گیلانیان
پنج شنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۱ Thursday, 6 October , 2022
فوریه 22, 2021 کد خبر : 81280 خبر ها

معاون دانشگاه علوم پزشکی گیلان :

شدت ابتلا به کرونا و کشندگی آن در مردان بیشتر از زنان است

شدت ابتلا به کرونا و کشندگی آن در مردان بیشتر از زنان است

گیلانیان : معاون دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: شدت کشندگی کرونا در مردان به دلیل همزمانی با سایر بیماری‌های مردان بیشتر است.

آبتین حیدرزاده صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: هفته نخست اسفندماه هفته سلامت مردان نامگذاری شده و در این هفته راهکارهایی را برای پیشگیری و درمان بیماری‌ها و افزایش سلامت در مردان توصیه می‌کنند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان ابراز داشت: مردان کمتر پیگیر روش‌های پیشگیری بوده و معمولاً تا زمان حاد شدن بیکاری به پزشک مراجعه نمی‌کنند.

حیدرزاده خاطرنشان کرد: در سراسر جهان همزمانی بیماری کرونا با بیماری‌های مردان، کشندگی و شدت ابتلا به کرونا در مردان را افزایش داده است.

وی گفت: در همین راستا در هفته نخست اسفندماه مردان جامعه مورد توجه قرار می‌گیرند که نسبت به سلامت خود توجه بیشتری داشته باشند و روش‌های پیشگیری که مراکز جامع خدمات سلامت و پزشکان خانواده به آن‌ها توصیه می‌کنند را جدی بگیرند.

حیدرزاده عنوان داشت: مردان با گذشت از سن ۴۰ تا ۵۰ سالگی لازم است باید در فواصل زمانی یک الی ۳ ساله آزمایش‌هایی نظیر فشار خون، قند خون، چربی خون و بیماری‌هایی نظیر پروستات را برای بررسی وضعیت خود انجام دهند.

وی ابراز داشت: توصیه ما این است که مردان با مراجعه به مراکز جامع خدمات سلامت و پایگاه‌های سلامت وضعیت خود را از لحاظ فاکتورهای مذکور بررسی و کنترل کنند تا ابتلای همزمان به کرونا سبب مرگ و میر در آن‌ها نشود.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی