گیلانیان
دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ Monday, 30 January , 2023
سپتامبر 25, 2012 کد خبر : 12751 انتخاب سردبیر

در پی بارندگی اخیر در شهر رشت :

از قضا سرگنگبین شهرداری ، صفرا فزود !

از قضا سرگنگبین شهرداری ، صفرا فزود !

اختصاصی گیلانیان : در ایامی نه چندان دور شهرداری رشت با بستن بخشی از خیابان مطهری در کنار مسجد خاتم الانبیا (ص) و نصب پرده ای اعلام کرده بود آبگرفتگی چهار نقطه شهر را شناسائی و در دست اصلاح دارد ! در سال گذشته نیز شهرداری رشت در بلوار مدرس ، جنب ایستگاه آتش نشانی و ورودی میدان بزرگ میوه و تره بار که همیشه با اندک بارندگی ای دچار آبگرفتگی می شد دست به اصلاحات ضربتی زد و با شکافتن روفوژ خیابان و هدایت آب به باند غربی و از آنجا با شکافتن دیوار زمین محصور شهروندان مسیری برای خروج آب باران باز کرد و در واقع رفع آبگرفتگی کرد و اینجا هم تصور می رفت که این مشکل برای همیشه حل شده باشد  .

اما باران شدید روز دوشنبه که گفته می شود در ۲۰ سال اخیر بی سابقه بود و طی ۳ ساعت بسیاری از معابر عمومی شهرهای استان را دچار آبگرفتگی نمود تمام تلاش های و هزینه های شهرداری رشت را در بلوار مدرس به باد داد و اینبار حد فاصل پمپ بنزین تا آن سوی میدان میوه و تره را در دو باند شرقی و غربی گرفتار آبگرفتگی سختی شد که طول ترافیک را در دو طرف به کیلومتر رسانید .

اگر منظره دریاچه های ایجاد شده در روبروی استانداری و چهار راه قدس و حوادث تلخ و شیرین آن که جزء همان چهار نقطه شعاری شهرداری بود به دلیل طول عمر کوتاهشان نادیده گرفته شود ولی بلوار مدرس منظره ای پایدارتری به خود گرفت و اگر در سال های گذشته فقط باند شرقی دچار آبگرفتگی می شد ولی بعد از اصلاحات شهرداری ، امسال هر دو باند نیاز به یگان شناور پیدا کرده است و علیرغم گذشت ۲۴ ساعت از بارندگی و آفتابی شدن هوا ، مشکل همچنان ادامه دارد و معلوم نیست خشک شدن این دریاچه تا کی ادامه خواهد یافت .

اینجاست که شعر مولوی تداعی می شود :

از قضا سرکنگبین صفرا فزود             روغن بادام خشکی می‌نمود

ظاهرا این پروژه شهرداری مثل سرگنگبین (سکنجبین )به جای رفع مشکل ، باعث ایجاد صفرا شده است که امیدواریم بقیه پروؤه های این اداره خدماتی ، این چنین نباشد .

اخبار مرتبط

نظرات

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی