گیلانیان
چهارشنبه ۶ مهر ۱۴۰۱ Wednesday, 28 September , 2022
جولای 1, 2014 کد خبر : 28180 خبر ها

مدیرکل سازمان بهزیستی گیلان:

سند جامع پیشگیری از اعتیاد در استان گیلان تهیه شد

سند جامع پیشگیری از اعتیاد در استان گیلان تهیه شد

گیلانیان : مدیرکل سازمان بهزیستی گیلان گفت: سند جامع پیشگیری از اعتیاد در استان گیلان تهیه شد.

حسین نحوی‌نژاد بعد از ظهر امروز در جلسه پیشگیری از اعتیاد گیلان در اداره کل بهزیستی، با اشاره به برنامه‌های آموزشی این اداره کل، اظهار کرد: آموزش آشنایی و پیشگیری از اعتیاد به ۴۲۰۰کودک در مهدکودک‌های استان انجام شد و پنج محیط نظامی با سه هزار نفر نیرو و ۲۲۰۰ نفر در محیط کارگری در زمینه اعتیاد آموزش پیشگیرانه دیدند.

وی افزود: سازمان بهزیستی در راستای برنامه‌های آموزشی با هماهنگی سازمان تبلیغات اسلامی و حوزه علمیه موارد فقهی و دینی در خصوص مواد مخدر را از طریق تریبون رسانه به اطلاع مردم می‌رساند.

مدیرکل سازمان بهزیستی گیلان از آگاه‌سازی و آموزش ۶۵۰هزار نفر توسط کمیته فرهنگی و پیشگیری سازمان بهزیستی خبرداد و گفت: افراد در این آموزش‌ها تحت آموزش مستقیم و غیر مستقیم قرار گرفتند.

نحوی‌نژاد با بیان اینکه گروه‌های غیردولتی تحت پوشش بهزستی ۳۷ محله شهری را تحت پوشش پیشگیری از اعتیاد قرار دادند، خاطرنشان کرد:در راستای آگاه‌سازی جامعه ۵۶۰هزار نفر از سمن‌های استان مورد آموزش مضرات مواد مخدر قرار گرفتند تا به عنوان یک پایگاه در پیشگیری از این معضل با آموزش به شهروندان به مسئولان کمک کنند.

وی با اشاره به رشد ۱۸ درصدی طرح‌های مردمی در این سازمان تصریح کرد: سازمان بهزیستی برای پرسنل ادرات استان برنامه‌های آموزشی حداقل شش ساعت در راستای آگاه سازی مضرات مواد مخدر برگزار کرد.

مدیرکل سازمان بهزیستی گیلان با اشاره به تقویت برنامه‌های فرهنگی در پارک‌ها و اماکن عمومی افزود: سند جامع پیشگیری از اعتیاد تهیه شد.

نحوی‌نژاد با بیان اینکه رویکرد ما در درمان معتادان اجتماع محور است، تاکید کرد: امروز مواد مخدر در اشکال زیبا و در قالب آدامس و پاستیل وارد جامعه می‌شود و این مواد مخدر صنعتی با الفاظ و نام‌هایی که برای نوجوانان و جوانان جذاب است در بازار عرضه می‌شود.

وی با بیان اینکه هیچ قرص لاغری و چاقی در دنیا توسط پزشکان توصیه نمی شود گفت: این قرص ها مواد مخدر آمفتامین دارند و بیشتر محل توزیع این قرص ها آرایشگاه ها م باشد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی