گیلانیان
شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ Saturday, 8 August , 2020
ژوئن 28, 2019 کد خبر : 73833 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

دادستان کل کشور :

شاهد چندین جنگ علیه انقلاب اسلامی هستیم/ ضعف مدیریت برخی مسئولان

شاهد چندین جنگ علیه انقلاب اسلامی هستیم/ ضعف مدیریت برخی مسئولان

گیلانیان : دادستان کل کشور با اشاره به اینکه امروز شاهد چندین جنگ علیه انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی هستیم، بیان کرد: دشمن در حوزه فرهنگی و اقتصادی جنگی علیه انقلاب و ملت ایران آغاز کرده است.

حجت الاسلام محمد جعفر منتظری عصر پنجشنبه در بیست و نهمین سالگرد شهادت حجت الاسلام محمد حسین افتخاری نماینده دوره سوم شهرستان فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی که در مسجد بالا محله شهر فومن برگزار شد با اشاره به شخصیت شهید افتخاری، اظهار کرد: ایشان برای خدمت به مردم در زلزله رودبار و منجیل جان خود را از دست داد.

وی در ادامه با اشاره به فرارسیدن سالروز شهادت امام جعفر صادق (ع) رئیس مکتب شیعه، افزود: بقای مذهب شیعه مبتنی بر معارفی است که آن امام همام با شرایط سخت زمان خود موفق شد گسترش دهد.

دادستان کل کشور همچنین به حادثه تلخ و تروریستی هفتم تیر ماه سال ۶۰ توسط منافقین اشاره کرد و گفت: منافقین سرسپرده و جنایتکار از ۳۱ خرداد سال ۶۰ جنایات بسیاری را علیه ملت ایران انجام دادند که یکی از وحشتناک‌ترین آنها حادثه تلخ هفتم تیر ماه بود حادثه‌ای که به رغم هزینه بر بودن برای انقلاب بسیار تأثیرگذار بود.

ایستادگی ملت سبب هراس دشمنان شده است

وی با بیان اینکه در این حادثه تلخ شهید آیت الله بهشتی که در آن زمان به فرمان امام خمینی به عنوان عالی‌ترین مقام قضائی و معمار قوه قضائیه انتخاب شده بود به همراه ۷۲ تن از یارانش به شهادت رسیدند، بیان کرد: این حادثه پرهزینه اما در روند رو به رشد انقلاب و نظام تأثیر گذار بوده است.

حجت الاسلام منتظری در ادامه با اشاره به اینکه اگر این حادثه تلخ را با واقعه عظیم کربلا مقایسه کنیم گزافه نگفته‌ایم، تصریح کرد: شهادت امام حسین (ع) و ۷۲ تن از بهترین یارانش برای اسلام بسیار پرهزینه بود اما برای بقا و ادامه راه دین اسلام تأثیر فراوانی داشت حادثه هفتم تیر نیز مصداق همان واقعه بوده و برای ادامه مسیر انقلاب و نظام تأثیرگذار بوده است.

وی با بیان اینکه یکی دیگر از وقایع تلخ آن سال سوء قصد به جان رهبری معظم انقلاب بود، افزود: خوشبختانه و به لطف خداوند متعال این واقعه پایان تلخی نداشته و انقلاب اسلامی و ملت ایران در طول ۳۰ سال گذشته از وجود نازنین رهبری معظم بهره مند شدند و با تدابیر و راهنمایی این حکیم فرزانه پیشرفت کرده و امروز یکی از قدرت ها منطقه و جهان محسوب می شود.

دادستان کل کشور با تأکید بر اینکه حضور همیشگی مردم در صحنه های مختلف و پیروی از ولایت فقیه سبب تداوم انقلاب اسلامی شده است، گفت: ایستادگی شما در برابر توطئه دشمنان علیه نظام سبب هراس آنها شده است.

اکثریت قاطع ملت ایران دارای بصیرت هستند

وی با اشاره به تشییع پیکر مطهر ۱۵۰ شهید گمنام و چندین شهید مدافع حرم در تهران، اظهار کرد: در طول سال های گذشته بارها شاهد چنین مراسماتی در سطح کشور بوده ایم و این نشان دهنده این بوده که راه شهادت و شهادت طلبی حتی بعد از جنگ تحمیلی نیز در انقلاب اسلامی باز است.

دادستان کل کشور در ادامه خون شهدا را سبب اقتدار و عزت ملت و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دانست و گفت: حفظ فرهنگ شهادت و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی از سوی همگان حائز اهمیت بوده و ارج نهادن به مقام شهدا سبب حفظ انقلاب و نظام می شود.

وی با بیان اینکه باید از حوادث گذشته برای طی کردن مسیر آینده عبرت بگیریم، افزود: تا به امروز شاهد حوادث تکراری در تاریخ بوده ایم باید با مطالعه تاریخ به ویژه اتفاقاتی که برای ائمه اطهار و خاندان عصمت و طهارت رخ داده مسیر را به سلامت طی کنیم.

حجت الاسلام منتظری با اشاره به شرایط امروز جهان و کشور و جنایاتی که برخی از کشورهای به اصطلاح اسلامی منطقه انجام می دهند، گفت: امروز ملاحظه می کنیم آل سعود که حاکمیت سرزمین حجاز را عهده دار بوده و ادعای مسلمانی نیز دارد و خود را خادم حرمین شریفین می داند جنایات بیشمار علیه زنان و کودکان و افراد بی‌گناه در یمن انجام می دهد.

وی با تأکید بر لزوم تحلیل درست و با بصیرت از مسائل داخلی از سوی عامه مردم، بیان کرد: حوزه مسائل فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی و مدیریت ها قابل تحلیل هستند اگر تحلیل های صحیحی از این مسائل داشته باشیم می‌توانیم راه صحیح را انتخاب کنیم.

دادستان کل کشور با بیان اینکه اکثریت قاطع ملت ایران دارای بصیرت هستند، تصریح کرد: این بصیرت را در طول هشت سال جنگ و توطئه‌های داخلی در سال های ۷۸ تا ۸۸ تا حوادث امروز نشان داده اند.

امروز شاهد چندین جنگ علیه انقلاب اسلامی هستیم

وی با اشاره به اینکه مسائلی که در نشریات، فضای مجازی رها شده و غیر قابل مدیریت، ارتباط برخی مسئولان با عوامل خارج از کشور، بروز فساد در دستگاه‌های اجرایی و مسائلی که در حوزه های سیاسی و اجتماعی و فرهنگی شاهد آن هستیم نیازمند داشتن بصیرت از سوی مردم برای تشخیص درست است، اظهار کرد: نباید اجازه دهیم یک سری جریانات سیاسی ما را از مسیر انقلاب و شهدا جدا کند.

حجت الاسلام منتظری با بیان اینکه دشمن در طول ۴۰ سال گذشته نتوانست به دلیل بصیرت و آگاهی مردم و حضور همیشگی آنها در صحنه، انقلاب اسلامی را شکست داده و به اهداف خود برسد، اظهار کرد: در گام بعدی انقلاب نیز با هوشیاری مردم و تدبیر رهبری معظم و ایستادگی موفق نخواهد شد.

وی با اشاره به اینکه شرایط امروز در جامعه حساس بوده و از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است، گفت: امروز شاهد تاثیرات انقلاب به ویژه در کشورهای اسلامی منطقه هستیم. انقلاب پیام خود را با اسلحه، زور و جنگ نداده پیام انقلاب برگرفته از اسلام ناب محمدی و کتاب آسمانی قرآن است که دشمن را به میدان آورده است.

دادستان کل کشور در ادامه با بیان اینکه امروز موضوع جامعه مقاومت و ایستادگی است که رهبری معظم در سخنرانی سالگرد امام خمینی (ره) بر آن تأکید کرده است، افزود: مردم در هشت سال جنگ تحمیلی مقاومت کردند در صورتی که همه دشمنان به حمایت از صدام برخواسته بودند.

وی با اشاره به اینکه امروز شاهد چندین جنگ علیه انقلاب اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هستیم، بیان کرد: دشمن در حوزه فرهنگی و اقتصادی جنگی علیه انقلاب و ملت ایران آغاز کرده است.

در حوزه اقتصادی از افراد دارای تخصص استفاده شود

منتظری با بیان اینکه دشمن در جنگ فرهنگی وارد خانه های ما شده است، گفت: از لحاظ فرهنگی به شدت مورد هجمه دشمن قرار داریم فضای مجازی بستری برای اهداف شوم دشمنان در حوزه فرهنگی شده که اگر هر چه سریع تر مدیریت نشود شاهد آسیب های جبران ناپذیر در سطح جامعه خواهیم بود که نمونه های آن در پرونده های قضایی اعم از اخلاقی، خانوادگی، اجتماعی و افزایش طلاق شاهد هستیم.

وی با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری در چندسال گذشته در زمینه تهاجم و شبیخون فرهنگی دشمن علیه نظام و انقلاب، گفت: مدیران حوزه فرهنگی و فضای مجازی باید در راستای مدیریت این حوزه تلاش کنند و والدین نیز مراقب فرزندان خود باشند.

دادستان کل کشور دومین جبهه جنگ دشمن علیه انقلاب و نظام را جنگ اقتصادی عنوان کرد و افزود: بخشی قابل توجهی از مشکلات کشور نتیجه جنگ اقتصادی، تحریم و فشار دشمن بوده اما نباید در این میان نسبت به بی مدیریتی برخی از مسئولان غافل شویم.

وی تأکید کرد: در حوزه مدیریت اقتصادی باید از افراد دارای تخصص، تعهد و آشنا به مسائل حوزه مربوطه استفاده شود.

حجت الاسلام منتظری با اشاره به اقدامات سربازان گمنام امام زمان و سپاه پاسداران در شناسایی گروه‌های تروریستی و سرنگون کردن پهپاد آمریکایی، گفت: امروز اتحاد و یکپارچگی شما مردم در حمایت از نظام سبب شده که دشمن توانایی اقدام نظامی علیه جمهوری اسلامی ایران را نداشته باشد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*