گیلانیان
سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ Tuesday, 7 February , 2023
دسامبر 4, 2012 کد خبر : 15143 خبر ها

دريادار علي فدوي ، فرمانده نیروی دریایی سپاه اعلام كرد:

سپاه پاسداران پهپاد متجاوز آمریکایی را شکار کرد

سپاه پاسداران پهپاد متجاوز آمریکایی را شکار کرد

گیلانیان : به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از سپاه نیوز؛ یک فروند هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی که در چند روز گذشته با هدف شناسایی و جمع آوری اطلاعات در حال گشت زنی در منطقه عمومی خلیج فارس بود، به محض ورود به حریم فضای جمهوری اسلامی ایران در تور یگان های پدافندی و سامانه های کنترلی نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گرفتار و در اختیار گرفته شد.
در این خصوص فرمانده نیروی دریایی سپاه با اعلام اینکه این پهپاد از نوع اسکن ایگل (ScanEagle) بوده است گفت: این گونه پرنده ها معمولا از روی ناوهای بزرگ به پرواز در می آیند.

دریادار علی فدوی همچنین با اشاره به آمادگی های نیروی دریایی سپاه در اجرای مأموریت های محوله و اشراف اطلاعاتی همه جانبه بر تحرکات بیگانگان در منطقه راهبردی خلیج فارس و تنگه هرمز تصریح کرد: دشمنان ما از اول فروردین سال ۱۳۶۶ حضور نیروی دریایی سپاه در خلیج فارس و آنچه در ۵ /۱ سال آخر جنگ بین ما و آنها اتفاق افتاد را دیده اند. این حضور از آن زمان تا به امروز وجود دارد و مسلما وضع امروز ما با آن زمان قابل قیاس نیست.
وی تأکید کرد: شرایط ما عالی است و آمادگی های نیروی دریایی سپاه در بهترین حالت قرار داد.

سال گذشته هم واحدهای جنگ الکترونیکی و ضد هوایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی موفق شدند یک هواپیمای بدون خلبان آمریکایی از نوع ” ار کیو-۱۷۰″ را که بطور گسترده ای حریم هوایی را در مناطق مرزی شرق کشور نقض کرده بود به زمین بنشانند . هواپیماهای بدون خلبان ” ار-۱۷۰ سانتینل” RQ-170 Sentinel نوعی هواپیمای شناسایی بسیار جدیدی است که رسانه های تخصصی سال دوهزار ونه وجود آن را فاش کردند . شکار این هواپیما در سال گذشته ، تعجب تمام رسانه های خبری و کارشناسان جنگ الکترونیک دنیا را برانگیخت بگونه ای که مقامات امریکایی به قدرت جنگ الکترونیک سپاه پاسداران ایران اذعان کردند .

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی