گیلانیان
دوشنبه ۷ آذر ۱۴۰۱ Monday, 28 November , 2022
ژانویه 28, 2016 کد خبر : 45388 خبر ها

استاندار گیلان :

سهم دانشگاه در تولید ثروت افزایش یابد

سهم دانشگاه در تولید ثروت افزایش یابد

گیلانیان : استاندار گیلان عصر امروز در نشست هیات امنای دانشگاه گیلان که در وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری برگزار شد با اشاره به تصویب استقرار مرکز رشد در این دانشگاه گفت : سهم دانشگاه ها در تولید ثروت باید افزایش یابد .

دکتر نجفی در این نشست که با حضور دکتر تسلیمی قائم مقام وزیر علوم و اعضای هیات امنا برگزار شد بر لزوم بهره گیری از موقعیت ممتاز کشورمان پس از اجرایی شدن برجام اشاره کرد و گفت : دانشگاه گیلان با توجه به پتانسیل بالا و سابقه ای که در شمال کشور دارد می تواند با افزایش کیفیت فعالیت های علمی و پژوهشی و تقویت مراکز دانش بنیان و تحقیقاتی به عنوان کانون همکاری های علمی منطقه خزر تبدیل شود .

نماینده عالی دولت در گیلان افزود :جذب و تبادل دانشجو، برگزاری دوره های مشترک ، انجام پروژه های علمی و صادرات محصولات و خدمات دانش بنیان میتواند محورهای گسترش همکاری های بین المللی دانشگاه گیلان باشد.

وی به تقویت روابط گیلان با کشورهای همسایه نیز اشاره کرد و گفت : این تبادلات علمی منجر به تعمیق روابط دوستانه ی دو کشور و ارتقاء  جایگاه گیلان در منطقه از طریق گسترش همکاری های علمی و پژوهشی می شود .

استاندار گیلان همچنین با شاره به تصویب استقرار مرکز رشد مستقل در دانشگاه گیلان گفت : استقرار این مرکز در راستای بستر سازی جهت تجاری کردن دستاوردهای تحقیقاتی دانشجویان و اساتید نخبه ی دانشگاه گیلان موثر و مفید است .

دکتر نجفی خاطر نشان کرد : ایجاد مرکز رشد مستقل دانشگاه گیلان باید رونق اقتصادی محلی مبتنی بر فناوری که بستر های آن در استان فراهم است کمک کند .

وی گفت : مجموعه اقدامات دانشگاه ها باید منجر به تولید ثروت بیش تر در جامعه شود و این پتانسیل از طریق گسترش شرکت های دانش بنیان وجود دارد .

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد