گیلانیان
یکشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱ Sunday, 4 December , 2022
آگوست 7, 2011 کد خبر : 2118 خبر ها

مهدی سعادتی استاندار گیلان :

شناخت سره از ناسره از وظایف خبرنگاران و رسانه هاست

شناخت سره از ناسره از وظایف خبرنگاران و رسانه هاست

گیلانیان به نقل از فارس : مهدی سعادتی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره با تبریک فرا رسیدن روز خبرنگار، خبرنگار را قشر مظلوم جامعه دانست و اظهار داشت: خبرنگاری جزو مشاغل سخت است. وی مسئولیت خبرنگار را به دلیل ارتباط با مسائل و انسان‌های مختلف سخت و سنگین خواند و افزود: خبرنگار در طول ایام مختلف از سال کارها را رصد کرده و خود را وقف انجام کارها می‌کند.
استاندار گیلان با بیان اینکه آستانه عمل خبرنگار زیاد است ، ادامه داد : کار خبرنگار از نگاه فردی و دینی عبادت است و با یک خصوصیات خاص وارد می‌شوند. وی خبرنگاران را امانتدار ارزش‌های انتقلاب و نظام نامید و بیان داشت: خبرنگار باید در نوع انعکاس کار نظام مراقب باشد و اگر مجموعه‌ رسانه داخلی و خارجی به مسئولیت خود در برابر خداوند عمل نکند خبرنگار به ایزاری تبدیل می‌شود که در مسیر فلاح و رستگاری نیست و جامعه نیز دچار مشکل می‌شود.
سعادتی حساسیت قلم و جایگاه آن را بالا دانست و اظهار داشت: خبرنگار باید قلم خود را که متعلق به هزاران شهید بوده و ارث رسیده است برای پاسداری از انقلاب حفظ کند. وی تهذیب نفس، داشتن بصیرت، تجزیه و تحلیل مسائل روز و… را از ضرورت‌های یک خبرنگار عنوان کرد و گفت: مسئولان معصوم نیستند ولی مسئولیت یک رسانه این نیست که ذهن‌ها را مشغول کند و یا از کاه کوه بسازد.
استاندار گیلان لزوم شناخت درست سره از ناسره و حرکت در مسیر درست را مورد تاکید یک رسانه و خبرنگار قرار داد و افزود: جلوتر و یا عقب‌تر از ولایت نبودن نیز باید مورد توجه رسانه قرار گیرد و طوری عمل کنیم که خداوند از ما راضی باشد و آیندگان از ما خرده نگیرند.
وی با بیان اینکه همه باید میدان‌داری کنیم، تصریح کرد: هر کس در جایگاه خودش باید مسئولیت پذیر باشد و چنین جایگاهی از حرمت خاصی برخوردار است.
سعادتی با بیان اینکه در دنیای فعلی تمام عوامل درصدد ضربه زدن به نظام ما هستند، افزود: دشمن هر روز در پی فرصت و بهانه‌ای برای ضربه زدن به کشورمان است و باید مراقب باشیم تا در مسیر دشمن کار نکنیم.
وی فضای انسجام رسانه‌ای در گیلان را خوب توصیف کرد و خواستار همکاری بیشتر مدیران دستگاه‌های اجرایی استان با رسانه‌ها شد و بیان داشت: باید با همکاری رسانه‌ها توفیقات نظام اسلامی بیشتر شناسانده شود.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی