گیلانیان
جمعه ۱۵ مهر ۱۴۰۱ Friday, 7 October , 2022
فوریه 26, 2016 کد خبر : 46396 خبر ها

آیت الله قربانی :

شرکت در انتخابات، واجب عقلی و شرعی است

شرکت در انتخابات، واجب عقلی و شرعی است

گیلانیان : نماینده ولی فقیه در استان گیلان و امام جمعه رشت گفت: شرکت در انتخابات و حضور در پای صندوق های اخذ رأی ، یک واجب عقلی و شرعی است.

آیت الله زین العابدین قربانی امروز (جمعه) هنگام به صندوق انداختن رأی خود در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری در صندوق سیار شمار ۲۰۰ در گفت و گو با خبرنگاران رسانه های گروهی افزود: انتخابات از نظر اینکه سرنوشت ملت را تعیین می کند، امر مهمی است که مقام معظم رهبری آن را عید خواندند و امروز مردم برای شرکت در این عید پیروی از ولایت و مشارکت در سرنوشت سیاسی کشور، خود پای صندوق های رأی حضور می یابند و رأی می دهند.

وی اظهار داشت: همانطور که همه در زندگی تلاش می کنند سرنوشت خویش را بهتر رقم بزنند، مردم هم با رفتن به مراکز رأی گیری، سرنوشت خود از لحاظ تعیین نمایندگان قوه مقننه و قانون گذاری و خبرگان رهبری تعیین می کنند.

آیت الله قربانی خاطرنشان کرد: مردم با انتخاب نمایندگان مجلس شورای اسلامی به مدت چهار سال و نمایندگان مجلس خبرگان رهبری به مدت هشت سال، کشور را بیمه می کنند.

وی همچنین از مردم خواست از ابتدای ساعت های رأی گیری ، در پای صندوق های رای حضور یابند و آن را به تاخیر نیاندازند.

وی افزود: قرآن کریم به مردم توصیه می کند که برای کسب مغفرت و رحمت خدا، سرعت بگیرند و همانطور که نماز را باید اول وقت بخوانیم، برای رأی گیری و حضور در سرصندوق ها نیز باید به عنوان یک رحمت الهی شتاب کنیم.

امروز (هفتم اسفندماه) روز برگزاری دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری است.

استان گیلان با افزون بر ۱۴ هزار کیلومتر مربع و جمعیتی بالغ بر دو میلیون و ۴۸۰ هزار نفر و ۱۶ شهرستان، دارای ۱۱ حوزه انتخابیه ، ۱۳ نماینده در مجلس شورای اسلامی و چهار نماینده در مجلس خبرگان رهبری است.

در این دوره، یک میلیون و ۸۶۱ هزار و ۳۷۰ نفر واجد شرایط رأی دادن در استان گیلان هستند که از این تعداد، ۷۸ هزار نفر رأی اولی اند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی