گیلانیان
شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹ Saturday, 24 October , 2020
آگوست 9, 2019 کد خبر : 74450 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

معاون رئیس‌جمهور :

سیاست دولت ممنوعیت واردات برنج در فصل برداشت است

سیاست دولت ممنوعیت واردات برنج در فصل برداشت است

گیلانیان : معاون رئیس‌جمهور با اشاره به سیاست دولت در قبال واردات برنج در کشور گفت: سیاست دولت حمایت از کشاورز است و از واردات برنج در هنگام عرضه توسط شالی‌کاران جلوگیری می‌شود.

محمدباقر نوبخت صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه در سالن جلسات ساختمان برنامه‌وبودجه رشت با بیان اینکه تنوع سلایق موجب توسعه و پیشرفت می‌شود، اظهار کرد: از فضای نقد سازنده در حوزه‌های مختلف استقبال می‌کنیم کما اینکه رسانه‌های گیلان در این حوزه سرآمد هستند.

وی با اشاره به اینکه پسماند درد مشترک بین همه مردم گیلان است، افزود: تجمع پسماند در سراوان موجب ایجاد مشکلاتی برای مردم به‌ویژه مردم این منطقه شده که این معضل در کل استان وجود دارد.

اعتبار ۸۰ میلیارد تومانی برای حل مشکل پسماند گیلان

معاون رئیس‌جمهور با اشاره به وضعیت زیست‌محیطی در استان گیلان گفت: حل وضعیت پسماند در سراوان و رودخانه زرجوب بسیار نامناسب بوده و برای مردم مشکلاتی را ایجاد کرده است ولی برای حل این مشکل ۸۰ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته بودیم تا این مشکل حل شود.

رئیس سازمان برنامه‌وبودجه کشور با اذعان به اینکه برای حل مشکلات زیست‌محیطی در استان گیلان کارهای کارشناسی انجام‌شده است، تصریح کرد: برای حل این مشکلات تفکر این بود که با تزریق اعتبار مالی مناسب مشکلات زیست‌محیطی حل می‌شود ولی در دولت به این نتیجه رسیدیم که باید کارهای کارشناسی برای حل مشکل زیست‌محیطی انجام شود‌.

وی با بیان اینکه با تعدادی از کارشناسان و صاحب‌نظران درباره حل مشکل پسماند صحبت شده، خاطرنشان کرد: کارشناسان از مدتی پیش در حال فعالیت و مطالعه هستند تا طرح جامع و کاملی را برای حل مشکل پسماند در استان گیلان آماده کنند.

نوبخت با مناسبت دانستن جایگاه استان گیلان به لحاظ شاخص‌های معتبر در کشور بیان کرد: ما در هر استانی می‌رویم مردم می‌گویند وضعیت استان ما بد است زیرا از شاخص‌ها اطلاعی ندارند ولی بر اساس شاخص‌های موجود در کشور استان گیلان جزو استان‌های برتر کشور است.

ایجاد ۲۶ هزار فرصت شغلی در گیلان

رئیس سازمان برنامه‌وبودجه کشور با اشاره به وجود برنامه جهت ایجاد ۲۶ هزار فرصت شغلی در استان گیلان گفت: برای ایجاد این مقدار شغل برنامه‌هایی در زمینه‌های مسکن، اقتصاد، گردشگری، کشاورزی، صنعتی و غیره در هشت فصل دیده‌شده و مشخص‌شده که چقدر هزینه توسط دولت یا اشخاص باید تأمین شود.

معاون رئیس‌جمهور لازمه توسعه استان را شناسایی ظرفیت‌های استان گیلان دانست و افزود: رسانه‌ها باید مشکلات را و ظرفیت‌های استان برای توسعه و ایجاد اشتغال را شناسایی و آن‌ها از مسؤولین طلب کنند تا استان با پیشرفت روبه‌رو شود.

ساختار اقتصادی ایران تورم‌زا است

وی با اشاره به وجود مشکلات در مسیر راه برای اخذ مالیات خاطرنشان کرد: برای اخذ مالیات وضعیت و مشخصات برخی به‌صورت دقیق در دسترس نیست و عده‌ای نیز تا حدود ۵۰ درصد طبق قانون از معافیت‌های مالیاتی برخوردار هستند.

نوبخت با بیان اینکه مالیات نقش مهمی در اداره کشور دارد، تصریح کرد:  ساختار اقتصادی ایران تورم‌زا است و در کشورهای توسعه‌یافته سی تا چهل درصد و در کشورهای جهان سوم ۲۰ تا ۳۰ درصد درآمد دولت‌ها از مالیات است.

رئیس سازمان برنامه‌وبودجه  با اشاره به راهکارهای موجود برای جبران عدم دریافت مالیات از بعضی از نهادها گفت: برای جبران مالیات باید دولت نفت و‌ اوراق بفروشد که بعضی از این هزینه‌ها صرف پرداخت حقوق و مزایا و بعضی دیگر صرف ساخت پل و راه  می‌شود که در این طریق دارایی خلق می‌شود.

یکسان نبودن درآمد و هزینه‌های دولت

معاون رئیس‌جمهور با اعلام یکسان نبودن درآمد و هزینه‌های دولت افزود: حقوق کارمندان بر اساس نرخ تورم افزایش پیدا می‌کند که این امر در کنار برابر نبودن هزینه و ‌درآمد در کشور برای ما مشکلاتی را ایجاد کرده است ولی در تلاشیم این معضلات حل شود.

نوبخت با بیان اینکه قرار نیست آزادراه بسازیم ولی وضعیت کشاورزی و تولیدات مردم را نابود کنیم افزود: آزادراه رشت – تهران با همکاری خود مردم و کشاورزان در حال احداث است و خللی در تولیدات کشاورزان به وجود نمی‌آید.

وی با تأکید بر اصلاح ساختار بودجه در کشور بیان کرد: یکی از دلایل تورم در کشور برابر نبودن تقاضا و عرضه است که مشکلاتی را برای کشور ایجاد کرده و ‌برای حل این مشکلات باید تمام برنامه‌ای برای اصلاح ساختار بودجه انجام‌شده است تا بتوان این مشکل را حل کرد.

شخصاً به‌منظور حمایت از تولید و کشاورز پیگیر عدم واردات برنج در فصل برداشت هستم

رئیس سازمان برنامه بودجه کشور در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس درباره واردات برنج در فصل برداشت، با قانونی دانستن آن در کشور گفت: کشاورزان برای کاشت و برداشت برنج سختی‌های بسیار زیادی کشیده‌اند ولی علیرغم قانونی بودن واردات برنج باید از انجام این کار در موقع عرضه برنج توسط شالی‌کاران جلوگیری شود.

نوبخت با اشاره به سیاست دولت در قبال واردات برنج در کشور بیان کرد: سیاست دولت حمایت از کشاورز است و از واردات برنج در هنگام عرضه توسط شالی‌کاران جلوگیری می‌شود.

معاون رئیس‌جمهور با بیان اینکه شخصاً به‌منظور حمایت از تولید و کشاورز پیگیر عدم واردات برنج در فصل برداشت هستم، تصریح کرد: ولی بعد از فروش برنج توسط شالیکار و به‌منظور تنظیم بازار و‌ جبران کسری برنج باید واردات انجام شود تا بتوان نیاز جامعه را برطرف کرد زیرا اکنون‌که قیمت برنج افزایش پیداکرده ولی به جیب شالی‌کاران نمی‌رود.

نیاز به اعتبار ۶۰۰ میلیاردی برای تکمیل آزادراه رشت – قزوین

وی با اشاره به میزان هزینه انجام‌شده برای افتتاح آزادراه رشت – قزوین بیان کرد: برای افتتاح این آزادراه هزینه‌های زیادی انجام‌شده و فقط ۶۰۰ میلیارد تومان برای تکمیل و افتتاح آن اعتبار لازم است که ظرف چند ماه آینده افتتاح می‌شود.

معاون رئیس‌جمهور با اذعان به اینکه هدف دولت مدیریت اعتبار در حوزه عمرانی است، تصریح کرد: همکاران ما در سازمان برنامه‌وبودجه می‌دانند اعتبار داده‌شده به یک پروژه باید چگونه در آن استان هزینه شود نا بتوان آرامش را در آن جامعه ایجاد و آن ‌پروژه را در زمان مشخص‌شده افتتاح کرد.

نوبخت از دوخطه کردن قطار رشت به قزوین خبر داد و افزود: تا ماه‌های آینده یک ساعت از زمان سفر به تهران توسط راه‌آهن رشت به قزوین کاهش پیدا می‌کند و برای انجام این کار ۱۱۲ میلیارد تومان برای انجام این کار اعتبار در نظر گرفته‌شده است.

وی با تأکید بر لزوم توجه به تکمیل راه‌آهن رشت به قزوین گفت: در تلاشیم تا این راه‌آهن تا بندر کاسپین گسترش پیدا کند زیرا بسیار به توسعه استان در حوزه گردشگری کمک می‌کند.

 

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

یادداشت شریعتمداری :

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

سید عبدالله میرحسینی مقدم، مشاور فنی صندوق چای کشور

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

رشت- علی کشت پرور بین کلایی

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

سپاه و ناجا دو بازوی برقراری و تأمین امنیت در جامعه هستند

در دیدار فرمانده سپاه و انتظامی گیلان تأکید شد:

سپاه و ناجا دو بازوی برقراری و تأمین امنیت در جامعه هستند

ماسک را هر چند ساعت یکبار باید تعویض کرد؟

عضو کمیته علمی ستاد ملی مبارزه با کرونا :

ماسک را هر چند ساعت یکبار باید تعویض کرد؟