گیلانیان
یکشنبه ۲۶ دی ۱۴۰۰ Sunday, 16 January , 2022
نوامبر 28, 2021 کد خبر : 82699 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

در جلسه شورای مسکن گیلان مطرح شد؛

سهم گیلان از طرح نهضت ملی مسکن ۲۸ هزار واحد است

سهم گیلان از طرح نهضت ملی مسکن ۲۸ هزار واحد است

گیلانیان : استاندار گیلان با اشاره به نهضت ملی مسکن در کشور گفت :سهم استان از این طرح ۲۸ هزار واحد در سال است .

 اسدالله عباسی غروب یکشنبه در جلسه شورای مسکن استان با اعلام این که  درحال حاضر  حدود ۶ هزار واحد آماده  شده است ، اظهار داشت: در نقاطی کارهایی شروع شده که نیمه‌تمام است که در مجموع باید حدود ۱۱ هزار واحد مسکن تا پایان اسفند تکمیل شود.

وی اولویت ساخت را برای  بخش‌های مربوط به محرومان و بهزیستی  عنوان و با تاکید بر ضرورت توجه به زیرساخت ها خاطرنشان کرد:  هر جایی که مسکن احداث می‌شود باید قبل از آن به زیرساخت‌های آن توجه شود.

وی تاکید کرد : باید پیش بینی های لازم برای عدم تکرار ضعف‌های  مسکن مهر در نهضت ملی مسکن  انجام شود.

استاندار گیلان با اشاره به محدودیت زمین در استان گفت : با وجود محدودیت زمین، نباید در هر جایی  مثل حاشیه رودخانه ها  سرمایه‌گذاری کرد و زمین باید دارای ارزش باشد که پس از ساخت  تهدیدها و نگرانی هایی برای آن وجود نداشته باشد.

وی با تاکید بر ضرورت سرعت بخشی در اجرای طرح نهضت ملی مسکن و عدم توقف آن گفت: برای تامین مصالح همچون میلگرد و سیمان هماهنگی های لازم با صمت انجام شود  و در زمینه مصالح مورد نیاز  نباید صادراتی  انجام شود ؛ ضمن اینکه سرعت منطقی برای کار وجود داشته باشد.

عباسی با اشاره به اینکه نیمه دوم سال به دلیل بارندگی ها و شرایط جوی ممکن است در ساخت مسکن مشکلاتی وجود داشته باشد ،تصریح کرد: قبل از اینکه به مانع برسیم باید به سرعت کارها انجام شود.

وی هماهنگی بین بنیاد مسکن و راه و شهرسازی را برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن مهم دانست و گفت: دستگاه‌ها نباید ناهماهنگ باشند و اگر مشکلی به وجود آید دستگاهی که نا هماهنگ باشد تاوانش را باید پس بدهد.

استاندار گیلان همچنین بر توازن و توزیع عادلانه  احداث مسکن در شهرها تاکید و با اشاره به اعلام آمادگی بخش خصوصی برای اجرای  طرح نهضت ملی مسکن تصریح کرد:  باید از بخش خصوصی بهره لازم گرفته شود و مشکلات و موانع را در این مسیر برطرف کنید.

وی همچنین خاطرنشان کرد : در مناطقی که برای نهضت ملی مسکن در نظر گرفته می‌شود،  باید بخش تجاری و آموزشی هم در نظر گرفته شود.

عباسی یکی از مشکلات را  مستثنیات خواند و گفت: رئیس جمهوری دستور داد تا مستثنیات را مشخص کنیم و دستگاه‌ها باید این مشکل را رفع کنند.

  وی با اشاره به عزم جدی دولت برای رفع مشکلات در بخش های مختلف همچون  پسماند و تالاب  گفت : در بخش مسکن هم ۲۸ هزار  واحد مسکن باید احداث شود اما  تهدیدها یی هم در این زمینه وجود دارد .

استاندار گیلان با بیان اینکه اولویت ویلاسازی و تغییر کاربری باعث خروج روستاییان شده است،گفت :در این ارتباط نگرانی دارم و اجازه نمی دهم که از این طرح برای تغییر کاربری استفاده شود

وی گفت: این طرح نهضت ملی مسکن برای ساکنان گیلانی یا فرزندان گیلانی که قصد بازگشت برای سکونت  دارند، پیش بینی شده است  و  نه برای اشخاصی  که مدتی از سال را قصد دارند ، در ویلاهای شان اقامت کنند.

 استاندار گیلان تاکید کرد: ما نباید فضا را برای غیربومی ها باز بگذاریم و  برای ساکنان گیلان عرصه را تنگ کنیم وی تاکید کرد که  من به این موضوع حساسیت دارم و کاربری ها نباید از دست شما خارج شود  و اتفاقی که اخیرا افتاده بود نباید دوباره تکرار شود.

 نماینده عالی دولت در گیلان خاطر نشان کرد:  به صورت غیر محسوس بر عملکرد همه دستگاه‌ها در تمامی شهرستانها نظارت می کنم. گیلان با ۲ و نیم میلیون نفر جمعیت از استان‌های گردشگری و تجاری کشور است.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون  تعاونی توزیع نمی شود

قابل توجه اداره صمت و اتاق اصناف گیلان:

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون تعاونی توزیع نمی شود

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

یکی از کرامات نماینده رشت:

مدیر مسئول :

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

یادداشت شریعتمداری :

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

سید عبدالله میرحسینی مقدم، مشاور فنی صندوق چای کشور

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

لزوم عمل به وعده‌ها و ایجاد سازوکار استفاده از نظرات و مشارکت‌های مردمی

رهبر انقلاب اسلامی در دیدار تصویری با جمعی از مردم قم خطاب به دولت تأکید کردند:

لزوم عمل به وعده‌ها و ایجاد سازوکار استفاده از نظرات و مشارکت‌های مردمی

مشکل گیلان فقر مدیریتی است

رئیس کل دادگستری استان گیلان :

مشکل گیلان فقر مدیریتی است

ساختار فرهنگی گیلان نیازمند تحول است

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان :

ساختار فرهنگی گیلان نیازمند تحول است

آغاز عملیات اجرایی پروژه جابجایی دکل های خطوط انتقال برق

مدیر عامل شرکت برق منطقه ای گیلان :

آغاز عملیات اجرایی پروژه جابجایی دکل های خطوط انتقال برق

پیشرفت ۶۰ درصدی بیمارستان ۴۰۰تختخوابی رشت

نماینده مردم شهرستان‌های رشت و خمام در مجلس :

پیشرفت ۶۰ درصدی بیمارستان ۴۰۰تختخوابی رشت