گيلانيان - .وبگاه حاميان پيشرفت و توسعه گيلان
ما نگوئیم بد و میل به ناحق نکنیم    جامه کس سیه و دلق خود ازرق نکنیم
امروز پنج شنبه,۲۸ام دی ۱۳۹۶ - آخرین بروزرسانی پنج شنبه,۲۸ام دی ۱۳۹۶

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی :

سند ۲۰۳۰ با مبانی اسلامی مغایرت دارد؛ با متخلفان در این زمینه برخورد قانونی می‌کنیم

گیلانیان : عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: سند ۲۰۳۰ طرحی دیگر از دهکده جهانی با هدف خروج از مبانی اخلاقی، اعتقادی و دینی از نظام آموزش و پرورش اسلامی و افزودن نگاه لائیک و فمنیستی به جای ترویج مبانی قرآنی در مدارس کشور است.

اسدالله عباسی با اشاره به اینکه سند ۲۰۳۰ یونسکو تفاهمنامه‌ای اشتباه از جانب مدیران ذی‌ربط است اظهار داشت: سند ۲۰۳۰ یونسکو توسط مدیران وزارت آموزش و پرورش و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به عنوان تفاهم نامه امضا شده است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: هر نوع تفاهم‌نامه بین‌المللی در حوزه فرهنگی و آموزشی که بین کشورها بسته می‌شود می‌بایست در مجلس توسط کمیسیون آموزش و تحقیقات و شورای عالی انقلاب فرهنگی و به‌دلیل تفاهم‌نامه بودن در صحن علنی مجلس تصویب شود.

وی با تاکید بر اینکه نگاه و دیدگاه سند ۲۰۳۰ معطوف به آموزش و پرورش است افزود: این سند طرحی دیگر از دهکده جهانی با هدف خروج از مبانی اخلاقی، اعتقادی و دینی از نظام آموزش و پرورش اسلامی و افزودن نگاه لائیک و فمنیستی به‌جای ترویج مبانی قرآنی در مدارس کشور است.

رئیس مجمع نمایندگان استان گیلان خاطرنشان کرد: ترویج مسائل جنسی، برابری حقوق زنان و مردان از نوع غیرشرعی و سایر مسائلی که با قانون اساسی و مبانی اسلامی کشورهای مسلمان مغایرت دارد از جمله مفاد سند ۲۰۳۰ است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سند یونسکو مردود و غیرقانونی است افزود: امضای این سند بدون تصویب مجلس شورای اسلامی نوعی قانون‌گریزی و دور زدن قانون توسط برخی از افراد محسوب می‌شود که قطعاً مورد پیگرد قانونی قرار می‌گیرند.

عباسی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری ابراز داشت: افراد متخلف موظفند هرچه سریع‌تر جهت پس گرفتن امضا خود و یا در جهت نفی این موضوع اقدام کرده و مواضعشان را روشن کنند در غیر این‌صورت از طریق مجلس و اصل ۹۰ و اهرم‌های قانونی اقدام می‌کنیم.

وی کشور را بی‌نیاز از هرگونه دستورالعمل و دیکته آموزشی از سوی بیگانگان اعلام کرد و افزود: ایران اسلامی دارای مبانی اعتقادی، سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و نقشه راه آموزش عالی است و هیچ نیازی به اقدام در جهت دستورالعمل دیگران ندارد.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی با اشاره به بروز خطرات آسیب‌های اجتماعی از سند ۲۰۳۰ بیان داشت: مشکلات موجود در این سند و مغایرت آن با نظام جمهوری اسلامی از سوی شخص بنده در زمان دادن رای اعتماد به وزیر آموزش و پرورش تذکر داده شده بود.


کانال تلگرام گیلانیان
نظرات

نظری ثبت نشده است شما می توانید اولین نفر باشید

از انتشار نظرات توهین آمیز و خلاف ارزش های دینی و عرفی معذوریم
کلمات مشاهده شده در عکس را در کادر زیر آن وارد نمائید

 

*


پایگاه گیلانیان طبق مجوز صادره از سوی هیات نظارت بر مطبوعات و طبق قانون مطبوعات فعالیت می نماید

کلیه حقوق این پایگاه برای صاحبان آن محفوظ می باشد استفاده از مطالب گیلانیان با ذکر منبع بلامانع است.


رفتن به نوارابزار