گیلانیان
شنبه ۹ مهر ۱۴۰۱ Saturday, 1 October , 2022
آگوست 10, 2014 کد خبر : 28865 دسته‌بندی نشده

استاندار گیلان خبر داد :

سفر اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس به گیلان

سفر اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس به گیلان

گیلانیان : ستاندار گیلان گفت: اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی اواخر هفته جاری به استان گیلان سفر می‌کنند.

محمد علی نجفی عصر امروز در جمع مدیران و فرمانداران شهرستان‌های گیلان در سالن اجتماعات استانداری این استان با بیان اینکه اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس به استان سفر می‌کنند، اظهار کرد: موضوعات مختلفی با حضور اعضای کمیسیون برنامه و بودجه در گیلان مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: موضوعاتی مانند راه‌آهن، سدهای استان و غیره با حضور اعضای کمیسیون مجلس شورای اسلامی مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.

استاندار گیلان با اشاره به بررسی‌های انجام شده از سوی مرکز پژوهش مجلس شورای اسلامی در بحث بهبود فضای کسب و کار در استان‌ها گفت: با وجود اینکه هنوز از وضعیت اشتغال استان ناخشنود هستیم اما با پیگیری‌های انجام شده توسط مرکز پژوهش مجلس شورای اسلامی، گیلان در بحث بهبود فضای کسب شکار به رتبه دهم کشور ارتقا یافته است.

وی درباره اختصاص اعتبارات به گیلان خاطرنشان کرد: ۱۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در زمینه پروژه‌های نیمه تمام استان از طریق بنیاد برکت به‌زودی تصویب می‌شود.

نجفی یادآور شد: در تلاش هستیم تا از طریق یکی از موسسات خصوصی نیز برای تکمیل و اجرایی شدن پروژه‌ها مبلغ ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای استان جذب کنیم.

*اختصاص ۵ میلیارد دلار برای دریاچه ارومیه

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی نیز با تاکید بر برطرف شدن مشکل تالاب انزلی گفت: برای احیای دریاچه ارومیه ۵ میلیارد دلار در نظر گرفته شده است.

محمدمهدی رهبری‌املشی، با بیان اینکه اهمیت تالاب بین‌المللی انزلی کمتر از دریاچه ارومیه نیست، تصریح کرد: برای برطرف شدن مشکل این تالاب نیز باید فکر اساسی شود.

وی با بیان اینکه عدم اطلاع‌رسانی در زمینه بحران تالاب انزلی یکی از دلایل مشکلات ایجاد شده است، یادآور شد: عمق تالاب بین‌المللی انزلی از ۱۱ متر به دو متر کاهش یافته اما این موضوع به خوبی اطلاع‌رسانی نشده است.

نماینده مجلس شورای اسلامی در املش و رودسر خاطرنشان کرد: باید همگان بدانند که با نابودی تالاب انزلی چه مشکلات زیست‌محیطی ایجاد می‌شود و برای برطرف شدن مشکل تالاب انزلی چقدر اعتبارات ارزی و داخلی نیازمندیم.

وی یادآور شد: امیدواریم موضوع تالاب انزلی با پیگیری‌های مسئولان ذی‌ربط از وضعیت فعلی خارج شود و شاهد احیای دوباره آن باشیم./منبع : فارس

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی