گیلانیان
جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸ Friday, 6 December , 2019
آبان ۲۳, ۱۳۹۸ کد خبر : 75891 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

خورسندی، مدیرعامل خانه مطبوعات گیلان:

شفافیت مالی در راس امور این موسسه است

شفافیت مالی در راس امور این موسسه است

گیلانیان : مدیرعامل خانه مطبوعات گیلان در پی شائبه ها و حاشیه های ایجاد شده از سوی سایت خزرآنلاین در فضای مجازی گفت: متاسفانه این سایت بدون دلیل و مدرک در حال حاشیه سازی و تشویش اذهان عمومی علیه خانه مطبوعات و شخص بنده است که البته در جای خود مورد رسیدگی قرار میگیرد!

خورسندی افزود : موضوعی که خاکزاد و رسانه اش جدیدا آنرا مورد کالبد شکافی قرار داده، برمیگردد به مشکل گرانی کاغذ و هزینه های چاپ و نشر رسانه های مکتوب در سال گذشته (که خوشبختانه سایت ها به دلیل ماهیت کاریشان از چنین هزینه های سرسام آوری معاف هستند.) که مدیران روزنامه های استان( آقایان بهمنی، رنجکش، شکوهی، احمدی سراوانی، جعفری و…)با مراجعه به سازمان برنامه و بودجه و رایزنی های متعدد خواستار کمک مالی شدند و خوشبختانه موردموافقت قرار گرفت و حدود ۲۳۰میلون تومان برای کمک به روزنامه های تخصیص یافت ولی امکان پرداخت این رقم بطور مستقیم به روزنامه ها وجود نداشت و باید از طریق ارشاد اسلامی این کار انجام می شد.

وی اضافه کرد: براین اساس مدیران روزنامه ها طی جلسه ای با مدیر کل ارشاد گیلان  خواستار حل این مشکل شدند و دکتر فاضلی به شرط اینکه این رقم بین همه رسانه های مکت ب توزیع شود با این موضوع موافقت کردند؛ ایشان اعتقاد داشتند که به جز روزنامه ها سایر نشریات مکتوب استان هم دچار مشکلات مالی هستند و باید در این فرصت به همه آنها کمک شود.

مدیرعامل خانه مطبوعات گیلان ادامه داد: براین اساس این مبلغ برای پرداخت به مطبوعات طی تفاهم نامه ای در آخرین روزهای سال۹۷ به حساب خانه مطبوعات واریز شد تا عملیاتی شود.

   وی اظهار داشت: روی همین اصل ارشاد اسلامی گیلان که ناظر بر رفتار و کارکرد های رسانه ای است به وسیله کارشناسان خبره خود و همراهی خانه مطبوعات طبق فرمول معاونت مطبوعاتی و ملاک عمل قرار دادن پارامترهایی از قبیل میزان چاپ ، ضریب کیفی،اعلام وصول از طریق سامانه و… اقدام به تخصیص رقم هایی برای نشریات کرد و از همین مبلغ نیز با توافق خانه مطبوعات و ارشاد اسلامی گیلان  به دوتن از فعالان معروف رسانه ای گیلان ( اسماعیل راستی و محمد کوچکپور کپورچالی)که در شرایط نامساعد جسمی و بستر بیماری قرار دارند و خانه نشین شده اند به هرکدام مبلغ ۱۰ میلیون تومان اختصاص یافت که همه مبالغ از طریق سیستم بانکی به شماره حساب آنها واریز شد.

    خورسندی یادآور شد: البته کار به همین جا خاتمه نیافت و تلاش برای دریافت مبلغ ۳۰۰ میلیون تومان جهت مساعدت به همه رسانه های مکتوب و مجازی در روزخبرنگار امسال مجددا استارت خورد و در مراسم تجلیل از خبرنگاران دکتر نوبخت که روز پنجشنبه ۱۸ مرداد ماه در سازمان برنامه و بودجه بر پا بود، نامه کمک به رسانه ها به ایشان تقدیم شد که با نظر مساعد دکتر نوبخت این مبلغ نیز به زودی دریافت و به جامعه رسانه ای استان پرداخت خواهد شد.

وی خاط نشان کرد: از رسانه های استان به خصوص سایت ها انتظار و سعه صدر بیشتر ی میرود و آنها باید بدور از حاشیه سازی به بیان واقعیت ها بپردازند و اطمینان داشته باشند که برای خانه مطبوعات شفافیت مالی در راس امور است.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

اگر توان مدیریت ندارید مسئولیت نپذیرید

امام خامنه‌ای خطاب به داوطلبان نمایندگی مجلس:

اگر توان مدیریت ندارید مسئولیت نپذیرید

تحجر و بازگشت به عقب حوزه های علمیه را تهدید می کند

ییس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا :

تحجر و بازگشت به عقب حوزه های علمیه را تهدید می کند

واردات اقلام دارویی هیچ سنخیتی با حوزه پزشکی ‌ندارد

نماینده لاهیجان و سیاهکل در مجلس:

واردات اقلام دارویی هیچ سنخیتی با حوزه پزشکی ‌ندارد

گیلانیان به گزارش الف : حجت الاسلام کاشانی؛ پژوهشگر تاریخ اسلام: حضرت علی (ع) برای رسیدن به قدرت حاضر به گفتن یک دروغ نشد ، اما سه مسئول دولتی ما گفتند بنزین سهمیه بندی نمی‌شود ولی شد!