه، تربیت فرزند شایسته و به یادگار گذاشتن موقوفات را از اعمال ماندگار توصیف کرد و افزود: وقف امنیت خاصی در حوزه مسائل اقتصادی و مالی در جامعه به وجود می‌ آورد.

وی در ادامه پیرامون مهمترین اولویت کاری اوقاف اذعان داشت: همه موضوعاتی که در سازمان اوقاف به عنوان حوزه های تخصصی مورد پیگیری قرار می گیرد در جای خود از اهمیت به سزایی برخوردار است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان احیای موقوفات، بهره وری از موقوفات، مبارزه با موقوفه خواری، تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی، ترویج فرهنگ وقف و فعالیت های قرآنی را ضروری ترین اهداف اوقاف استان عنوان کرد و بیان داشت: موضوعات فرهنگی از اولویت ویژه ای برخوردار است به این دلیل که در اجرای سایر اهداف و اولویت های سازمان اوقاف نیز نقش داشته و اصلاح نگرش جامعه نسبت به وقف کمک شایانی به سایر قسمت ها در پیشبرد مقاصد می کند.

وی افزود: در کنار تلاش برای ترویج وقف و نهادینه سازی این تفکر در جامعه فعالیت های کاربردی دیگری برای توسعه و درآمد زایی موقوفات ضرورت دارد.

عادلی در ادامه پویایی و گردش سرمایه ای وقف را بسیار مهم دانست و اظهارداشت: سرمایه‌گذاری در موقوفات به یقین افزایش درآمد موقوفات، اجرای مطلوب نیت واقفان در بعد کمی و کیفی و در نتیجه توسعه برنامه‌های مذهبی، اجتماعی و فرهنگی استان را به‌دنبال خواهد داشت.

وی تصریح کرد: نحوه ارائه مشاوره به مردم برای ثبت موقوفات جدید و نیت های مورد نیاز را باید تعریف و در این زمینه تحول اقتصادی و فرهنگی برای جلب اعتماد و رضایت مردم ایجاد شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان یادآورشد: در راستای ترویج فرهنگ وقف و توجه به موقوفات همه مردم و مسئولان باید تلاش کنند./منبع : مهر

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی