جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ Friday, 22 June , 2018
آذر ۶, ۱۳۹۵ کد خبر : 54529 خبر ها

شرکت توزیع برق توجهی به نگهداری شبکه ندارد !؟

شرکت توزیع برق توجهی به نگهداری شبکه ندارد !؟

اختصاصی گیلان : آخرین روز مهر یا اول آبان به اتفاقات شرکت توزیع برق گیلان اطلاع داده شد شاخه های قطع شده و قطع نشده خانه ای روی کابل برق قرار گرفته که قرار گرفتن شاخ و برگ درختان ممکن است در باد و باران و برف تبعاتی ناگواری را ایحاد نماید .

وقتی ۲۵ روز بعد دوباره با اتفاقات شبکه توزیع برق تماس گرفته شد اپراتور برآشفت که ربطی به ما ندارد و ما به شماره فلان اعلام کردیم که ادامه کار نیاز  به (جام جهان بین !) دارد تا حل معما شود !

جستجوی (جام جهان بین) در دستور کار قرار گرفت ولی گفته شد ( ما گشته ایم نیست تو هم جستجو مکن. آن روزها گذشت ، دگر آرزو مکن ) ؟!

بر کسی حتی افراد عادی و عامی پوشیده نیست تحمیل بار اضافی به کابل های فرسوده چند ده ساله که در بسیاری جاهای آن وصله پینه شده امکان پارگی وجود دارد و قطع کابل و سقوط به داخل کوچه ممکن است به قیمت جان شهروندان به ویژه کودکان تمام شود .

اهل فن تصدیق خواهند کرد که وجود اشیاء و شاخ و برگ اشجار بر روی کابل فشار ضعیف در زمان برف و باران باعت نوسان ولتاژ و تهدید دستگاههای برقی شهروندان می شود که گاهی سوختگی وسایل برق را سبب خواهد شد که الحمد الله شرکت توزیع برق در پرداخت بیمه ناچیز طعنه به آینه دق می زند !؟

 بنظر می رسد شرکت توزیع برق این حرف ها را قصاص قبل از جنایت بداند و با توجه به نوع شغل اتفاق دلخراش را چیز عادی بداند که در صورت بروز با یک (معذرت خواهی ) خشک و خالی حل شدنی بداند .

جای تعجب است وقتی توزیع برق با اقتدار تمام با اندک تاخیر پرداخت بهای مصرفی برق ، ضرب الاجل سه روزه صادر می کند و هنوز مهلت تعیین شده به پایان نرسیده اقدام به قطع (برق مشترک) می نماید چگونه است در حفاظت از شبکه هیچ حساسیت از خود نشان نمی دهد و برای رفع خطر احتمالی در مدت بیش از یک ماه هم اقدام مثبتی بعمل نمی آورد !

شاید یکی از دلایلی که در کوچکترین بروز حوادث غیر مترقبه ابرق مشترکان زیادی در گیلان قطع می شود همین عدم توجه متولی برق باشد که در زمان سلامت به آن توجه نمی شود .1

براستی شرکت توزیع برق وقتی در هر دوره علاوه بر مالیات ارزش بر افزوده ساری و جاری ، بهای برق را خود گران می کند و مالیات ارزش افزوده آن را هم از مشترک وصول می نماید ! و با اقتدار تفاوت قیمت – آبونمان ، عوارض برق و … را بدون چون و چرا از مشترک وصول می نماید و با اختیار خود مبلغ بیمه را هر وقت بخواهد برقرار و هر وقت نخواهد از قبض حذف می نماید و تاوان هم نمی دهد نباید انتظار ارائه خدمات به موقع داشت ؟

وقتی شرکت توزیع برق به موقع در ارائه خدمات حفاظتی بی تفاوت می نماید لااقل اعلام کند آبونمان و عوارض برق چه مفهومی دارد و فرق بین مالیات ارزش افزوده و عوارض برق در چیست  ؟        

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

دکتر معین احیا گر فرهنگ و ادب پارسی

ستاره پرفروغ گيلاني ادبيات ايران

دکتر معین احیا گر فرهنگ و ادب پارسی

مرحوم محمود نامجو پولادین مرد گیلانی جهان

سالروز در گذشت جهان پهلوان نامجو بر شما تسلیت باد :

مرحوم محمود نامجو پولادین مرد گیلانی جهان

مهندس علی انصاری استاندار شهید گیلان

يكي ديگر از اعضاي تالار مشاهير گيلانيان را بيشتر بشناسيم :

مهندس علی انصاری استاندار شهید گیلان

آیت‌الله مرحوم حاج شیخ صادق احسان‌ بخش

به یاد محرم هایی که حاجی آباد شاهد حضور حاجی بود :

آیت‌الله مرحوم حاج شیخ صادق احسان‌ بخش