گیلانیان
دوشنبه ۷ آذر ۱۴۰۱ Monday, 28 November , 2022
فوریه 8, 2016 کد خبر : 45682 دسته‌بندی نشده

نماینده ولی فقیه در گیلان :

شما فرزندان شهدا متولی انقلاب هستید

شما فرزندان شهدا متولی انقلاب هستید

گیلانیان : نماینده ولی فقیه گفت : : این وظیفه نظام است که از شما فرزندان شهدا حمایت کند چون همه مسئولان برسرسفره شهدا نشسته اند و باید خواسته مشروع شما را پیگیر کنند.

آیت الله قربانی در دیدار جمعی از فرزندان شاهد رشت، خمام ، صومعه سرا و رشت با بیان این مطلب گفت : روزی که امام مبارزه را با طاغوت شروع کرد خیلی ها تصور می کردند این کار شدنی نیست زیرا دنیا با محمد رضا همسو بود و جامعه در جامعه جایگاه لازم را از نظر ظاهری نداشت ولی تلاش های و شهادت و ایثار مردم به رهبری امام سر انجام به نتیجه رسید و با زندانی و شکنجه شدن انقلابیون این عمل میسر شد.

وی ادامه داد : در آن زمان شاید شما متولد نشده بودید و یا اگر بودید بچه بودید؛ من خودم ۵۵ سال مبارزه کردم ؛ اول طرفدار نواب صفوی بودم بعد که امام مبارزه را آغاز کرد ما هم راه امام را ادامه دادیم .

وی افزود : برای اولین بار من در سال ۴۲ به زندان رفتم چون در مجلس ترحیم مرحوم آیت الله مرتضوی لنگرود منبر رفته بودم و در تعریف امام حرف زده بودم که این امر باعث زندانیم شد .

آیت الله قربانی گفت : در آن زمان سخن علیه شاه که مردم او را خدای روی زمین تصور می کردند یک عمل انتحاری بود و مردم در همکاری با ما از رژیم می ترسیدند، حتی با ما سلام و احوالپرسی نمی کردند، دوران سختی بر ما گذشت.

وی گفت : زندگی ما از طریق نوشتن و وعظ و خطابه اداره می شد. وقتی از زندان آزاد شدم چون ممنوع المنبر و ممنوع الخروج بودم زندگی خیلی سخت بر ما گذشت ولی خدا رحمت کند دکتر بهشتی را که به وسیله یک قماش فروش تهرانی که با یک قماش فروش لاهیجان به نام اسدالله شریفی تماس برقرار کرد و ماهانه ۱۵۰۰ تومان از این طریق به دست پدر زنم آیت الله کوشالی می رساند. واقعا مبارزه آن روز مبارزه واقعی و صرفا برای اطاعت از فرمان خدا بود.

وی ادامه داد :  مرحوم عمید زنجانی می گفت : در سال ۵۸ که انقلاب پیروز شد، من نجف رفتم، آیت خویی در دیدار با من گفت: خیال می کردم مبارزه با شاه مشت و درفش است ولی حالا که او پیروز شد و یک کار غیر ممکن را عملی کرد، من در مظان استجابت دعا او را دعا میکنم.

نماینده ولی فقیه گفت : امام این کار را به تنهایی انجام نداد، اگر مردم با امام همراهی نمی کردند و در راه اهداف انقلاب و امام شهید نمی شدند ، امام موفق نمی شد؛ این ایثار و فداکاری پدران شماست که این پیروزی را میسر کرد .

وی گفت : شما خانواده های شهدا بزرگترین حق را گردن انقلاب دارد. پدران شما در کوچکی شما را گذاشتند عازم جبهه شدند، جان فشانی کردند، پس حق شماست که اولویت اشتغال با شما باشد.

وی ادامه داد : در جنگ بدر جنگجویان مسلمان که ابهت قریش را شکسته بودند امتیاز خاصی داشتند و مورد احترام قرار می گرفتند.

وی در ادامه گفت : این وظیفه نظام است که از شما حمایت کند. چون همه مسئولان برسرسفره شهدا نشسته اند و باید خواسته مشروع شما را پیگیر کنند.

آیت الله قربانی گفت : در اینجا لازم است فقط یک تذکر برای شما داشته باشم؛ حتما شنیدی احترام امامزاده را باید متولی حفظ کند؛ اگر متولی احترام نکند مردم به زیارت آن امامزاده نمی روند .

وی گفت : شما ها در تامین خواسته های انقلاب و اجرای فرامین رهبری و حضور در راهپیمایی ها، بویژه ۲۲ بهمن و مشارکت گسترده در انتخابات اولی و اقدم هستید.

وی افزود : شماها متولی انقلاب هستید که با اخلاق و حجاب تان لازم است نمونه باشید تا مردم از شما درس بگیرند، حالا اگر کسی هم شما را نشناخت و قدر شما را ندانست باید تحمل کنید و خودتان ار با فرزندان ابی عبدالله که فرزند شهید بودند مقایسه کنید که در مجلس شهید می خواستند آنان را به دشمن بفروشند، مقایسه کنید، زیرا برخی از آدمیان هنوز به آن رشد فکری نرسیده اند که شما را درک کنند ولی دلتان را به خانواده شهدای کربلا بسپارید.

نماینده ولی فقیه گفت : ماها خاک پای شهدا و خانواده های شهدا هستیم، من در خیلی جاها خودم را یک وزنه می دانم ولی در مقابل شهدا بی ارزش می دانیم زیرا اینان که جان خودشان را که بالاترین جنس با ارزش انسان است در راه خدا اهدا کردند از این نظر بالاتر از شهادت چیزی نیست.

وی گفت : نظام اگر برای شما یک امتیازاتی قائل شده در برابر فداکاری های پدران و عزیزان شما خیلی ناچیز است. امیدواریم که خواسته های شما برآورده شود.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد