گیلانیان
سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ Tuesday, 7 February , 2023
آگوست 12, 2012 کد خبر : 11466 خبر ها

آمار مجروحان از مرز 1300 نفر گذشت

شمار قربانیان زلزله آذربایجان‌شرقی ۱۸۰ نفر

شمار قربانیان زلزله آذربایجان‌شرقی ۱۸۰ نفر

مدیرکل ستاد بحران آذربایجان‌شرقی از کشته شدن ۱۸۰ نفر در پی زلزله در شهرستان‌های اهر، ورزقان و هریس در استان آذربایجان شرقی خبر داد. تاکنون ۶۰ روستا به طور میانگین ۵۰ تا ۸۰ درصد تخریب شده‌اند و ۴ روستا نیز به طور کامل از بین رفته است.

گیلانیان به گزارش خبرگزاری‌ها، حسن قدمی با اشاره به تلفات زلزله شدید عصر روز شنبه استان آذربایجان شرقی اظهار داشت: متأسفانه بر اساس آخرین آمار تاکنون ۱۵۳ نفر بر اثر این زلزله جان خود را از دست دادند.وی افزود: ۴۵ نفر در شهرستان اهر، ۴۰ نفر در شهرستان ورزقان، ۵۰ نفر در شهرستان هریس و ۱۸ نفر نیز در بیمارستان‌های تبریز جان خود را از دست دادند. همچنین بر اساس اعلام وزیر بهداشت، حادثه زلزله در آذربایجان‌شرقی تاکنون بیش از ۷۰۰ مجروح به جا گذاشته است.

خلیل ساعی مدیرکل مدیریت حوادث غیر‌مترقبه آذربایجان‌شرقی گفت: زلزله امروز ۱۴۶ کشته و یک‌هزار و ۳۰۰ مجروح داشته است.

زلزله‌زدگان احتیاج مبرم به نان، آب آشامیدنی سالم و چادر دارند

نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی از احتیاج مبرم زلزله‌زدگان آذربایجان شرقی به نان، چادر و آب سالم خبر داد.

عباس فلاح با اشاره به زلزله و پس‌لرزه‌هایی که از عصر روز شنبه در شهرستان اهر، ورزقان و هریس در آذربایجان شرقی رخ داده است، اظهار داشت: ‌تاکنون ۶۰ روستا به طور میانگین ۵۰ تا ۸۰ درصد تخریب شده‌اند و ۴ روستا نیز به طور ۱۰۰ درصد از بین رفته است.وی با اشاره به ۴۰ کشته و ۴۰۰ زخمی در شهرستان اهر افزود: در حال حاضر در تلاشیم تا بتوانیم با افزایش تعداد آمبولانس‌ها و انتقال هر چه سریعتر مجروحان به مراکز درمانی از افزایش آمار کشته‌ شدگان بکاهیم.

فلاح خاطرنشان کرد: در حال حاضر نیاز مبرم مردم زلزله‌زده به آب، نان و چادر است و اکنون که آب تمام روستاهای مذکور قطع شده است نیاز مبرمی به آب سالم معدنی وجود دارد.

عصر روز شنبه زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۶٫۲ ریشتر شهرستان اهر در استان آذربایجان‌شرقی در ساعت ۱۶:۵۳:۱۵ رخ داد و در استان‌های آذربایجان غربی، گیلان، زنجان و اردبیل نیز احساس شد.پس از این زمین لرزه نیز، ۱۰ پس‌لرزه دیگر به ترتیب وقوع به بزرگی ۶، ۴٫۱، ۴٫۷، ۴٫۱، ۴٫۵، ۳٫۷، ۳٫۳، ۳٫۷، ۴ و ۳٫۲ ریشتر ورزقان در استان آذربایجان شرقی را لرزاند

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی