گیلانیان
سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ Tuesday, 7 February , 2023
ژانویه 11, 2012 کد خبر : 5693 خبر ها

آخرين خبرها از انفجار امروز تهران :

شهادت یک استاد دانشگاه بر اثر انفجار بمب در تهران

شهادت یک استاد دانشگاه بر اثر انفجار بمب در تهران

گیلانیان به گزارش ایرنا : این استاد دانشگاه ، دانش آموخته دانشگاه صنعتی شریف بوده است . یکی از مسوولان امنیتی در گفت وگو با ایرنا درباره این انفجار گفت: شیوه شهادت این استاد دانشگاه همچون سایر ترورهای صورت گرفته توسط عوامل صهیونیستی از طریق چسباندن بمب مغناطیسی به وسیله نقلیه بوده است.به گفته منابع آگاه این بمب مغناطیسی در مقابل درب پژوی نقره ای رنگ در سمت راست آن چسبانده شده بود.

به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا از محل انفجار، دو مجروح این انفجار نیز به بیمارستان های ایرانمهر و رسالت منتقل شده اند.نیروهای انتظامی و امنیتی خودروی بمب گذاری شده را جهت بررسی های کارشناسی از محل انفجار انتقال دادند.حسن عباسی مدیر روابط عمومی اورژانس تهران در گفت وگو با ایرنا گفت: این حادثه ساعت ۸ و ۲۰ دقیقه صبح امروز رخ داد.بگفته وی انفجار بمب مغناطیسی که روی بدنه یک دستگاه پژو ۴۰۵ جاسازی شده بود دلیل این انفجار بود.

از سوی دیگر یک مقام مسوول در دادستانی تهران گفت بازپرس ویژه قتل دادسرای جنایی تهران در محل انفجار تروریستی صبح امروز – چهارشنبه – حضور یافت و تحقیقات خود را آغاز کرد.

این مقام مسوول در دادستانی تهران روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا بیان داشت : بزودی نتایج تحقیقات بازپرس ویژه قتل دادسرای جنایی اعلام خواهد شد.در همین حال دانشگاه صنعتی شریف در بیانیه ای شهادت ‘مصطفی احمدی روشن’ دانش آموخته این دانشگاه را به جامعه دانشگاهی و مردم ایران تسلیت گفت.

به گزارش ایرنا، دانشگاه صنعتی شریف روز چهارشنبه با صدور بیانیه ای اعلام کرد: شهادت مظلومانه دانش آموخته‌ی دانشگاه صنعتی شریف مهندس ‘مصطفی احمدی روشن’ به دست عوامل استکبار جهانی را به ملت مسلمان ایران تسلیت می گوییم.

احمدی روشن فارغ التحصیل ۱۳۸۱ رشته‌ی مهندسی شیمی دانشگاه صنعتی شریف و معاون بازرگانی سایت نطنز بوده است.به گفته‌ی اساتید دانشگاه شریف، وی از دانشجویان برجسته در حوزه‌های علمی و فرهنگی بوده که در سال ۱۳۸۰ و در دوران تحصیل خود در این دانشگاه در پروژه ساخت غشاهای پلیمری برای جدا سازی گازها که برای اولین بار در کشور انجام می‌شد همکاری داشته است.

چندین مقاله‌ی ISI به زبان‌های انگلیسی و فارسی از وی منتشر شده است.

فارس نیز نوشت :

مصطفی احمدی ‌روشن فارغ‌التحصیل رشته کارشناسی نفت از دانشگاه شریف در حادثه انفجار صبح امروز شهید شد.
گیلانیان به گزارش فارس، ساعت ۸:۳۰ صبح امروز یک ‌موتورسیکلت با چسباندن یک بمب مغناطیسی به یک دستگاه پژو ۴۰۵ در خیابان سیدخندان ابتدای خیابان گل نبی این خودرو را منفجر کرد.‌این خودرو سه سرنشین داشته که یک نفر از آنها به اسم مصطفی احمدی روشن کشته شده و دو نفر دیگر نیز زخمی شده‌اند.

***

دانشگاه صنعتی شریف در سایت رسمی خود نوشت: بدینوسیله شهادت مظلومانه دانش آموخته‌ی دانشگاه صنعتی شریف مهندس مصطفی احمدی روشن بدست عوامل استکبار جهانی را به ملت مسلمان ایران تسلیت عرض می‌نمائیم.
مهندس احمدی روشن فارغ التحصیل ۱۳۸۱ رشته‌ی مهندسی شیمی دانشگاه صنعتی شریف و معاون بازرگانی سایت نطنز بوده است.به گفته‌ی اساتید دانشگاه شریف ایشان از دانشجویان برجسته در حوزه‌های علمی و فرهنگی بوده‌اند.وی در سال ۱۳۸۰ و در دوران تحصیل خود در این دانشگاه در پروژه ساخت غشاهای پلیمری برای جدا سازی گازها که برای اولین بار در کشور انجام می‌شد همکاری داشته است. از ایشان چندین مقاله‌ی ISI به زبان‌های انگلیسی و فارسی منتشر شده است.

***

حسن عباسی، مدیر روابط عمومی اورژانس تهران در گفت‌وگو با فارس از انتقال مجروحان این حادثه به بیمارستان ایرانمهر و بیمارستان رسالت خبرداد.سیدعباس موسوی گفت که شهید احمدی روشن در یک پروژه مشترک در خصوص ساخت غشا‌های پلیمری برای جداسازی گاز فعالیت می‌کرده است.سیدعباس موسوی از همکاران مصطفی احمدی‌روشن‌ که در عملیات تروریستی صبح امروز به شهادت رسید، در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس‌ گفت: مصطفی احمدی‌روشن‌ ورودی سال ۷۷ مهندسی شیمی دانشگاه صنعتی شریف بوده ‌که در سال ۸۱_۸۲ از این دانشگاه فارغ‌التحصیل شده است.وی افزود: وی متأهل بوده و همسر وی نیز دانشجوی شیمی کارشناسی ارشد دانشگاه شریف است.
موسوی درباره پروژه مشترک خود با شهید احمدی روشن یادآور شد: شهید احمدی روشن در یک پروژه مشترک در خصوص ساخت غشا‌های پلیمری برای جداسازی گاز فعالیت می‌کرده است و در آن زمان بنده دانشجوی کارشناسی ارشد بودم که آقای احمدی‌روشن نیز به عنوان دانشجوی کارشناسی رشته نفت با بنده و آقای روستاآزاد همکاری می‌کرد.

اخبار مرتبط

نظرات

  • ای آمریکا و انگلیس تروریست بدونین ما تا آخرین قطره خونمون برای رهبر مون برای ملت ایرانمون وایسادیم و راه این شهدا را ادامه میدهیم.
    لبیک یا خامنه ای

  • ما برای سربلندی میهن اسلامی خودمون ایران از هیچ تلاشی دست برنمیداریم و باتمام وجود با اطاعت از رهبرو قدم گذاشتن در راه این شهدای گرانقدر اون رو ارتقا می دیم.

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی