دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷ Monday, 16 July , 2018
اردیبهشت ۲۰, ۱۳۹۶ کد خبر : 59126 خبر ها گفت و گو

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی :

سند ۲۰۳۰ با مبانی اسلامی مغایرت دارد؛ با متخلفان در این زمینه برخورد قانونی می‌کنیم

سند ۲۰۳۰ با مبانی اسلامی مغایرت دارد؛ با متخلفان در این زمینه برخورد قانونی می‌کنیم

گیلانیان : عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: سند ۲۰۳۰ طرحی دیگر از دهکده جهانی با هدف خروج از مبانی اخلاقی، اعتقادی و دینی از نظام آموزش و پرورش اسلامی و افزودن نگاه لائیک و فمنیستی به جای ترویج مبانی قرآنی در مدارس کشور است.

اسدالله عباسی با اشاره به اینکه سند ۲۰۳۰ یونسکو تفاهمنامه‌ای اشتباه از جانب مدیران ذی‌ربط است اظهار داشت: سند ۲۰۳۰ یونسکو توسط مدیران وزارت آموزش و پرورش و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به عنوان تفاهم نامه امضا شده است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: هر نوع تفاهم‌نامه بین‌المللی در حوزه فرهنگی و آموزشی که بین کشورها بسته می‌شود می‌بایست در مجلس توسط کمیسیون آموزش و تحقیقات و شورای عالی انقلاب فرهنگی و به‌دلیل تفاهم‌نامه بودن در صحن علنی مجلس تصویب شود.

وی با تاکید بر اینکه نگاه و دیدگاه سند ۲۰۳۰ معطوف به آموزش و پرورش است افزود: این سند طرحی دیگر از دهکده جهانی با هدف خروج از مبانی اخلاقی، اعتقادی و دینی از نظام آموزش و پرورش اسلامی و افزودن نگاه لائیک و فمنیستی به‌جای ترویج مبانی قرآنی در مدارس کشور است.

رئیس مجمع نمایندگان استان گیلان خاطرنشان کرد: ترویج مسائل جنسی، برابری حقوق زنان و مردان از نوع غیرشرعی و سایر مسائلی که با قانون اساسی و مبانی اسلامی کشورهای مسلمان مغایرت دارد از جمله مفاد سند ۲۰۳۰ است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سند یونسکو مردود و غیرقانونی است افزود: امضای این سند بدون تصویب مجلس شورای اسلامی نوعی قانون‌گریزی و دور زدن قانون توسط برخی از افراد محسوب می‌شود که قطعاً مورد پیگرد قانونی قرار می‌گیرند.

عباسی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری ابراز داشت: افراد متخلف موظفند هرچه سریع‌تر جهت پس گرفتن امضا خود و یا در جهت نفی این موضوع اقدام کرده و مواضعشان را روشن کنند در غیر این‌صورت از طریق مجلس و اصل ۹۰ و اهرم‌های قانونی اقدام می‌کنیم.

وی کشور را بی‌نیاز از هرگونه دستورالعمل و دیکته آموزشی از سوی بیگانگان اعلام کرد و افزود: ایران اسلامی دارای مبانی اعتقادی، سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و نقشه راه آموزش عالی است و هیچ نیازی به اقدام در جهت دستورالعمل دیگران ندارد.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی با اشاره به بروز خطرات آسیب‌های اجتماعی از سند ۲۰۳۰ بیان داشت: مشکلات موجود در این سند و مغایرت آن با نظام جمهوری اسلامی از سوی شخص بنده در زمان دادن رای اعتماد به وزیر آموزش و پرورش تذکر داده شده بود.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

دکتر معین احیا گر فرهنگ و ادب پارسی

ستاره پرفروغ گيلاني ادبيات ايران

دکتر معین احیا گر فرهنگ و ادب پارسی

مرحوم محمود نامجو پولادین مرد گیلانی جهان

سالروز در گذشت جهان پهلوان نامجو بر شما تسلیت باد :

مرحوم محمود نامجو پولادین مرد گیلانی جهان

مهندس علی انصاری استاندار شهید گیلان

يكي ديگر از اعضاي تالار مشاهير گيلانيان را بيشتر بشناسيم :

مهندس علی انصاری استاندار شهید گیلان

آیت‌الله مرحوم حاج شیخ صادق احسان‌ بخش

به یاد محرم هایی که حاجی آباد شاهد حضور حاجی بود :

آیت‌الله مرحوم حاج شیخ صادق احسان‌ بخش