گیلانیان
دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ Monday, 30 January , 2023
اکتبر 9, 2012 کد خبر : 13180 خبر ها

خصوصی ثانی از مدیریت بیمارگونه در مرکز تولید ابریشم خبر داد:

سقوط ابریشم از پلکان تولید

سقوط ابریشم از پلکان تولید

گیلانیان: نماینده مردم صومعه سرا در مجلس با انتقاد از واردات ابریشم، گفت:بیش از ۷۰۰ هزار تن ابریشمی که باید تولید می‌شد به دلیل عدم مدیریت مناسب و تعامل منطقی به شدت کاهش یافته ودر حال حاضر به یک دهم رسیده است.

حمیدرضا خصوصی ثانی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه انتخابیه خبرگزاری خانه ملت، با بیان این‌که مرکز ابریشم کشور در صومعه سرا قرار دارد، در استنباط این ادعا به تولید ۶۰ درصدی ابریشم در این منطقه اشاره کرد و افزود: مدیریت ناکارآمد و بیمار در بخش ابریشم بروز چالش‌های اساسی را در این بخش به دنبال داشته است.

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی ضمن ابراز تأسف از مدیریت بیمارگونه در زمینه تولید ابریشم گفت: بیش از ۷۰۰ هزار تن ابریشمی که باید تولید می‌شد به دلیل عدم مدیریت درست و تعامل منطقی به شدت کاهش یافته است.

وی در ادامه با بیان این‌که میزان تولید ابریشم در حال حاضر به یک دهم رسیده است، تصریح کرد: به وزیر جهاد کشاورزی گزارشی از وضعیت تولید ابریشم داده‌ایم و متقابل نیز قول داده‌اند که نسبت به وضعیت موجود رسیدگی شود.

 نماینده مردم صومعه سرا در مجلس از جمله راهکارهای مبارزه با کاهش تولید ابریشم را  اصلاح مدیریت دانست و افزود: باید در راستای محور تولید ابریشم گام‌های اساسی برداشته شود.

 عضو کمیسیون اقتصادی مجلس  در رابطه با واردات ابریشم از سوی کشور چین نیز تصریح کرد: اگر قرار است وارداتی انجام گیرد باید با توجه به تولید ملی انجام شود.

خصوصی ثانی با بیان این‌که مد نظر قرار دادن شرایط تحریم‌‌، وضعیت واردات و صادرات از سوی مدیران این عرصه حائز اهمیت است، تأکید کرد: تعلل و کم کاری در این بخش بر کسی پوشیده نیست؛ امکان افزایش تولید ابریشم در این منطقه وجود دارد اما هنوز آن را به عنوان فرصت جدی قلمداد نمی کنند.

وی ضمن اظهار بی‌اطلاعی از علت عدم استفاده از ظرفیت تولید ابریشم در صومعه‌سرا، متذکر شد: در حالی که نیازی به واردات نیست ابریشم ازسوی کشورهای دیگر وارد می‌شود.

نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس از تعطیلی کارخانجات تولید ابرایشم در منطقه اظهار نگرانی کرد و گفت: چگونه وزارت صنعت و معدن می‌پذیرد در مرکز تولید ابریشم کارخانه آن فروخته اما در شهر دیگری صنایع تبدیلی مرتبط با ابریشم راه‌اندازی شود؟ کارخانه‌های تولید ابریشم نیاز به حمایت جدی دارند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی