گیلانیان
سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹ Tuesday, 22 September , 2020
سپتامبر 23, 2018 کد خبر : 69322 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

معاون رئیس‌جمهور :

سیاست ملی با زیاده‌خواهی‌های ترامپ در تضاد کامل است

سیاست ملی با زیاده‌خواهی‌های ترامپ در تضاد کامل است

گیلانیان : معاون رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی علی‌رغم مشکلات فراوان استقلال خود را حفظ کرده است بیان کرد: اینکه الآن ترامپ می‌گوید اگر پشت میز مذاکره بنشینید و با ما هماهنگ شوید تحریم وجود ندارد با سیاست اصولی ما مغایرت داشته و سیاست ملی با زیاده‌خواهی‌های ترامپ در تضاد کامل است.

محمدباقر نوبخت صبح امروز در مراسم نواخته شدن زنگ مقاومت و آغاز سال تحصیلی در هنرستان دخترانه زینبیه رودسر با گرامیداشت چهلمین سال مهر انقلاب اظهار کرد: انقلاب به‌دوراز عرصه‌های مناقشه‌ای که عده‌ای آن را انقلاب نور، انسانیت و اسلامی می‌دانند و از سوی دیگر عده‌ای دیگر آن را عامل تخریبی و عقب‌ماندگی کشور می‌نامند برای پیشرفت و توسعه کشور نقش بزرگی داشت.

وی با اشاره به اینکه امروز انقلاب اسلامی ایران پاسخ مستقل بودن خود را می‌پردازد افزود: ملت ایران حاکمیت بیگانه را نپذیرفت و در ۴۰ سال گذشته برای رسیدن به استقلال جهانی قیام کرد همان‌طور که میرزا کوچک خان جنگلی به‌عنوان یک گیلانی برای استقلال کشور قیام کرد.

نوبخت با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی علی‌رغم مشکلات فراوان استقلال خود را حفظ کرده است بیان کرد: اینکه الآن ترامپ می‌گوید اگر پشت میز مذاکره بنشینید و با ما هماهنگ شوید تحریم وجود ندارد با سیاست اصولی ما مغایرت داشته و سیاست ملی با زیاده‌خواهی‌های ترامپ در تضاد کامل است.

وی با اشاره به اینکه در طول ۴۰ سال انقلاب ما برای حفظ استقلال مقاومت کردیم هرچند چیزهای زیادی از دست دادیم افزود: پاداش استقلال‌طلبی تقدیم شهدای ترور و شهدای هشت سال دفاع مقدس بود و همچنین دیروز در حادثه تروریستی اهواز توسط چند جوانک فریب‌خورده استکبار که عرب خواهی آن‌ها گل کرده بود شهدایی را در اهواز تقدیم کردیم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور با بیان این سؤال که ایران از جهت توسعه در چه رتبه جهانی قرار دارد گفت: ایران ازنظر شاخص رشد تولید علم در دنیا از جایگاه شانزدهم در بین ۱۷۰ کشور قرار دارد و ازنظر رشد علمی در جایگاه پنجم جهان ایستاده‌ایم و از اینکه امروز به چنین جایگاه و رشد علمی دست‌یافته‌ایم افتخار می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه امروز علی‌رغم همه تحریم‌ها و مشکلات اقتصادی ایران جزو ۱۸ اقتصاد بزرگ جهان است تصریح کرد: ازنظر شاخص توسعه انسانی در قالب بهداشت، سلامت و آموزش ایران بیشترین رشد را داشته و از رتبه ۳۷۴ هزارم پیش از انقلاب به رشد ۷۴۴ هزارم بعد از انقلاب دست‌یافته است.

نوبخت با اشاره به اینکه دنیا می‌خواهد به ما تلقین کشوری گرفتار کرده و انگیزه ما را بگیرد افزود: ایران یک کشور سرافراز است که توانسته با همه مشکلات به این مرحله برسد و شما دانش آموزان باید بتوانید با خوب تحصیل کردن خود آینده بهتری برای کشور رقم بزنید.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

یادداشت شریعتمداری :

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

سید عبدالله میرحسینی مقدم، مشاور فنی صندوق چای کشور

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

رشت- علی کشت پرور بین کلایی

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

ابعاد فرماندهی بی‌نظیر امام خمینی و دفاع عقلانی، مردمی و سرمایه‌ساز ملت ایران

رهبر انقلاب اسلامی در ارتباط تصویری با مراسم تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس تبیین کردند؛

ابعاد فرماندهی بی‌نظیر امام خمینی و دفاع عقلانی، مردمی و سرمایه‌ساز ملت ایران