گیلانیان
یکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ Sunday, 5 February , 2023
نوامبر 12, 2013 کد خبر : 22393 خبر ها

استاندار گیلان :

سرمایه گذاری در گیلان به سمت طرح های دارای توجیه اقتصادی هدایت شود

سرمایه گذاری در گیلان به سمت طرح های دارای توجیه اقتصادی هدایت شود

گیلانیان : محمدعلی نجفی در جلسه کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی استان اظهار کرد: بسیاری از سرمایه گذاران خواستار سرمایه گذاری در طرح هایی هستند که بهره وری مناسب را نداشته و نیازمند مطالعه بیشتر است.

وی سرمایه گذاری در تولید خودرو و فولاد را نمونه ای از طرح هایی با بهره وری پایین دانست و افزود: ظرفیت فولاد استان در حال حاضر چهار میلیون تن است و سرمایه گذاری جدید در این بخش بهره وری مناسب ندارد.

استاندار گیلان بر ضرورت راهنمایی و هدایت سرمایه گذاران به سمت طرح های اقتصادی با سودآوری مناسب از سوی مسوولان بخش صنعت استان تاکید کرد .

نجفی با تاکید بر اینکه هیچ مانعی نباید بر سر راه سرمایه گذار، صادرکننده و تولیدکننده استان باشد، گفت : مسولان استان باید با تعامل و همکاری بیشتر برای رفع این موانع تلاش کنند.

وی همچنین خواستار توجه بیشتر سرمایه گذاران به مجهزشدن به دانش فنی روز دنیا و داشتن برنامه ریزی مناسب شد.

استاندار گیلان خاطرنشان کرد: بی شک داشتن برنامه مشخص برای به کارگیری منابع مالی در جهت مناسب ویژگی سرمایه گذاران موفق است .

نجفی در ادامه اعمال محدودیت در تجارت چمدانی منطقه آزادانزلی را از تهدیدهای مهم بخش تولید استان دانست و تصریح کرد : تجارت چمدانی در حال حاضر با وجود درآمدی که دارد، به دلیل وارد شدن کالاهای بی کیفیت به ظرفیت این منطقه و استان زیان وارد کرده است .

استاندار گیلان همچنین باردیگر بر ضرورت ارائه آمار و ارقام های صحیح از سوی مسوولان استان به مردم تاکید کرد و گفت: مردم با رأی خود در انتخابات، نشان دادند که خواستاربهبود معیشت و اشتغال و تغییر در رویکرد ، عمل و اندیشه هستند.

نجفی راستگویی را حداقل خواسته مردم از مسوولان عنوان کرد و افزود : تغییر وضعیت موجود استان ، مستلزم داشتن خلاقیت و ابتکار، تغییر نگاه و تعامل بیشتر است .

وی با بیان اینکه گیلان سرزمین فرصت هاست، گفت: باید برای استفاده مناسب از فرصت های موجود از انجام کارهای مطالعاتی و اولیه فراتر رفت .

استاندار گیلان در بخش دیگری از سخنانش؛ با اشاره به رویکرد سیاست خارجی دولت و دور جدید مذاکرات هسته ای بیان کرد: موفقیت دولت در این بخش و آزاد شدن بخشی از پول های بلوکه شده ایران، در بهبود وضعیت اعتباری و اقتصادی کشور و استان اثرات مطلوبی دارد.

رفع مشکلات مطرح شده از سوی تعدادی از صادرکنندگان نمونه استان از جمله نبود نقدینگی مناسب ، مناسب نبودن بهره مندی تولیدکنندگان از گردش نقدینگی ، افزایش سود بانکی ، پایین بودن ظرفیت تولید شیر در استان از دیگر موارد مورد تاکید استاندار گیلان در پنجمین جلسه کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی استان بود./منبع : ایرنا

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی