گیلانیان
دوشنبه ۷ آذر ۱۴۰۱ Monday, 28 November , 2022
مارس 12, 2016 کد خبر : 46836 خبر ها

با ظرفیت 5 کیلووات

سیستم نیروگاه انرژی خورشیدی سازمان نظام‌مهندسی گیلان افتتاح شد

سیستم نیروگاه انرژی خورشیدی سازمان نظام‌مهندسی گیلان افتتاح شد

گیلانیان : سیستم فتوولتائیک «نیروگاه انرژی خورشیدی» با ظرفیت ۵ کیلووات طی تفاهمنامه‌ای بین سازمان نظام‌مهندسی ساختمان و شرکت توزیع نیروی برق گیلان پس از احداث ظهر امروز در محل این سازمان به بهر‌ه‌برداری رسید.

نیروگاه مذکور از نوع On Grid «متصل به شبکه» بوده و انرژی الکتریکی تولیدی را به شبکه داخلی برق سازمان تزریق می‌کند و در صورت مازاد تولید به شبکه توزیع برق سراسری منتقل می‌شود.

سیستم‌های فتوولتائیک برای مصارف عمومی و کشاورزی به صورت نیروگاه‌های مستقل از شبکه سراسری یا سیستم‌های متصل به شبکه سراسری با ساختار نصب ثابت و یا متحرک در واحدهای کوچک با توان پایین در راستای تأمین انرژی الکتریکی مورد نیاز ماشین حساب‌های کوچک تا سیستم‌های بزرگ نیروگاهی به‌کار می‌رود.

در نوع On Grid، انرژی الکتریکی حاصل از سیستم فتوولتائیک با استفاده از تجهیزات الکتریکی مبدل جریان مستقیم به جریان متناوب مانند اینورترهای متصل به شبکه و …، ضمن تغییر شکل و تطبیق سطح ولتاژ و فرکانس انرژی الکتریکی حاصل از سیستم فتوولتائیک با مشخصات سطح ولتاژ، اختلاف فاز، فرکانس و…  شبکه سراسری به شبکه سراسری برق تزریق می‌شود.

با استفاده از نیروگاه‌های فتوولتائیک متصل به شبکه سراسری به صورت متمرکز و یا غیرمتمرکز ضمن تقویت انرژی جاری در شبکه توزیع، به دلیل تزریق ولتاژ و جریان مانع افت ولتاژ شبکه توزیع شده و در نتیجه از فشار روی نیروگاه‌ها در روز جلوگیری می‌کند.

امر مذکور مانند این است که هر مشترک شبکه سراسری برق با نصب سیستم متصل به شبکه، خود به عنوان یک تولید کننده پراکنده کوچک «DG» به صورت نیروگاهی کوچک عمل کند.

در روش مورد نظر علاوه بر تأمین بخشی از انرژی الکتریکی مورد نیاز مصرف کننده، انرژی الکتریکی مازاد بر مصرف به شبکه سراسری برق تزریق می‌شود.

جمعی از اعضای هیئت‌مدیره سازمان نظام‌مهندسی ساختمان و نمایندگان شرکت توزیع برق این استان در مراسم افتتاح مذکور حضور داشتند./ منبع : فارس

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد