گیلانیان
یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ Sunday, 19 May , 2019
آبان ۳, ۱۳۹۷ کد خبر : 70090 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گیلان :

سهمیه استان گیلان در حوزه تسهیلات روستایی را ۴۰۰ میلیارد تومان است

سهمیه استان گیلان در حوزه تسهیلات روستایی را ۴۰۰ میلیارد تومان است

گیلانیان : معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گیلان با بیان اینگه سهمیه استان گیلان در حوزه تسهیلات روستایی را ۴۰۰ میلیارد تومان است گفت: تاکنون ۱۸۰ میلیارد تومان از این تسهیلات توسط چهار بانک عامل پرداخت‌شده است.

سید محمد احمدی ظهر امروز در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید این شهرستان در سالن اجتماعات فرمانداری با بیان اینکه بررسی مشکلات موجود بر سر راه تولید از اهداف برگزاری این نشست است اظهار کرد: بر اساس سیاست‌های اتخاذشده استان این نشست‌ها هفته‌ای دو بار به‌منظور آشنایی بیشتر مشکلات تولید در سطح شهرستان‌ها برگزار می‌شود.

وی بررسی شرایط واحدهای تولیدی و صنعتی و اقدامات لازم برای رفع موانع موجود بر سر راه تولیدکنندگان را مورد تأکید همگان قرارداد و افزود: بر اساس قانون مصوبات این کارگروه برای تمامی دستگاه‌ها لازم‌الاجرا بوده و باید به آن توجه شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گیلان سهمیه استان در حوزه تسهیلات روستایی را ۴۰۰ میلیارد تومان اعلام و تصریح کرد: تاکنون ۱۸۰ میلیارد تومان از این تسهیلات توسط چهار بانک عامل توسعه تعاون، پست‌بانک، صندوق کارآفرین و بانک کشاورزی پرداخت‌شده است.

وی از اختصاص یک هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید در گیلان خبر داد و گفت: سرمایه‌گذارانی که نیازمند این تسهیلات هستند می‌توانند از طریق ثبت‌نام در سایت بهین یاب تسهیلات موردنیاز خود را از بانک‌های عامل دریافت کنند.

صدور ۲۱۱ پروانه بهره‌برداری واحدهای اداری در لنگرود

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت گیلان در این نشست از صدور ۲۱۱ پروانه بهره‌برداری واحدهای اداری در لنگرود خبر داد و اظهار کرد: این واحدها با حجم سرمایه‌گذاری بیش از یک میلیارد تومان به بهره‌برداری می‌رسند و برای ۳۰۹ نفر اشتغال ایجاد می‌شود.

فرهاد دلق‌پوش با اشاره به جواز تأسیس برای ۷۳ واحد صنعتی و معدنی با حجم سرمایه‌گذاری حدود دو میلیارد تومان در لنگرود افزود: این واحدها از ۱۰ درصد تا بالای ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند که برای یک هزار و ۴۸۱ نفر اشتغال فراهم‌شده است.

ضرورت حمایت از نوغان گیلان

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی در نشست مذکور با اشاره به اختصاص و تأمین پنج هزار میلیارد تومان قانون بودجه بند «ل» برای جمع‌آوری کل وام‌های زیر ۱۰۰ میلیون تومان در سطح کشور اظهار کرد: کل وام‌های زیر ۱۰۰ میلیون تومان کشور بالای ۷ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان بود که دو هزار میلیارد تومان باقی‌مانده نیز در حال تأمین است.

مهرداد لاهوتی بزرگ‌ترین مشکلات گیلان را محروم ماندن این استان در حوزه صنعت دانست و افزود: لازمه توسعه استان گیلان در کنار کشاورزی داشتن یک شهرک صنعتی خوب در هر شهرستان و حمایت و رفع مشکلات سرمایه‌گذار در ایجاد اشتغال پایدار است.

وی با تأکید بر حمایت از نان برنجی لنگرود برای صادرات تصریح کرد: ابریشم محصولی است که نیازمند حمایت است و می‌تواند فرصت‌های شغلی خوبی ایجاد کند.

نماینده لنگرود با اشاره به اینکه روزگاری گیلان با تولید یک هزار تن ابریشم قطب تولید نوغان کشور بود افزود: متأسفانه میزان تولید ابریشم در استان به‌شدت افت کرده می‌توان با پرداخت تسهیلات به نوعان داران برای سال آینده ظرفیت تولید را بالا برد و به این شیوه از کشاورزان و تولید داخلی حمایت کرد.

مقام برتر لنگرود در جذب تسهیلات اشتغال روستایی

فرماندار لنگرود در ادامه این نشست از پرداخت ۲۵ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی به ۵۵۵ نفر در این شهرستان خبر داد و اظهار کرد: سهم این شهرستان ۱۵ میلیارد تومان بوده که توانسته‌ایم ۱۶۸ درصد تسهیلات را جذب و مقام نخست استان گیلان از بین شهرستان‌ها در پرداخت تسهیلات روستایی کسب کنیم.

سید رضا جوادپور سهم لنگرود در حوزه تسهیلات فراگیر را ۳۲ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: شهرستان توانسته ۲۸ درصد این تسهیلات را جذب و ۹ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان به متقاضیان پرداخت‌شده است.

وی با اشاره به اینکه لنگرود دارای شش هزار و ۴۳۹ هکتار باغ چای با ۹ هزار چای‌کار فعال است گفت: ۲۹ هزار تن چای به ارزش ۳۶ هزار میلیارد تومان توسط ۳۰ واحد کارخانه چای فعال لنگرود خریداری شده است.

فرماندار لنگرود این شهرستان را دارای ۹۱۷ واحد صنعتی دانست و افزود: ۵۴۴ واحد صنعتی فعال و دو هزار و ۱۵۲ نفر در این واحدها مشغول به کار هستند.

در این نشست مشکلات ۱۰ واحد صنعتی و تولیدی موردبررسی قرار گرفت که هزینه‌های تأمین اجتماعی، برق، حوزه مالیاتی و وثیقه‌های بانکی از مهم‌ترین مشکلات این سرمایه‌داران بود.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

شهروندان رشتی باید تاوان کم کاری شهرداری را بپردازند ؟!

قابل توجه رییس شورای اسلامی شهر رشت :

شهروندان رشتی باید تاوان کم کاری شهرداری را بپردازند ؟!

آقای استاندار! با این شرایط جوانان جویای کار ما به کجا باید شکایت ببرند ؟!

به بهانه گلایه استاندار از جذب غیر قانونی 670 نفر در گیلان:

آقای استاندار! با این شرایط جوانان جویای کار ما به کجا باید شکایت ببرند ؟!

کتمان حقیقت در مورد آدینه و مصلی و … به نفع کیست ؟!

به بهانه افشاگری در باره آدینه و مصلی و ...

کتمان حقیقت در مورد آدینه و مصلی و … به نفع کیست ؟!

– نوروزHomayoun Shajarian – Norouz