گیلانیان
شنبه ۹ مهر ۱۴۰۱ Saturday, 1 October , 2022
سپتامبر 22, 2014 کد خبر : 29978 خبر ها

جبار کوچکی نژاد :

شرکت سهامی ابریشم ایران مخفیانه منحل و تبدیل به مرکز توسعه نوغداری شد

شرکت سهامی ابریشم ایران مخفیانه منحل و تبدیل به مرکز توسعه نوغداری شد

گیلانیان : نماینده مردم رشت و نائب رئیس اول کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی گفت: شرکت سهامی ابریشم ایران که در استان گیلان مستقر بود مخفیانه منحل و تبدیل به مرکز توسعه نوغداری شد.

جبار کوچکی نژاد افزود: مرکز توسعه نوغانداری هم اکنون زیر مجموعه یکی از معاونت های وزارت جهاد کشاورزی قرار دارد.

وی همچنین اظهارداشت: بسیاری از نیروی شرکت سهامی ابریشم ایران در حال تعدیل هستند و متاسفانه مسئولان استان نسبت به این موضوع مهم به هیچ وجه پاسخگو نیستند.

نماینده مردم رشت و نائب رئیس اول کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی گفت: ابریشم از  ظرفیت های جدی استان گیلان است بنابراین می طلبد مسئولان به این مهم توجهی جدی داشته باشند.

وی در ادامه از عملکرد بسیار ضعیف جهادی کشاورزی در استان گیلان گلایه کرد و افزود: گیلان ظرفیت های خوبی برای سرمایه گذاری در عرصه های مختلف کشاورزی برخوردار است.

کوچکی نژاد از اختصاص ۱۶۰ میلیارد تومان اعتبار به صنعت چای کشور خبرداد و گفت: با تخصیص این میزان اعتبار یک تحول بزرگی در صنعت چای ایجاد خواهد شد.

وی با بیان اینکه اطلاعات دقیق کشاورزی زیربنای رشد و پیشرفت کشور را فراهم می‌کند، اظهار داشت: برای توسعه و رونق بخش کشاورزی و جلوگیری از هزینه‌های غیر ضرور و رفع نیازهای کشاورزان، دسترسی به آمار و اطلاعات دقیق ضروری است.

نماینده مردم رشت و نائب رئیس اول کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: آمار و اطلاعات دقیق مبنای توسعه و پیشرفت جامعه است.

وی افزود: جایگاه آمار دقیق و صحیح در فرآیند برنامه ریزی بر کسی پوشیده نیست و اگر مسئولان بخواهند در همه بخش ها به ویژه کشاورزی به نتایج مثبت و سازنده دست یابند نیازمند آمارهای صحیح  هستند.

نماینده مردم رشت و نائب رئیس اول کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی یادآورشد: توسعه کشاورزی استان گیلان در گرو ارائه آمار دقیق و صحیح است./منبع : مهر

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی