گیلانیان
چهارشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۱ Wednesday, 7 December , 2022
اکتبر 11, 2012 کد خبر : 13402 خبر ها

جعفر زاده ایمن آبادی خبر داد :

شبکه های سنتی فاضلاب رشت لایروبی می شود

شبکه های سنتی فاضلاب رشت لایروبی می شود

اختصاصی گیلانیان : صبح امروزجلسه ای با حضور دکتر علیرضا دائمی ‏ معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا ، مهندس هاشم نیا ‏ استاندارگیلان و جمعی از نمایندگان استان جهت بررسی مشکلات آب و فاضلاب رشت برگزار شد.

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی ‏ نماینده مردم رشت در مجلس شورای در خصوص مصوبات این جلسه گفت: در پی پیگیری های مستمر و تذکراتی که اینجانب در خصوص بررسی وضعیت آب و فاضلاب شهری گیلان و مشکلاتی که مردم با آن درگیر هستند ‏ بویژه خسارات سیل اخیر، جلسه ای با حضور معاون وزیر ، استاندار و جمعی از همکاران بنده در مجلس شورای اسلامی برگزار گردید. معاون وزیر در سفری به گیلان به بررسی این مشکلات پرداخت .

وی افزود: خوشبختانه در این جلسه مصوبات بسیار خوبی جهت حل این معضلات به تصویب رسید از جمله اینکه مقررشد پروژه فاضلاب شهر رشت که بواقع مورد درخواست تمامی مردم است ظرف حداکثر یک ماه مهندسی ارزش شود و طی دوماه آینده برنامه اجرایی آن مشخص و طبق زمانبدی اجرایی شود.

نماینده مردم رشت ادامه داد : در خصوص مشکلات مردم در سیل اخیر که منجر به بالا زدن فاضلاب گردید یکی از معضلات مربوط به عدم لایروبی شبکه بوده که مقرر شد ۳۰ میلیارد ریال اعتبار جهت لایروبی شبکه های سنتی فاضلاب رشت اختصاص یابد و این درحالی است که بودجه سال جاری این طرح ۶۰۰ میلیون تومان بوده است.

مهندس جعفرزاده با بیان اینکه ۱۱ شهر که پروژه فاضلاب آنان در حال اجرا است با سرعت بیشتری عملیات اجرای آنها دنبال خواهد شد اظهار داشت: از دیگر مصوبات این جلسه اتصال مناطقی به شبکه اصلی که امکان ورود به شبکه فاضلاب را دارند از جمله احمدگوراب رشت بود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در پایان گفت: هزار میلیارد ریال با تضمین دولت به گیلان بصورت اعتباری فاینانس به استان گیلان جهت سرعت بخشی به پروژها اختصاص خواهد یافت و مقرر شد در قزل اوزن در بالادست سد سفیدرود که باعث کاهش آب ورودی به سفیدرود شده است و در مصوبات سفر نیز آمده است ، مباحث مرتبط با مالکیت و حق آب در گیلان از جهت میزان آب و مدیریت تعیین تکلیف شود.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی