گیلانیان
جمعه ۹ آبان ۱۳۹۹ Friday, 30 October , 2020
اکتبر 29, 2016 کد خبر : 53681 انتخاب سردبیر خبر ها مذهبی

شب جمعه کربلا براستی محشر کبراست

شب جمعه کربلا براستی محشر کبراست

کربلا در شب های جمعه حال و هوای دیگری پیدا می کند بگونه ای که تصور می کنی از زمینش ادم می جوشد.

همه عزادار و داغدار و گریان بر عزای پسر فاطمه ، از عراقی گرفته تا لبنانی و کویتی و افعانستانی وهندی و غیره.

از هر سوی کنار عالم اسلام شیفتگان اقا امام حسین (ع) برای زیارت و کسب فیض به این نقطه سرا زیر می شوند و فضای حرمین شریفین را به محشر کبری تبدیل می کنند و ادم را به یاد ان اشعار جانگداز می انداز :

چه کربلاست که ادم بهوش می اید
هنوز ناله زینب بگوش می اید

چه کربلاست کز ان بوی سیب می اید
صدای ناله مردی غریب می اید

چه کربلاست کز او بوی مشک می اید
هنوز نال زلب های خشک می اید

دسترسی به ضریح بسیار مشکل می شود . عرب های قوی هیکل و تنومند از جوان گفته تا پیر وقتی عزم زیارت ضربح می کنند هر کسی که در سر راه باشد کنار می زنند. البته صدای صلوات و لبیک یا حسین شان چنان دل های مشتاق را جذب می کند که به احترام شعارشان بی اراده مسیر را باز می کنند.

این شور و شوق تنها در حرم امام حسین نیست بلکه در حرم ابالفضل ابهت دیگری دارد . صدای یا ابا فاضل ، یا ابالفضل رعشه بر جان ها می اندازد.

این اشتیاق مختص مردان و زنان مسن و سالمند و کهنسال نیست بلکه جوانان نو رسیده را هم منقلب می کند.

جوان محاسن انبوه و گیسوان بلند کرده و پشتسر بسته ای را دیدم که با دیدن ضریح شهید کربلا چون جوان مادر مرده می گریست ، چیزی نمانده بود که از خود بی خود شود. از این زایر حیرت زده حاجتی خواسته نبود جز اینکه زیارتی برای خور ، نیابتا برای پدر و مادر ، جمیع دوستان و اشنایان و التماس دعا خواهان ، اقوام و دوستان انجام دهم و برای همه عاقبت بخیری ارزو نمایم.

به هر طرف که نگاه کنی نماز است و دعا و دستان به اسمان خواسته که با چشمان اسکبار طلب ناز می کنند و یا مشتاقان زیارتی که فقط ضریح را می بینند و چهره برافروخته عرق کرده دور مقصود می گردند بلکه دستی به ضریح برسانند.

جوانی برومند با محاسن انبوه مشکی و گیسوان بلند در پش سر گره کرده در پیشانی گروه مقابل ضریح ایستاده بود اگرچه گوشش به دعا بود ولی هوشش به ضریح مطهر بود و از شدت شوق چنان می گریست که جوان مادر مرده گریه کند . طاقتش تمام و به مویه رسیده بود.

شور و اشتیاق جوان دلم را اتش زد و اشکم را جاری کرد ، در ان حالت دستی به سوی دراز کردم و تکرار کردم : زیارت می کنم حضرت امام حسین (ع) را از برای خود ،نیابتا از برای پدر ،مادر ، خواهر ، برادر ، جمیع دوستان و آشنایان و التماس دعا خواهان و همسایگان و اقوام قربتا الی لله ؛سپس شفای عاجل بیماران ، حل مشکل نیازمندان ، خوشبختی جوانان و عاقبت بخیری همه امت اسلام دعا کردم باشد که مورد اجابت قرار گیرد . امین

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

یادداشت شریعتمداری :

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

سید عبدالله میرحسینی مقدم، مشاور فنی صندوق چای کشور

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

رشت- علی کشت پرور بین کلایی

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

سرمایه گذاری ۲۵۰۰ میلیاردی در گیلان/ ۶۰ هزار شغل ایجاد می شود

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) :

سرمایه گذاری ۲۵۰۰ میلیاردی در گیلان/ ۶۰ هزار شغل ایجاد می شود