چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۷ Wednesday, 18 July , 2018
خرداد ۲۹, ۱۳۹۷ کد خبر : 67497 خبر ها

نماینده مردم رشت در مجلس :

سود بالای تسهیلات بانکی تولید کشور را مختل کرده است

سود بالای تسهیلات بانکی تولید کشور را مختل کرده است

گیلانیان : نماینده مردم رشت در مجلس گفت: تسهیلات گران پرداختی به تولیدکنندگان و فعالان حوزه کشاورزی آن‌ هم با نرخ‌های سود بسیار بالا مسیر تولید انبوه را مسدود کرده است.

محمدصادق حسنی اظهار داشت:‌ در همه جای دنیا مشوق‌های خاصی برای تولیدکنندگان و صادرکنندگان کالاها از جمله محصولات کشاورزی اعمال می‌شود اما در کشور ما با وجود مصوبات قانونی بسته‌های تشویقی به اجرا در نمی‌آیند.

عضو کمیسیون کشاورزی،‌ آب و منابع طبیعی مجلس تصریح کرد:‌ تسهیلات پرداختی به تولیدکنندگان و فعالان حوزه کشاورزی آن‌ هم با نرخ‌های سود بسیار بالا مسیر تولید انبوه را مسدود کرده و فعالیت اقتصادی صادرات محور را با چالش اساسی مواجه می‌کند.

عضو فراکسیون امید مجلس با تأکید بر این مسئله که مشوق‌های صادراتی توسط قانون تعیین شده‌اند بیان داشت:‌ در حال حاضر قانونگذار در این مسیر به وظایف خود عمل کرده است اما پاداش‌های قانونی در نظر گرفته شده برای صادرکنندگان در مرحله اجرا متوقف می‌شوند.

نماینده مردم رشت در مجلس از عدم تخصیص اعتبارات لازم در جهت حمایت از صادرات اشاره کرد و افزود:‌ فراهم بودن بسترهای قانونی بدون اجرای قوانین تعیین شده حمایتی از تولیدات صادرات‌محور، باعث عدم رونق بازارهای داخلی شده است.

وی بازارهای کشورهای همسایه نظیر روسیه را فرصتی برای عرضه انواع محصولات کشاورزی استان گیلان نامید و عنوان کرد: با وجود تولید صیفی‌جات و انواع مرکبات در استان گیلان سهم کشور ما در اشغال بازار بزرگ روسیه بسیار ناچیز است.

عضو فراکسیون امید مجلس به تفاوت نرخ‌ سود در کشورمان و سایر کشورها اشاره کرد و گفت:‌ در حالی که فعالان حوزه کشاورزی ما با تسهیلات گران‌قیمت ۱۸ تا ۲۵ درصدی مواجه‌اند در کشورهای همسایه‌ این تسهیلات با نرخ ۴ درصد به ‌تولیدکنندگان اعطا می‌شود.

عضو کمیسیون کشاورزی،‌ آب و منابع طبیعی مجلس خاطرنشان کرد:‌ وقتی نرخ تسهیلات پرداختی در کشورمان در مقایسه با سایر کشورها چنین تفاوت فاحشی دارد نمی‌توان به رقابت‌پذیری محصولات تولیدی داخل با نمونه‌های مشابه خارجی امیدوار بود.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

دکتر معین احیا گر فرهنگ و ادب پارسی

ستاره پرفروغ گيلاني ادبيات ايران

دکتر معین احیا گر فرهنگ و ادب پارسی

مرحوم محمود نامجو پولادین مرد گیلانی جهان

سالروز در گذشت جهان پهلوان نامجو بر شما تسلیت باد :

مرحوم محمود نامجو پولادین مرد گیلانی جهان

مهندس علی انصاری استاندار شهید گیلان

يكي ديگر از اعضاي تالار مشاهير گيلانيان را بيشتر بشناسيم :

مهندس علی انصاری استاندار شهید گیلان

آیت‌الله مرحوم حاج شیخ صادق احسان‌ بخش

به یاد محرم هایی که حاجی آباد شاهد حضور حاجی بود :

آیت‌الله مرحوم حاج شیخ صادق احسان‌ بخش