گیلانیان
پنج شنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۱ Thursday, 6 October , 2022
مارس 2, 2014 کد خبر : 25213 خبر ها

سیستم مدیریت امنیت اطلاعات در حوزه آی تی در ۱۰ سازمان اجرایی شده است

سیستم مدیریت امنیت اطلاعات در حوزه آی تی در ۱۰ سازمان اجرایی شده است

گیلانیان : معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار گیلان در همایش آشنایی با سیستم مدیریت امنیت اطلاعات گفت : مقابله با جنگهای سایبری ،پیشگیری و ایمن سازی در برابر دسترسیهای غیر مجاز در حوزه فناوری اطلاعات از اهداف این طرح است.

صفر علی کریمی پاشاکی افزود : راه اندازی این سیستم در ۲۵ دستگاه دیگر نیز در حال آماده سازی است که از ابتدای امسال اجرای آن آغاز میشود.

وی با بیان اینکه رونق ورود فناوری های نوین به تمامی بخش ها ، حفظ امنیت فضای تبادل اطلاعات و حفاظت از داده ها را ضروری کرده است افزود : حفاظت از داده ها در برابر سرقت ، تخریب و دسترسی های غیرمجاز از چالش های مهم سازمان ها محسوب می شود .که اجرای این طرح در راستای جلوگیری از این چالشها است.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار گیلان با تاکید بر رونق استفاده ازفناوری اطلاعات و ضرورت اتخاذ تدابیری برای امنیت فضای اطلاعات اظهارداشت : امروزه از جنگ های فناوری ها اطلاعاتی به عنوان جنگ های نسل چهارم یاد می شود و باید در این زمینه تدابیری امن اندیشیده شود .

کریمی با اشاره به تدوین سند جامع فناوری اطلاعات در گیلان به عنوان یک ضرورت گفت : فضای لازم برای تطبیق و عمل به مفاد این سند از سوی سازمان ها در استان ایجاد شده است .

وی افزود : ارائه ۷۰۰ نوع خدمت دستگاه های اجرایی به مردم در کوتاهترین زمان و آسانترین شیوه ممکن در قالب توسعه دولت الکترونیک در گیلان شناسایی شده است.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار گیلان با بیان اینکه امروز تصور یک روز کاری بدون وجود فناوری اطلاعات در سازمان ها امکانپذیر نیست ، خاطر نشان کرد: فناوری اطلاعات با ورود به تمامی حوزه ها از جمله فرهنگی ، سیاسی ، اقتصادی و تجاری تغییرات اساسی و زیربنایی فراوان و اجتناب ناپذیر وعظیمی در زندگی انسان ها ایجاد کرده است ،

در این همایش ، نمایندگان دستگاه های اجرایی گیلان شیوه های اجرای نظام مدیریت امنیت اطلاعات (نما ) و اهم فعالیت های مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای یارانه ای ( ماهر ) را فرا گرفتند./منبع : استانداری گیلان

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی