گیلانیان
یکشنبه ۶ آذر ۱۴۰۱ Sunday, 27 November , 2022
می 16, 2011 کد خبر : 745 دسته‌بندی نشده

شایعات پر معنا ؟!

شایعات پر معنا ؟!

هر چه به اسفند نزدیک میشویم بازار شایعات در زمینه اعلام نامزدی افراد با گرایش های مختلف در انتخابات مجلس شورای اسلامی بیش تر میشود و گمانه زنی ها در مورد حضور وعدم حضور سرشناسان به شکل چشمگیری افزایش می یابد . در این بین کانون ونقطه ثقل شایعات در رشت ومرکز استان وجود دارد .البته من در این نوشته قصد ندارم از افراد ی که  برای رشت مطرح هستند .سخنی به زبان بیاورم اما مطرح شدن نام ۳نفر در محافل دوستانه وخصوصی برای من جالب بود .اصل ماجرا این است که شنیده میشود یکی از نمایندگان فعلی که در شهری دیگری افتخار نمایندگی خانه ملت رابه دوش میکشد ستاره اقبالش در این شهر رو به افول است وقصد دارد وارد کارزار انتخاباتی رشت شود وحتی با اقبال بخشی از جریانات سیاسی ومردم نیز مواجه شده است .

شایعه دوم اینکه یکی از نمایندگان قبلی رشت که چندین دوره رای اعتماد مردم را به دست آورده بود وچند سالیست که از این فضا دورشده  فیلش یاد هندوستان کرده واحتمال دارد که بازگشت دوباره ای داشته باشد.من در زمینه تائید یا رد این شایعات داوری نمیکنم به هر حال با آغاز نام نویسی ها  دروغ وراست شنیده ها وصحت وسقم تحلیل ها مشخص میگردد.اما چه شده که این شایعات مطرح میشود ودهان به دهان میچرخد چرا فردی که در شهر خودش در دور قبل به سختی بالا آمد قصد دارد رشت را برای مبارزه اش انتخاب کند؟چرا این شایعات بصورت مداوم تکرار میشود؟چرا فردی که چند دوره قبل به خاطر ترس از انتخاب نشدن  لقای نمایندگی را به عطا یش بخشید شایعه حضورش  دوباره مطرح میشود؟در کنار این شایعات چرا در حالیکه استاندار سابق گیلان در کسوت سفیر کبیری ایران خدمتمیکند  وباید برای حضور در انتخبات حداکثر تا ماه دیگر استعفا دهد شایعه حضور  وی در انتخابات  با استقبال افکار عمومی مواجه میشود وتب رقابتها را تندتر میکند؟

آیاعملکرد نمایندگان فعلی رشت در گرم شدن این شایعات نقشی ندارد؟ وقتی ۲تن از این آقایان در این  سالها پیگیری مطالبات اکثریت مردم را در فراهم کردن بسترهای رشد وتوسعه گیلان رها کردند  و با فرصت سوزی های متعدد تنها به دنبال تامین خواسته های بخش محدودی از همفکران خاص خود، مدام به دنبال تغییرات در سطوح مدیریتی استان از بالا به پایین بودند .وبه جای پیگیری مطالبات  به حق استان در تهران، اجرای طرح به اصطلاح پالایش مدیران در دولت همفکر با خود  را مطرح میکردند .واصلا  به این تناقض توجه نداشتند که مگر میشود از دولتی تمام قد دفاع جانانه کردواز ان طرف بیشتر نمایندگان منصوب این دولت در استان را بویژه در عالی ترین سطحوش به باد انتقاد وتخریب گرفت وفضای کاری را برای انان نا امن کرد؟ وما مانده بودیم که دم خروس را باور کنیم یا قسم حضرت عباس را، آیا این شایعات واستقبال از مطرح شدن نامهای مختلف بدون توجه به صحت آنها نتیجه این تناقض رفتارها وبه حاشیه راندن مسائل اصلی گیلان نیست ؟ آیا عملکرد نماینده دیگر رشت نیز که خوشبختانه در مسیر ایجاد تنش حرکت نمیکند اما حتی یک کار ماندگار از وی در خاطر گیلانیان ومردم رشت نیست .سبب استقبال از چهره های جدید در بازار شایعات انتخابات نیست؟ واقعا چرا از هر شایعه جدیدی درباره ورود چهره های جدید استقبال میشود؟باقضاوت با شما

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد