گیلانیان
چهارشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۱ Wednesday, 7 December , 2022
آوریل 25, 2016 کد خبر : 47973 خبر ها

نماینده ولی فقیه در گیلان:

شرایط تحقق اقتصاد مقاومتی در گیلان فراهم است

شرایط تحقق اقتصاد مقاومتی در گیلان فراهم است

گیلانیان : نماینده ولی فقیه در گیلان با تأکید بر ضرورت توجه به رونق کشاورزی در این استان، گفت: شرایط تحقق اقتصاد مقاومتی در گیلان مهیاست.

آیت‌الله زین‌العابدین قربانی پیش از ظهر امروز در دیدار جمعی از اعضای بسیج کارگری و مدیرکل تعاون گیلان با وی، اظهار کرد: سال‌های گذشته بانوان برای ارتقای معیشت روستاها تلاش بسیاری داشتند.

وی با بیان اینکه اکنون تولید پیله ابریشم گیلان از هشت هزار تن به سالانه ۴۰۰ تن رسیده است، تصریح کرد: امروز علم پیشرفت کرده و باید با استفاده فناوری روز تولید کشاورزی را رونق دهیم.

نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه مسئولان ادعا می‌کنند سالانه ۷۰۰ هزار تن کسری تولید برنج در کشور داریم، افزود: با وجود این ادعا، دو میلیون تن برنج وارد می‌کنند.

وی با تأکید بر ضرورت رونق شالیزارهای گیلان، گفت: شالیزارها را خشک کردند و به فروش گذاشتند در صورتی که کشاورزی باید رونق پیدا کند.

قربانی ادامه داد: مقام معظم رهبری فرمودند برنامه‌های اقتصاد مقاومتی نباید روی کاغذ بماند و در این زمینه باید تمام مسئولان و جامعه تلاش کنند و شرایط اقتصاد مقاومتی در گیلان آماده است.

وی با اشاره به اینکه مدیریت تولید با اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی است، خاطرنشان کرد:  باید در این راستا تلاش کرده و از ظرفیت‌های استان در راستای ارتقای تولید استفاده بهینه شود.

امام جمعه رشت پرورش ماهیان خاویاری را از قابلیت‌های گیلان دانست و یادآور شد: در کنار ساحل می‌توان استخرهای پرورش ماهیان خاویاری را ایجاد کرد و این امر نیازمند مدیریت است.

وی با بیان اینکه امروز کشاورزی علمی انجام می‌شود، افزود: مسئولان در مدیریت ارتقای تولید نقش تعیین‌کننده دارند و باید آموزش لازم به کشاورزان داده شود.

قربانی با بیان اینکه اگر انسان‌ها حرکت داشته باشند خداوند روزی و برکت می‌دهد، یادآور شد: کسب حلال به روزی رونق می‌دهد و آنها که از دسترنج خود نان می‌خورند در قیامت با پیامبران محشور می‌شوند.

وی درباره سخنران کنگره ملی شهدای گیلان، یادآور شد: هفته آینده آیت‌الله نوری همدانی سخنران کنگره ملی ۸ هزار شهید گیلان است.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی